Des Genel Başkanı Çelebi: "Tarih Boyunca Benzer Hain ve Menfur Terörist Eylemlere Rastlanılmaktadır" - Son Dakika

Des Genel Başkanı Çelebi: "Tarih Boyunca Benzer Hain ve Menfur Terörist Eylemlere Rastlanılmaktadır"

02.08.2016 12:44
Des Genel Başkanı Çelebi:

Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı İshak Çelebi, tarihimizde kara bir leke olarak yerini alacak 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü ve işgal planının Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyetinin duyarlı, basiretli mensupları ile halkımızın sağduyusu ve kararlılığı sayesinde çok kısa süre içinde bastırıldığını söyledi.

Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı İshak Çelebi, tarihimizde kara bir leke olarak yerini alacak 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü ve işgal planının Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyetinin duyarlı, basiretli mensupları ile halkımızın sağduyusu ve kararlılığı sayesinde çok kısa süre içinde bastırıldığını söyledi.

Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı İshak Çelebi yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: "Bir terör, tedhiş olayı olarak nitelediğimiz bu harekat, kendilerine karşı koyan kardeşlerine, kendi halkına ateş açmakta tereddüt etmemiştir. Bu harekatın hain ateşlerine göğsünü siper ederek şehit düşmüş tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diler, öncelikle ailelerine ve yakınlarına sonra Tüm Milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Yine bu harekatta yaralanan kardeşlerimize acil şifalar dileriz.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana Sendikamız, tüm terör olayları ile terörist kişi ve kuruluşların karşısında yer almış, yeri geldikçe bu tavrını yayınladığı basın bültenleri ve bildirilerle ortaya koymuştur. Bu itibarla hiçbir teröriste, terör hareketine bigane kalmak bir yana, karşı koymak ve üzerine düşeni yapmak Sendikamız için bir vatan borcu olmuştur.

Halkımıza, kardeşlerimize ;vatanımızın, devletimizin varlığı için gece gündüz görev yapan askerimize, polisimize; demokrasimizin kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) ateş etme cüretini gösteren bu harekatın sorumlularının gerektiği gibi cezalandırılması en büyük ve içten dileklerimizdendir.

Tarih boyunca benzer hain ve menfur terörist eylemlere rastlanılmaktadır. Devlet yada devletinin yanında yer alan halkla bastırılan bu eylemlerin sorumlularının cezalandırılması sırasında, gerçek suçluların yanı sıra suçsuz kişilerin de istenmeden de olsa ceza gördükleri tarihsel bir gerçektir.

Kin, nefret ve intikam alma, devlete hoş görünme, kendini tatmin, masumca şüpheler vb. nedenlerle suça hiç karışmamış, olaylarla hiçbir dahli olmayanlar, suçlu ya da şüpheli olarak soruşturmayı yürütmekte olan ilgili ve yetkili kişilerce yok yere ihbar edilmişler bunların bir kısmı da soruşturmanın yoğunluğu içerisinde yeterince incelenmeden suçlu ilan edilmişler ve cezalandırılmışlardır. Hatta suçlu, suçsuz kişiler, suçla, olayla hiçbir ilgisi bulunmayan aile üyeleriyle birlikte cezalandırılmışlardır.

Günümüzde demokrasinin ve evrensel hukukun gerek suçun kişisel olduğu, gerek herkesin mahkemece suçunun sabit oluşuna kadar masum sayılması (masumiyet karinesi) ilkelerinden hareket eden yansız, titiz bir soruşturmayı yürütmekte olan adliyelerimizin her kademesindeki yetkililerinin kılı kırk yararcasına adilane bir çalışma yürüttüklerine inancımız tamdır.

Allah'ın selameti, hayrı Milletimizin, Vatanımızın, Devletimizin üzerine olsun." - ERZURUM

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Des Genel Başkanı Çelebi: 'Tarih Boyunca Benzer Hain ve Menfur Terörist Eylemlere Rastlanılmaktadır' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var