Derbiyi Emir Getirdi - Son Dakika

Derbiyi Emir Getirdi

06.06.2014 16:26
Derbiyi Emir Getirdi, System.String[]

Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki nefes kesen basketbol mücadelesini Bozkurt K. Yılmaz değerlendirdi.

Fenerbahçe 2 maçtır oyuncu tanıtımına Dire Straits – Money For Nothing eşliğinde çıkıyor .Kulüp adına, Dilberay ile Dire Straits’i aynı sezonda kullanabilmek ve coşturabilmek büyük başarı!

Fenerbahçe maça yine Arroyo’nun başına Bojan’ı dikerek başladı. Bojan oyunda olduğu sürece Arroyo’yu bitirdi ama kendi de bitti. Seçilemeyecek sıradan milletvekili adayı gösterilmiş gibi bir vücut diliyle oynayan Kleiza da Bojan’a eşlik edince Fenerbahçe’nin işi mucizelere kalmıştı.

Galatasaray’da Markoishvili içine Can Altıntığ kaçmış gibi attıkça attı. Ergin Ataman B planı olarak Ender ile oynayıp Arroyo’da ısrar etmediği dönemde daha derli toplu hücum organizasyonu yaptırdı.Dahası Galatasaray uzunları Zoriç ve Oğuz’a pas indirtmeyip reboundlarda da Fenerbahçe’yi ezdiler.

Maç sonunda Dudley ve Arroyo’nun 2'şer gereksiz faulü yapmasaydı “Fenerbahçe’yi sahasında yenerek” futbol takımlarına da tatlı bir gönderme yapacaklardı.

Fenerbahçe son çeyreğin son bölümünde Zoriç’in isyanı, Emir’in savunmasıyla maçı kafa kafaya getirdi.

Yankesicilikten sabıkası listesi kabarık Bo bir kez daha en kritik anda top çalıp takımına hayat verdi. Maç içindeki drivelarıyla da saha kenarında maçı izleyen efsane Tim Hardaway ‘e de kendini alkışlattı. Fenerbahçe playoff serisinde 7 maçta 7 galibiyet ile gidiyorsa Bo’nun payı büyük ve bir çok anda mucizenin adı oluyor !

Maçın son pozisyonunda topun kimden çıktığını, kameralar ve seyircilerden farklı olarak,adeta bir doktor hassasiyeti ile tespit eden Rüştü Nuran’ın kararı tartışmaya çok açıktı. Obradoviç mola sonrasında Galatasaray’ın dizilişini görüp bir mola daha aldı. Galatasaray son topu iyi kullanamadı.

Galatasaraylı yöneticiler hakaret,makas(!) ve yabancı maddeden uzak bir şekilde 2 maçı da sanki bir locada ağırlanıyormuşçasına izlediler ve muhtemelen “biz de aynısı yapalım” dediler. 2 salon arasında Londra metrosu Ankara metrosu gibi bir fark olsa da ,istenirse yapılabilir.

Fenerbahçe Abdi İpekçi’de 3-0 yaparsa, San Antonio NBA şampiyonu olsun ve 11 Ekim’de Ülker Arena’da iki şampiyon karşılaşsın beklentisine girer.Ancak Galatasaray Miami Heat’e güvenmeyecek, kendi işini kendi görmek isteyecektir…

- Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Derbiyi Emir Getirdi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü