Derin Tarih Aralık Sayısı Çıktı - Son Dakika

Derin Tarih Aralık Sayısı Çıktı

01.12.2017 15:26
Derin Tarih Aralık Sayısı Çıktı

Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi'nin sahibi olduğu arazileri Siyonistlere rüşvet karşılığı satan patrik kim? Kudüs'ün 100 yıllık esaretini Prof. Dr. İsmail Kara, Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Yrd. Doç. Dr. Sami Ağaoğlu, Sümeyye Bektaş, Prof. Dr. Necmettin Alkan ve Taha Kılınç satırlara taşıdı.

Kudüs'ün kaybıyla sonuçlanan mağlubiyetin ardında neler yatıyordu? Filistin cephesinde neden yenildik? İngilizlerin imdadına yetişen gizli örgüt NİLİ'nin kuruluşu ve faaliyetleri. 1931'de Kudüs'te toplanan İslam Kongresi'nde neler yaşanmıştı?

Muhteşem kitap hediyesi!

Ahmet Semih Mümtaz'ın kaleminden Sultan II. Abdülhamid Devri Hatıraları bütün Derin Tarih okurlarına hediye.

BAŞKA NELER VAR?

Vahhabiliğin Arap coğrafyasında hızla yayılmasını ve Osmanlı ile karşılaşmasını Prof. Dr. Mehmet Ali Büyükkara yazdı. Abdülaziz b. Suud'dan Faysal'a Suud kraliyet ailesinin serüveni…

İngilizlerin bölgedeki Suud ailesiyle yaptığı işbirliğini Prof. Dr. Mehmet Çelik kaleme aldı. Hüseyin b. Ali Hicaz'a nasıl şerif tayin edildi? Osmanlı'ya kimler, niçin ihanet etti?
140. yıldönümünde destansı Plevne Müdafaası ve Gazi Osman Paşa'nın kahramanlık hikâyesini Dr. Remzi Çavuş satırlara taşıdı.

İstanbul'un hafızası Prof. Dr. Semavi Eyice'nin kaleminden Galatasaray Lisesi hatıraları ve birbirinden ilginç hocaların tadına doyulmaz hikâyeleri.

Prof. Dr. Ali Bakkal'ın kaleminden 10 soruda İslamiyet ve kölelik…

İstanbul'un yüzünü ağartan Bayram Paşa'nın bilinmeyen yönlerini Mustafa Armağan yazdı.
Yakın tarihimizin hazin hikâyelerinden birine Olcay Can Kaplan büyüteç tutuyor. Marshall yardımı için ısmarlanan dervişlere "Allah" dedirtilmedi…

Mustafa Özel Jules Verne'nin Begüm'ün Beşyüz Milyonu romanından hareketle İngiltere, Fransa ve Almanya arasındaki vahşi rekabetin boyut ve yöntemlerini deşifre ediyor.
Sultan Abdülaziz'in yeni padişah V. Murad'a ikâzını Nermin Taylan'ın kaleminden okuyacaksınız.

Hindistan'ı İslamiyetle buluşturan ve mağlubiyet nedir bilmeyen Gazneli Mahmud'u "Sultan" yapan ibret dolu hayat hikâyesini Prof. Dr. Muharrem Kesik kaleme aldı.

Zeki Kuşoğlu Mühr-i Süleyman'ın Müslümanlar tarafından nasıl ve nerelerde kullanıldığını yazdı.

Alman tarihinin hakiki Pamuk Prenses ve yedi cücelerini Özlem Kocukeli Özbay satırlara taşıyor.

YORUMLAR
500
Kazakistan'da Farabi ve İkbal anıldı Kazakistan'da Farabi ve İkbal anıldı İsrail, gazeteci Ebu Akile'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın sonucunu ABD ile paylaşacak İsrail, gazeteci Ebu Akile'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın sonucunu ABD ile paylaşacak Filistin'in Salfeet Belediyesi ile Havran Belediyesi 'kardeş şehir' protokolü imzalandı Filistin'in Salfeet Belediyesi ile Havran Belediyesi 'kardeş şehir' protokolü imzalandı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Derin Tarih Aralık Sayısı Çıktı - Son Dakika


Advertisement