Depremzede Öğrencilere Psikolojik Destek - Son Dakika

Depremzede Öğrencilere Psikolojik Destek

05.01.2012 15:40
Depremzede Öğrencilere Psikolojik Destek, System.String[]

Mardin'in Midyat ilçesinde Van'dan gelen depremzede öğrencilere psikolojik destek veriliyor.

Mardin'in Midyat ilçesinde Van'dan gelen depremzede öğrencilere psikolojik destek veriliyor.

Midyat ilçesine yerleşen ve TOKİ İlköğretim Okulu'nda kayıt yaptıran 55 depremzede öğrenciyle rehberlik uzmanları psikolojik ve psiko sosyal konularında destek veriyor. Van depreminin ardından aileleriyle göç ederek ilçeye gelen öğrencilerin, deprem travmasından kurtulması amaçlanıyor.

Rehberlik uzmanı Seçil Koçak ve Ferah Uzundere tarafından verilen eğitimlerde öğrenciler, depremden dolayı gördükleri psikolojik sorunlardan kurtarılmaları hedefleniyor.

Öğrencilerin hem deprem hem de yer değişikliğine bağlı uyum problemlerini çözmeye çalıştıklarını belirten Koçak, "Amacımız öğrencilerimizin psikolojik ve psiko sosyal sorunlarını gidermektir. Bu sayede öğrencilerimizin başarılarının da artacağını göreceğiz" dedi.

- MARDİN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Depremzede Öğrencilere Psikolojik Destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Talisca'nın Çin'den ayrılmak istemesinde sevgilisiyle arasının bozulması etkili oldu Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı