Depremin Vurduğu Erciş'in Yerel Radyosu, Yeniden Yayında - Son Dakika

Depremin Vurduğu Erciş'in Yerel Radyosu, Yeniden Yayında

09.01.2012 13:04
Depremin Vurduğu Erciş'in Yerel Radyosu, Yeniden Yayında, System.String[]

Van'ın Erciş İlçesi'nde 23 Ekim'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde tüm cihazları enkaz altında kalan 'Erciş Star FM', yeniden yayın hayatını başladı.

Van'ın Erciş İlçesi'nde 23 Ekim'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde tüm cihazları enkaz altında kalan 'Erciş Star FM', yeniden yayın hayatını başladı. Enkaz altından 5 saat sonra kurtarılan radyonun sahibi İzzet Batmaz, "Yeni doğmuş bir bebek gibi herşeye sıfırdan başlıyoruz" dedi.

Erciş'te uzun yıllardır yerel yayın yapan Erciş Star FM'in Emniyet Caddesi Bahçe İş Apartmanı'nın üçüncü katındaki ofisi, 7.2 büyüklüğündeki depremde yerle bir oldu. Tüm cihazları enkazda kalan ve kullanılmaz hale gelen radyonun Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Batmaz da enkaz altından 5 saat sonra kurtarılmıştı.

İzzet Batmaz, 'İnadına yaşam, yeniden hayat' sloganıyla radyonun yeniden yayın hayatına geçmesini sağladı. Erciş Star FM, ilçe merkezinde 20 metrekarelik bir büroda, yayın hayatına tekrar başladı.

AİLEMDE 21 KİŞİ KAYBETTİM ENKAZDAN 5 SAAT SONRA ÇIKARILDIM

Erciş Star FM'nin Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Batmaz, "23 Ekim depreminde ailemde 21 kişi hayatını kaybetti. Ben de 5 saat sonra vatandaşlar tarafından enkaz altından çıkartıldım. Radyomuzun tüm cihazları da enkazda kaldı. Ancak 'İnadına yaşam, yeniden hayat' sloganıyla yeniden yayın hayatımıza başladık. Hayat devam ediyor, hayata küsüp köşemize çekileceğimize herkes elinde geleni yaparak yaşamın normale dönmesine katkı sağlamalı. Ben de bu katkıyı sunmak için radyoyu yeniden yayın hayatına soktum. Yeni doğan bebekler gibi hayata sıfırdan başlıyoruz" dedi.

Erciş Star FM, yaklaşık 2.5 ay sonra, ozan Lütfü Yıldırım'ın bağlamasıyla çaldığı ezgiler ve Erciş depremi için yazdığı şiiri okumasıyla tekrar yayın hayatına 'Merhaba' dedi. - Van/ Erciş

Depremin Vurduğu Erciş'in Yerel Radyosu, Yeniden Yayında
Depremin Vurduğu Erciş'in Yerel Radyosu, Yeniden Yayında
Depremin Vurduğu Erciş'in Yerel Radyosu, Yeniden Yayında

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Depremin Vurduğu Erciş'in Yerel Radyosu, Yeniden Yayında - Son Dakika


Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu Koca, boşanma davasının görülmesine yarım saat kala eşini bıçakladı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı