Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Depremzedelerin umudu çalındı: Evleri yıkılan aileler dolandırıldı - Son Dakika

Depremzedelerin umudu çalındı: Evleri yıkılan aileler dolandırıldı

Hatay'da deprem sonrası prefabrik ev yaptırmak isteyen 25 aile, dolandırıcıların tuzağına düşerek paralarını kaybetti. Dolandırıcı şahıs, evleri yarıda bırakıp kayıplara karıştı. Mağdur aileler, adaletin yerini bulmasını ve dolandırıcının cezalandırılmasını bekliyor.

19.09.2023 - 09:15,  Güncelleme: 09:18

Evleri yıkılan depremzedelerin, sıcak yuva hayallerini çaldılar

HATAY - Depremin vurduğu Hatay'da prefabrik ev yaptırma umuduyla dolandırıcıların tuzağına düşen yaklaşık 25 aile, paralarını kaptırdıkları şahsa ulaşamıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan Hatay'da vatandaşlar, kış öncesi sıcak yuva kurmak için prefabrik ev yaptırmak için bazı firmalar ile anlaştı. İddiaya göre; Hatay'da yaşayan 25 aile, sıcak yuva umuduyla dolandırıcıların tuzağına düştü. Depremzede vatandaşlar, prefabrik ev yaptırmak için Antalya'dan geldiğini söyleyen bir şahısla anlaşıp ve parayı verdi. Evlerin bir kısmını yarıda bırakan, bir kısmına da hiç başlamayan dolandırıcı olduğu iddia edilen şahıs, sırra kadem bastı. Odabaşı Mahallesi'nde yaşayan Esra Ezer, annesi ve ablası da dolandırıcıların yıkımına uğradı. Anne ve ablasının evini yarıda bırakan şahıs, Ezer'in 345 bin TL parasını alarak kayıplara karıştı. Evladıyla birlikte konteynerde yaşam mücadelesi veren depremzede kadın, hayallerini çalan şahsın cezasını çekmesi için yetkililerden gelecek güzel haberi bekliyor.

"Benim gibi yaklaşık 25-30 kadar aileyi dolandırmış"

Depremzede Esra Ezer, 345 bin TL'yi alan şahsın kayıplara karıştığını belirterek "6 Şubat depreminde bizim evimiz yıkıldı. Daha sonra buraya geldik, burada bir prefabrik ev yaptırmak istedik. Başta annem ve ablam yaptırdı. Bende paranın tamamı olan 345 bin TL'yi peşin verdim. Ben parayı verdikten sonra onların da evini yarım bırakı. Benimde paramın da tamamını alıp kaçtı. Antalya'dan geldiğini biliyoruz. Şahsı tanımıyoruz. Benim gibi yaklaşık 25-30 kadar aileyi dolandırmış" dedi.

Dolandırıcı şahısla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımlarının ardından tehdit mesajları aldığını dile getiren mağdur kadın, "Şuan ulaşamıyoruz. Sosyal medyadan yayınladıktan sonra tehdit mesajlarını aldık. Susmayacağız, hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Bu şahıs şuan; Antakya, Defne ve Samandağ'a gelemiyor. İskenderun, Dörtyol ve Payas'ta başka insanları dolandırmaya devam ediyor. Yüzde yüz tanımadıkları kimseye paralarını kaptırmasınlar. Şuan depremzede olduğumuz için zor durumdayız. Bir şekilde bir yerlere sığınmaya çalıştık. Çok yanlış insanlara denk geldik. Hatay'a dadanmış bir çete bu, kimseye para vermesinler. Şuan biz konteynerdeyiz, kış geliyor. Çok zor durumdayız. Bu şahsın yakalanıp, cezasını çekmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Yaşam Depremzedelerin umudu çalındı: Evleri yıkılan aileler dolandırıldı - Son Dakika


Advertisement