Deri İşçilerinden, "Özlük Hakları" Protestosu - Son Dakika

Deri İşçilerinden, "Özlük Hakları" Protestosu

02.01.2012 21:00
Deri İşçilerinden,

Bolu'nun Gerede ilçesindeki Deri Sanayi Sitesi'nde çalışan 500 işçi, sigorta primlerinin yatırılmadığı ve düşük ücretle çalıştırıldıkları iddiasıyla eylem yaptı.

Bolu'nun Gerede ilçesindeki Deri Sanayi Sitesi'nde çalışan 500 işçi, sigorta primlerinin yatırılmadığı ve düşük ücretle çalıştırıldıkları iddiasıyla eylem yaptı.

Özlük haklarını alamadıklarını ileri sürerek sanayi sitesi içinde toplanan işçiler, oturma eylemi yaptı. "İşçiyiz, hakkımızı isteriz" sloganı atan grup, daha sonra Tabakhane'den Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüdü. Bu sırada polisin geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Özlük hakları verilene kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade eden işçiler, olaysız dağıldı.

- BOLU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Deri İşçilerinden, 'Özlük Hakları' Protestosu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Almanya, vaka artışı nedeniyle Türkiye'nin tamamını riskli bölge ilan etti Fransız milletvekili Reitzer'den Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgaline tepki Ermenistan, "bölge bazlı milis gruplar" oluşturup gerektiğinde de halkının mal varlığına el koyacak Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Orman yangınında tahliye edilen fabrikanın önünde otomobiliyle hortuma kapılan kadının beli kırıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı