Derbent'te Çilek Hasadı - Son Dakika

Derbent'te Çilek Hasadı

24.05.2018 16:57
Derbent'te Çilek Hasadı, System.String[]

Derbent ilçesinde, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla çilek üreticileri ürün hasadı için bahçelerde mesaiye başladığı bildirildi.

Derbent ilçesinde, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla çilek üreticileri ürün hasadı için bahçelerde mesaiye başladığı bildirildi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Derbent'te son dönemde Konya Büyükşehir Belediyesinin de verdiği fide desteğiyle organik çilek üretiminin önemli bir aşama kaydettiğini söyledi.

Yörenin taze fasülyeden sonra organik çilek üretiminde de adını duyurmaya başladığını belirten Acar, şunları söyledi:

"Organik çilek üretiminde hasat çalışmaları bölgemizde başladı. Bugünlerde hasadı başlayacak yeni alanlarımız da var. Konya Büyükşehir Belediyemizin ilçemizdeki çilek yetiştiriciliğindeki katkısı çok büyük. İŞKUR'un da aynı şekilde istihdam anlamında katkıları oluyor. İlçemizde 20 bin metrekare alanda çilek üretimi gerçekleştiriliyor. Arazilerimizin verimli olması sebebiyle üretilen çilekler zengin aromasıyla çok talep görüyor. Üretim yapılan alanlarımız da sürekli artıyor. Bu anlamda, ilçemizin bereketli topraklarının sulanabilirliği arttıkça çilek üretimi daha da hız kazanacak. Aladağ'dan boşa akan suları ilçemiz tarımına kazandıracağız. Böylece ürün verimliliğimiz de inşallah daha iyi noktalara gelecek. Bu yıl, yine Konya'nın çilek ihtiyacının önemli bir bölümünü Derbent karşılayacak."

Derbent'te Çilek Hasadı
Derbent'te Çilek Hasadı
Derbent'te Çilek Hasadı
Derbent'te Çilek Hasadı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Derbent'te Çilek Hasadı - Son Dakika


Son Dakika

Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü Azerbaycan'ın şehit düşen milli kahramanı Albay Şükür Hemidov: Askerlerim hep topraklarımızı ne zaman kurtaracağız diye soruyordu Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı İYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı