Depremde hasar gören minare kontrollü yıkıldı - Son Dakika

Depremde hasar gören minare kontrollü yıkıldı

19.03.2023 13:50
Depremde hasar gören minare kontrollü yıkıldı

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin etkilediği illerden Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde hasar gören cami minaresi, kontrollü olarak yıkıldı.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerin etkilediği illerden Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde hasar gören cami minaresi, kontrollü olarak yıkıldı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremlerin vurduğu Diyarbakır'da, 1'i boş 7 bina yıkılırken çok sayıda bina, iş yeri ve yapı da hasar gördü. Yenişehir ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Şehitlik 1 Camii'nin minaresi de depremlerde ağır hasar aldı. Güvenlik önlemlerinin ardından minarenin yıkımı, halat bağlanarak kontrollü şekilde yapıldı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Diyarbakır'da depremzedeler için ilk etapta bin 22 konutun çalışması başladı Diyarbakır'da depremzedeler için ilk etapta bin 22 konutun çalışması başladı DEPREMDE HASAR GÖREN MİNARENİN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ DEPREMDE HASAR GÖREN MİNARENİN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ DİYARBAKIR'DA POLİS ÖZEL EKİPLERİ ENKAZDAKİ DEĞERLİ EŞYALARI SAHİPLERİNE TESLİM EDİYOR DİYARBAKIR'DA POLİS ÖZEL EKİPLERİ ENKAZDAKİ DEĞERLİ EŞYALARI SAHİPLERİNE TESLİM EDİYOR

Son Dakika Güncel Depremde hasar gören minare kontrollü yıkıldı - Son Dakika


Advertisement