Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Derleme<br/>-Gün Boyu Geçtiğimiz "Cumhurbaşkanı Seçiminin Ardından" Başlıklı Haberlerimizi... - Son Dakika

Derleme<br/>-Gün Boyu Geçtiğimiz "Cumhurbaşkanı Seçiminin Ardından" Başlıklı Haberlerimizi...

CHP'li eski 50 milletvekili, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun istifasını talep etti CHP eski Grup Başkanvekili Anadol: "Sorumluluk doğrudan doğruya uyarıları dikkate almadan ve partinin yetkili kurullarında görüşülüp karar alınmadan İhsanoğlu'nu çatı aday olarak öneren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aitir" CHP Grup Başkanvekili Altay: "(İnce'nin genel başkanlığa aday olacağına ilişkin iddialar) Sayın İnce çok iyi bir santrfor. Sayın İnce, birden oyunu bırakıp, maç devam ederken 'teknik direktör olayım' dedi" CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: "Bu kurultay, Türkiye'nin mevcut konjonktüründe CHP'nin iktidara yürüyüş kurultayıdır" Moody’s, cumhurbaşkanlığı seçiminin tek başına ülkenin kilit sorunlarını çözmeyeceğini belirterek, yeni Başbakan atanmasının ve 2015 genel seçimlerinin de yakından izleneceğini bildirdi.

Derleme<br/>-Gün Boyu Geçtiğimiz "Cumhurbaşkanı Seçiminin Ardından" Başlıklı Haberlerimizi...
15.08.2014 - 16:37,

CHP'li eski 50 milletvekili, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını istedi.

CHP eski Grup Başkanvekili Kemal Anadol, aralarında eski CHP milletvekilleri Bülent Baratalı, Şahin Mengü, Zekeriya Akıncı, Tuncay Ercenk, Ergün Aydoğan'ın da bulunduğu 9 eski milletvekiliyle parlamentoda düzenlediği basın toplantısında 50 eski CHP milletvekilinin imzasının yer aldığı bildiriyi okudu ve "riskin bedelinin ödenmesi" çağrısında bulundu.

Anadol, "Sorumluluk doğrudan doğruya uyarıları dikkate almadan ve partinin yetkili kurullarında görüşülüp karar alınmadan İhsanoğlu'nu çatı aday olarak öneren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aitir. Kendisi de İhsanoğlu'nu aday göstererek kişisel bir risk aldığını söylemiştir. Şimdi alınan bu riskin bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Çağdaş demokrasilerde bunun yolu genel başkanlıktan istifa etmektir. Diğer üç başarısız seçim de eklenince artık istifa kaçınılmaz olmuştur" değerlendirmesini yaptı.

-"Elbette MHP yönetiminin de ortaya çıkan tabloda sorumluluk payı var"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada "Elbette MHP yönetiminin de ortaya çıkan tabloda sorumluluk payı var. Bu inkar edilemez. Ama medyada kalem oynatan ve kendisini Türk milliyetçisi olarak addeden kimselere düşen, 'MHP'ye son ihtar' gibi üst perdeden cümlelerle kuru gürültü çıkarmak değil, bundan sonra yapılması gerekenler konusunda yol gösterici, somut ve makul analizler ortaya koymaktır" ifadelerini kullandı.

-"CHP'nin iktidara yürüyüş kurultayıdır"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "( Muharrem İnce'nin açıklaması) Arkadaşlarımızın çıkışlarını artık bu safhada değerlendirmenin sadece bir ağız kavgasına yol açacağını düşünüyorum. Ama 'sen onu yaptın, ben bunu yaptım' türü eleştirilerin içine girip partinin yıpratılmasını da hiçbir şekilde doğru bulmadığımı ifade edeyim" dedi.

Öztrak, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultay açıklamasına ilişkin, "Bu kurultay, Türkiye'nin mevcut konjonktüründe CHP'nin iktidara yürüyüş kurultayıdır" diye konuştu.

-"Sayın İnce çok iyi bir santrfor"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin genel başkanlığa aday olacağına ilişkin iddiaları, "Sayın İnce çok iyi bir santrfor. Sayın İnce, birden oyunu bırakıp, maç devam ederken 'teknik direktör olayım' dedi. Partimizin İnce'den, santrfor olarak mahrum kalmasını istemeyiz. Partinin hali hazırda teknik direktörü var" dedi.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç de Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) cumhurbaşkanı kesin seçim sonuçlarını açıklamasıyla birlikte TBMM'nin olağanüstü toplantıya çağrılıp, seçim tutanağının imzalanmasını istedi.

Öte yandan, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, cumhurbaşkanlığı seçiminin tek başına ülkenin kilit sorunlarını çözmeyeceğini belirterek, yeni Başbakan atanmasının ve 2015 genel seçimlerinin de yakından izleneceğini bildirdi. - Ankara

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Derleme<br/>-Gün Boyu Geçtiğimiz 'Cumhurbaşkanı Seçiminin Ardından' Başlıklı Haberlerimizi... - Son Dakika


Advertisement