Dergi Fuarı Sona Erdi - Son Dakika

Dergi Fuarı Sona Erdi

27.10.2013 10:26
Dergi Fuarı Sona Erdi

23-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Tarihi Sirkeci Garında dergi ve kültür dostlarına kapılarını açan 4.Türkiye Dergi Fuarına yüzü aşkın yayıncı kuruluş katıldı.

23-27 Ekim 2013 tarihleri arasında Tarihi Sirkeci Garında dergi ve kültür dostlarına kapılarını açan 4. Türkiye Dergi Fuarına yüzü aşkın yayıncı kuruluş katıldı. Dergi fuarını binlerce okuyucu ziyaret etti.

Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren'in Onur Konuğu olduğu, TCDD, Başakşehir Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve Kültür AŞ'nin lojistik katkıları sonucu gerçekleşen bu yılki dergi günleri organizasyonunu TÜRDEB kurucularından Yazar Asım Gültekin, Kurani Hayat Dergisi Editörü Muharrem Baykul, Haksöz Dergisi editörü Murat Ayar ve eğitimci yazar Mahmut Balcı ile Vuslat Dergisi editörü Ziya Gündüz'den oluşan heyet yürüttü. Dergi fuarında bazı ilkler de yaşandı. Bunlardan biri de 'Dergiciliğin Enleri Ödülleri' oldu.

Asım Gültekin ve Fuar Koordinatörü Murat Ayar'ın sunduğu ödül töreni Cumartesi akşamı Sirkeci Garı Büyük Salonda yapıldı.

DERGİCİLİĞİN ENLERİ ÖDÜLÜ

TÜRDEB tarafından verilen 2013 yılı 4. Türkiye Dergi Fuarı Dergiciliğin Enleri Ödülleri şu başlıklarda verildi:

En çok dergide yazmış isim: Şair Mehmet Aycı

En çok dergi çıkaran dergici: Hakan Arslanbenzer (Şehrengiz, Atlılar, Huruç, Kılavuz, Fayrap)

En çok dergi çıkaran okul: Kartal Anadolu İHL (9 dergi)

En çok dergi çıkaran yayın grubu: Yeni Asya

En iyi web sitesi olan dergi: Genç

En iyi dergi tasarımcısı: İlim Dergisi'nden Mustafa Alp

En Dergici Belediye Başkanı 80li yılların aktüel hukuk dergisi Teklif Dergisi ile Mevlüt Uysal (Başakşehir Belediye Başkanı)

En çok özel sayı yapan dergi: Yedi İklim Dergisi, Ali Haydar Haksal

En çok ekip değiştiren dergi: Gerçek Hayat

En sanal dergi: Kalemsiz

En iyi belediye dergisi: Şehir ve Düşünce (Esenler Belediyesi)

En titiz dergi ekibi: Seyyide

En güzel harflere sahip dergi: Osmanlıca Dergisi

En çok dergi dağıtan dergici: Muharrem Baykul (Kurani Hayat Dergisi Editörü, TÜRDEB Başkanı)

En uzun ömürlü dergi: Yeşilay (88 yaşında)

En çok çizere sahip mizah dergisi: Cafcaf - İSTANBUL

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye üzerinden AB'ye mesaj verdi: Aday ülke olarak beklediler, egemen ülke haline geldiler Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye üzerinden AB'ye mesaj verdi: Aday ülke olarak beklediler, egemen ülke haline geldiler Göreme'de Miss Cappadocia 2022 Güzellik Yarışması Göreme'de Miss Cappadocia 2022 Güzellik Yarışması MHP Genel Başkan Yardımcısı Aksu, esnaf ziyaretinde konuştu Açıklaması MHP Genel Başkan Yardımcısı Aksu, esnaf ziyaretinde konuştu Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Dergi Fuarı Sona Erdi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement