Devasa büyüklükte blok sütun taşlar görenleri şaşkına çeviriyor - Son Dakika

Devasa büyüklükte blok sütun taşlar görenleri şaşkına çeviriyor

23.02.2021 23:09
Devasa büyüklükte blok sütun taşlar görenleri şaşkına çeviriyor, System.String[]

Kayseri'nin Tomarza İlçesine bağlı Pusatlı Mahallesi hudutları içerisinde çıkarılan devasa büyüklükte blok taşlar mahallenin girişine konuldu.

Kayseri'nin Tomarza İlçesine bağlı Pusatlı Mahallesi hudutları içerisinde çıkarılan devasa büyüklükte blok taşlar mahallenin girişine konuldu. Blok sütun taşları görenler ise şaşkınlılarını gizleyemediler.

Tomarza İlçesinde faaliyet gösteren ve taş sektöründe kendisini kanıtlayan Adaca Doğal Taş Madencilik Limitet Şirketi tarafından 15 metre uzunluğunda tonlarca ağırlığa sahip blok sütun taşlar büyük bir özveri ile bulundukları yerden çıkarılarak vinçler yardımı ile Pusatlı Mahallesi girişine konuldu. Montajı ise hassasiyet içerisinde yapılarak Ankara'da ikamet eden hayırsever İş Adamı Mustafa Özyolu tarafından blok taşların mahalleye giriş kısmına "Pusatlı Mahallesine Hoş Geldiniz" ve çıkış kısmına ise "Putsalı Mahallesi Güle Güle" yazılı levhalar konularak yine bu blok taşların etrafına onlarca çam fidanı dikildi.

Tomarza- Develi İlçeleri arasında ana yol üzerinde bulunan Pusatlı Mahallesinden geçen araç sürücüleri ise şaşkına çevirdi. Zaman zaman araçlarından inen yolcular blok sütun taşların önünden hatıra resmi çekilmeyi de ihmal etmediler.

(Murat Gürbüzler/İHA)

Devasa büyüklükte blok sütun taşlar görenleri şaşkına çeviriyor
Devasa büyüklükte blok sütun taşlar görenleri şaşkına çeviriyor
Devasa büyüklükte blok sütun taşlar görenleri şaşkına çeviriyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Devasa büyüklükte blok sütun taşlar görenleri şaşkına çeviriyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Batuhan Karadeniz bu sezon Hekimoğlu Trabzon'da 18 gol ve 3 asistlik bir performansa imza attı Abdurrahim Albayrak'tan Mostafa Mohamed müjdesi: 2021 yılı içerisinde bonservisini alacağız Kaldırımda yatan adamı gören vatandaşlar telefona sarıldı Ücretsiz maske dağıtıldığını duyan oraya koştu, yaşanan izdihamda sosyal mesafe unutuldu Gonca Vuslateri'nin faturalarını Şevket Çoruh ödemiş Kılıçdaroğlu'nun "128 milyar doları ne yaptın, kime verdin?" sorusuna Erdoğan'dan yanıt Fabrikanın kapılarını kilitleyip genç kadına saldırmıştı! Olayın altından yasak aşk çıktı Vaka sayısı patlayan 10 ilde alarm durumuna geçildi! Uzmanlar 15 günlük sokağa çıkma yasağı öneriyor