Son Dakika Haberleri: Destici: Helikopter Kazasını Kapatmaya Kimsenin Gücü Yetmeyecek

Destici: Helikopter Kazasını Kapatmaya Kimsenin Gücü Yetmeyecek

8 yıl önce

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin birinci gündem maddesinin terör olduğunu belirterek, bunu gündemde tutmaya devam edeceklerini söyledi.

Destici: Helikopter Kazasını Kapatmaya Kimsenin Gücü Yetmeyecek, System.String[]

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin birinci gündem maddesinin terör olduğunu belirterek, bunu gündemde tutmaya devam edeceklerini söyledi. Helikopter kazası konusunda hukuk içinde haklarını aramaya devam edeceklerini ifade eden Destici, bu dosyanın kapatılmasına kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurguladı.


BBP'nin 8. Olağan Kurultayı'nda konuşan Destici, canlı tarihlerine sahip çıkacaklarını söyledi. İnsan hakları ve çevre konusunda daha duyarlı olacaklarını vurgulayan Destici, iktidar ve muhalefetin konumlarını güçlendirmek için suni gündem oluşturabileceklerini, ancak kendilerinin gerçek gündemi birinci madde olarak tutatacaclarını ifade etti.


"ŞİKE LOBİSİ ABD'DEKİ ERMENİ LOBİSİNDEN GÜÇLÜ ÇIKTI"


Ülkenin birinci gündem maddesinin terör olduğunu dile getiren Destici, 27 yıldır terörün var olduğunu, kardeşliğe kurşun sıkıldığını belirtti. Terörün gündeme alınmadığını, ancak 1 ay boyunca Dersim'in konuşulduğunu ifade eden Destici, terörü gündemde tutmaya devam edeceklerini ifade etti. Terörle mücadelede 21 günlük askerlerin teröristlerin karşısına çıkarılmasını eleştiren Destici, bu ülkede şike lobisinin ABD'deki Ermeni lobisinden daha güçlü çıktığını söyledi.


Fransa'nın, sözde Ermeni soykırım yasa tasarısını onaylanmasına ilişkin olarak da Destici, "Sen sokaklarda herkesi 'hepimiz Ermeniyiz, hepimiz Hrant'ız diye bağırtırsan Fransa neden uygulamasın?" diye sordu. "Kürt benim kardeşim, Amerikan uşağının kardeşi değil." diyen Destici, terörle mücadelede mevcut yasaların kendisini tatmin etmediğini belirterek, "Ben gelirsem teröristler için idamı getireceğim, bu benim namus sözüm. Apo'yu idam edeceğim diyenlerin neden sesi çıkmıyor?" diye konuştu.


Elbette herkesin kendi dilini öğreneceğini vurgulayan Destici, Anayasa değişikliği konusunda ise 'evet' derken bunun siyaseten kime yarayacağını bildiklerini belirterek, her şeye rağmen desteklediklerini vurguladı. CHP'de çıkarsa yine destekleyeceklerini dile getiren Destici, 12 Eylül darbesinde hayatını kaybeden, işkencelerle ölen, haksız yere ölen ülkücü şehitleri rahmetle andı.


"MECLİS, MİLLİ AHLAK, MİLLİ ŞUUR MESELESİNİ GÜNDEME ALSIN"


Türkiye'deki eğitim konusuna da değinen Destici, şunları söyledi: "Hem eğitim birinci öncelik diyeceksiniz hem de Meclis'te şoförün yarı parasını vereceksiniz. Sizin eğitim sevdanızı yesinler." dedi. Bu dönemde eğitimcilerin en büyük hak kaybına uğradığını iddia eden Destici, sistemli bir şekilde gençlerin emparyalizm saldırısına uğradığını ifade etti. Milli ahlak, milli şuur meselesini de Meclis'in gündeme almasını isteyen Destici, bedelli askerlikten kaç kişinin faydalandığını sorarak, parası olana da parası olmayana da çözüm getirmenin iktidarın görevi olduğunu kaydetti. Destici, kendilerinin bedelliye karşı olduklarını vurguladı. Destici, kadınların da her geçen gün şiddete daha fazla maruz kaldığını dile getirdi.


Destici, ekonominin tamamen siyasi istikrara bağlı olduğunu, gerçek bir ekonomi politikasının bulunmadığını savundu. Ekonominin iyi yolda olmadığını ileri süren Destici, hukuk içinde haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyledi.


"HELİKOPTER KAZASI KOMİSYON İLE KAPATILMAK İSTENDİ"


Helikopter kazasına ilişkin olarak da bilgi veren Destici, bazıları bu süreci provoke ederek, Meclis Araştırma Komisyonu ile bunun kapatılmak istendiğini savundu. İlk defa Meclis'te bir konudan dolayı iki defa araştırma komisyonu kurulduğunu dile getiren Destici, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başta olmak üzere bu soruşturmanın bugünlere taşınmasına katkısı olan herkese teşekkür etti. Eleştirilse de katkı veren herkese teşekkür etmeye devam edeceklerini vurgulayan Destici, kazaya ilişkin yapılan araştırmaların kendileri tarafından önce ortaya konduğunu ifade etti. Hukuk içinde kalmaya devam edeceklerini dile getiren Destici, bunun bedeli ne olursa olsun bu dosyanın kapatılmasına kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurguladı. Bir çağrıda da bulunan Destici, elinde bilgi belgesi olan herkesin bunu gerekli yerlerle paylaşmasını istedi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:41 Kaynak: CHABebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası
Sıla'ya bakışlarıyla gündem olan Ahmet Kural, bu sefer de yeni sevgilisine aşk dolu baktı 10 Kasım'da göbek atan müdür, eski okuluna geri döndü