Zıpkınla yakalanan dev yayın balığı görenleri şaşırttı - Son Dakika

Zıpkınla yakalanan dev yayın balığı görenleri şaşırttı

2 ay önce

Kastamonulu balıkçılar, Kızılırmak üzerinde geceleyin zıpkınla 2 metre uzunluğunda ve 40 kilo ağırlığında yayın balığı yakalandı. Görenlerin şaşırdığı dev balık, kilosu 50 liradan satıldı.

Kastamonu'da balıkçılar, Kızılırmak üzerinde gece vakti zıpkınla yayın balığı yakaladı. Yakalanan dev yayın balığı balıkçılar tarafından tezgaha konuldu. 2 metre uzunluğunda ve 40 kilo ağırlığındaki yayın balığını görenler ise şaşkınlık yaşadı. Dev balık, kilogramı 50 liradan satıldı.

"ÇOK LEZZETLİDİR"

Dev yayın balığını yakalayan balıkçı Muhammed Ali Elmacı, "Yayın balığını dün yakaladık, boyu 2 metre kilosu 40 kilogram. Gayet güzel ve çok dikkat çeken bir balık. Bu balığın tadı çok güzeldir, çok lezzetlidir. Tatlı su balığıdır. Bu balığı kuşbaşı şeklide doğrayıp güven yapıyorlar. Bu balığın kilosu 50 liradır. Biz bu balığı Kızılırmak üzerinde geceleyin zıpkınla yakaladık" dedi.

"YAKALAMASI ÇOK ZORDUR"

Daha önce bu büyüklükte bir kez daha balık gördüğünü söyleyen müşterilerden Ferdi Tabakoğlu ise, "Balık çok güzel. Yayın balığı zaten belli. Yayın balığı tutulabilecek en büyük balık. Bu balığı yakalanması da çok zordur. 40 kiloymuş maşallah, ben daha önce zıpkınla yakalanan bu büyüklükte bir balık daha görmüştüm" diye konuştu.

Yayın balığını inceleyen başka bir müşteri ise, "Ben hiç böyle bir balık görmemiştim, balığın görüşü çok güzel" şeklinde konuştu.

Zıpkınla yakalanan dev yayın balığı görenleri şaşırttı
Haber Yayın Tarihi: 13.12.2019 02:42 Kaynak: İHASon Dakika

Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti
İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu 12 metrekarelik dükkanı olan adam, Erdoğan'ın çağrısına uyunca 3 fabrika sahibi oldu

Son Dakika Haberleri