Des Genel Başkanı Çelebi: "Tarih Boyunca Benzer Hain ve Menfur Terörist Eylemlere Rastlanılmaktadır" - Son Dakika

Des Genel Başkanı Çelebi: "Tarih Boyunca Benzer Hain ve Menfur Terörist Eylemlere Rastlanılmaktadır"

02.08.2016 12:44
Des Genel Başkanı Çelebi:

Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı İshak Çelebi, tarihimizde kara bir leke olarak yerini alacak 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü ve işgal planının Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyetinin duyarlı, basiretli mensupları ile halkımızın sağduyusu ve kararlılığı sayesinde çok kısa süre içinde bastırıldığını söyledi.

Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı İshak Çelebi, tarihimizde kara bir leke olarak yerini alacak 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü ve işgal planının Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyetinin duyarlı, basiretli mensupları ile halkımızın sağduyusu ve kararlılığı sayesinde çok kısa süre içinde bastırıldığını söyledi.

Demokrat Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı İshak Çelebi yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: "Bir terör, tedhiş olayı olarak nitelediğimiz bu harekat, kendilerine karşı koyan kardeşlerine, kendi halkına ateş açmakta tereddüt etmemiştir. Bu harekatın hain ateşlerine göğsünü siper ederek şehit düşmüş tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diler, öncelikle ailelerine ve yakınlarına sonra Tüm Milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Yine bu harekatta yaralanan kardeşlerimize acil şifalar dileriz.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana Sendikamız, tüm terör olayları ile terörist kişi ve kuruluşların karşısında yer almış, yeri geldikçe bu tavrını yayınladığı basın bültenleri ve bildirilerle ortaya koymuştur. Bu itibarla hiçbir teröriste, terör hareketine bigane kalmak bir yana, karşı koymak ve üzerine düşeni yapmak Sendikamız için bir vatan borcu olmuştur.

Halkımıza, kardeşlerimize ;vatanımızın, devletimizin varlığı için gece gündüz görev yapan askerimize, polisimize; demokrasimizin kalbi Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) ateş etme cüretini gösteren bu harekatın sorumlularının gerektiği gibi cezalandırılması en büyük ve içten dileklerimizdendir.

Tarih boyunca benzer hain ve menfur terörist eylemlere rastlanılmaktadır. Devlet yada devletinin yanında yer alan halkla bastırılan bu eylemlerin sorumlularının cezalandırılması sırasında, gerçek suçluların yanı sıra suçsuz kişilerin de istenmeden de olsa ceza gördükleri tarihsel bir gerçektir.

Kin, nefret ve intikam alma, devlete hoş görünme, kendini tatmin, masumca şüpheler vb. nedenlerle suça hiç karışmamış, olaylarla hiçbir dahli olmayanlar, suçlu ya da şüpheli olarak soruşturmayı yürütmekte olan ilgili ve yetkili kişilerce yok yere ihbar edilmişler bunların bir kısmı da soruşturmanın yoğunluğu içerisinde yeterince incelenmeden suçlu ilan edilmişler ve cezalandırılmışlardır. Hatta suçlu, suçsuz kişiler, suçla, olayla hiçbir ilgisi bulunmayan aile üyeleriyle birlikte cezalandırılmışlardır.

Günümüzde demokrasinin ve evrensel hukukun gerek suçun kişisel olduğu, gerek herkesin mahkemece suçunun sabit oluşuna kadar masum sayılması (masumiyet karinesi) ilkelerinden hareket eden yansız, titiz bir soruşturmayı yürütmekte olan adliyelerimizin her kademesindeki yetkililerinin kılı kırk yararcasına adilane bir çalışma yürüttüklerine inancımız tamdır.

Allah'ın selameti, hayrı Milletimizin, Vatanımızın, Devletimizin üzerine olsun." - ERZURUM

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Des Genel Başkanı Çelebi: 'Tarih Boyunca Benzer Hain ve Menfur Terörist Eylemlere Rastlanılmaktadır' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret