"Dev Öğrenciler" İhtiyaç Sahiplerini Yardımına Koşacak - Son Dakika

"Dev Öğrenciler" İhtiyaç Sahiplerini Yardımına Koşacak

09.01.2012 13:00

Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, il genelinde uygulanan "251 Bin Dev Öğrenci" projesi kapsamında, yoksul, engelli ve yaşlı gibi ihtiyaç sahibi olan vatandaşların evlerinin, boya, badana, bakım onarım işlerinin okular tarafından üstlenilmesini kararlaştırdıklarını bildirdi.

Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, il genelinde uygulanan "251 Bin Dev Öğrenci" projesi kapsamında, yoksul, engelli ve yaşlı gibi ihtiyaç sahibi olan vatandaşların evlerinin, boya, badana, bakım onarım işlerinin okular tarafından üstlenilmesini kararlaştırdıklarını bildirdi.

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz öncülüğünde Manisa'da eğitim öğrenim gören öğrenci sayısından yola çıkılarak adlandırılan ve çocukların yeterlilik duygularını geliştirmek için sosyal hayatın her alanında çeşitli faaliyetler düzenlenmesi amacıyla başlatılan "251 Bin Dev Öğrenci" projesi, Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu başkanlığındaki İlçe Proje Kurulu tarafından yürütülüyor.

Proje kapsamında yapılabilecek etkinlikleri belirlemek üzere 3. toplantısına yapan kurul, ilçede yoksul, engelli ya da yaşlı gibi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların evlerinin bakım ve onarım işlerinin okullarca üstlenilmesi kararı aldı.

Saruhanlı Kaymakamı Otcu, kurul üyesi olan Milli Eğitim Müdürü Cafer Tayyar Tekin, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve bazı okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla yapılan toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, "251 Bin Dev Öğrenci" projesini ilçede en iyi şekilde uygulamak için "Sizi Seviyoruz" sloganı ile yola çıktıklarını ve bu doğrultuda bazı kararlara imza attıklarını ifade etti.

Toplantıda, bugüne kadar proje çerçevesinde yapılan çalışmaları ele aldıklarını ve bundan sonra yapılacak faaliyetler üzerinde durduklarını dile getiren Otcu, "Bu çerçevede, ilçedeki okullarımızın yakın çevresindeki fakir, engelli, yaşlı gibi ihtiyaç sahibi bir ailenin evinin, bakım ve onarımını üstlenmesini kararlaştırdık. Ayrıca her okulda kitap kulüpleri oluşturulması, ilçedeki tüm okulların katılımı ile 'sevgi' temalı şiir dinletisi yapılması kararı aldık" dedi.

- MANİSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Dev Öğrenciler' İhtiyaç Sahiplerini Yardımına Koşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü