Derin Uyku" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu - Son Dakika

Derin Uyku" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

07.03.2019 18:36
Derin Uyku

Fotoğraf sanatçısı Yüksel Özen ile heykeltıraş Malik Bulut'un birlikte hazırladığı "Derin Uyku" adlı sergi, F Sanat Galeri'de sanatseverlerle buluştu.

Fotoğraf sanatçısı Yüksel Özen ile heykeltıraş Malik Bulut'un birlikte hazırladığı "Derin Uyku" adlı sergi, F Sanat Galeri'de sanatseverlerle buluştu.

Fotoğraf ve heykel sanatının bir araya geldiği sergiye ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Yüksel Özen, sergideki fotoğraflarını Shakespeare'in Hamlet eserindeki "Ophelia" karakterinden ilham alarak çektiğini söyledi.

Özen, hazırladığı fotoğraf serisinde farklı bir konsept denemeye çalıştığını dile getirerek, "Ophelia karakterine bir gelinlik giydirdim ve fotoğraflarını Yalova Erikli Şelalesi'nde çektim. Doğanın içinde gerçekleşen bir fotoğraf çalışması oldu. Mümkün olduğunca fotoğrafların renklerinde oynama yapmadım. Sadece tonlamalarda kendi istediğim resimsel etkiyi vermek için uğraştım." dedi.

Heykeltıraş Malik Bulut ise yaklaşık 6 ayda sergiye hazırlandıkları ve bu sergiye özel 10 eser yaptığını ifade ederek, şunları anlattı:

"Eserlerimi hazırlarken taşın her cinsini kullanıyorum ama bu sergide mermer, volkanik taş ve bronzun yanı sıra ilk defa altın kullandım. Sergide yaşam ve ölüm arasındaki zaman dilimindeki savaş, güç ve hayat kalmak gibi konuları ele aldım. Heykellerimle karanlığın içindeki hayatları ışığa kavuşturmayı hedefliyorum."

Toplam 24 eserin yer aldığı sergi, 2 Nisan'a kadar görülebilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Derin Uyku' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı