Derince Belediyesinden Ruhsat Uyarısı - Son Dakika

Derince Belediyesinden Ruhsat Uyarısı

02.01.2012 14:01
Derince Belediyesinden Ruhsat Uyarısı, System.String[]

Derince Belediyesi ilçe genelinde tatil günlerinde açık olacak iş yerlerine yeni ruhsatlarını almaları konusunda hatırlatmada bulundu.

Derince Belediyesi ilçe genelinde tatil günlerinde açık olacak iş yerlerine yeni ruhsatlarını almaları konusunda hatırlatmada bulundu.

Derince Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, tatil günlerinde iş yerini açan ve ticari faaliyette bulunan iş yerlerinin cezalı duruma düşmemeleri için Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne müracaat ederek, 2012 yılı için geçerli olacak ruhsatlarını almaları istendi.

İş yeri sahiplerinin belediyeden aldığı iş yeri açma ve çalışma ruhsatının fotokopisi ile müracaat etmeleri halinde, vatandaşların bekletilmeden ruhsatların hazırlanarak kendilerine teslim edileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Haksız kazanç ve rekabeti engelleme konusunda sürekli denetimler yapılıyor. Denetimlerde cezai işlemlere maruz kalmamaları için iş yeri açmak isteyen vatandaşların, faaliyete başlamadan önce mutlaka Derince Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne başvurarak yapılması gerekenler hakkında bilgi edinip ilgili ruhsatları almaları gerekiyor.

Ayrıca, her yıl Şubat ayı sonuna kadar bildirilmesi gereken ölçü ve tartı aletleri beyannamelerinin yine Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekir. Bu süreye kadar beyanname vermeyen iş yerleri cezalı duruma düşecekler."

- KOCAELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Derince Belediyesinden Ruhsat Uyarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı 6.6 büyüklüğündeki depremde tsunami Sığacık'ı yerle bir etti İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi