Derinkuyu'da Kütüphane Haftası Etkinliği - Son Dakika

Derinkuyu'da Kütüphane Haftası Etkinliği

28.03.2019 11:25
Derinkuyu'da Kütüphane Haftası Etkinliği

Derinkuyu ilçesinde Kütüphane Haftası kapsamında park ve kahvehanelerde kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Derinkuyu ilçesinde Kütüphane Haftası kapsamında park ve kahvehanelerde kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Kitap okuma alışkanlığının artırılmasına yönelik etkinlikte, kütüphane yetkilileri kent merkezindeki park ve kahvehanelerdeki vatandaşlara kitap dağıttı.

Derinkuyu Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt'un da katıldığı etkinlikte vatandaşlar, bir süre kitap okudu.

Hafta dolayısıyla düzenlenen program, Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam etti.

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hüseyin Özdemir, programdaki konuşmasında, kütüphanelerin toplumun kültürel gelişiminde önemli rol oynadığını belirtti.

Özdemir, "Kütüphaneler her türlü bilgi kaynağının toplandığı, düzenlendiği ve okuyucuların hizmetine sunulduğu kamu kuruluşları olarak önem arz etmektedir. Halk kütüphaneleri halkın bilgi merkezi durumundadır." dedi.

Yazar Osman Aytekin ise konuşmasında kitap okuma alışkanlığının artırılması için atılması gereken adımlardan bahsederek, çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Program, kitap dostu çocuklara hediye takdiminin ardından sona erdi.

YORUMLAR
500
Dilek Kaya İmamoğlu'ndan İzmit Belediyesi ve Kadın Dernekleri Federasyonu'na Teşekkür Dilek Kaya İmamoğlu'ndan İzmit Belediyesi ve Kadın Dernekleri Federasyonu'na Teşekkür Fethiye'deki tarihi alanlarda bilimsel araştırma yapılıyor Fethiye'deki tarihi alanlarda bilimsel araştırma yapılıyor Aym, 'Müstehcen' Kitap Bastığı Gerekçesiyle Cezalandırılan Yayıncının İfade Özgürlüğünün İhlal Edildiğine Hükmetti Aym, 'Müstehcen' Kitap Bastığı Gerekçesiyle Cezalandırılan Yayıncının İfade Özgürlüğünün İhlal Edildiğine Hükmetti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Derinkuyu'da Kütüphane Haftası Etkinliği - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement