"Deve Güreşi" Sezonu Başladı - Son Dakika

"Deve Güreşi" Sezonu Başladı

25.11.2012 17:20

Ege Bölgesi ve civarında kış turizminin önemli etkinlikleri arasında yer alan deve güreşlerinde yeni sezon başladı.

Ege Bölgesi ve civarında kış turizminin önemli etkinlikleri arasında yer alan deve güreşlerinde yeni sezon başladı.

Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Turanlar köyünde gerçekleştirilen sezonun ilk güreşinde, 60 çift pehlivan deve karşı karşıya geldi.

Turanlar Köyü Muhtarı Halil Eren, bu yılki güreşlerin köyün ilkokulu yararına düzenlendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Her yıl geleneksel olarak güreşimizi düzenleyip kültürümüzü yaşatıyoruz. İnsanlarımızı bir araya getirip hoşça vakit geçirtmeye çalışıyoruz. Güreşten elde edilen gelirle köyümüzün eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Bu yıl güreşlerden elde edilen gelir köyümüzün ilkokuluna aktarılacak."

Öte yandan vatandaşlar deve güreşlerine büyük ilgi gösterdi.

Muhabir: Necip Uyanık/ Gökmen Şireci

Yayıncı: Ömer Erim Baştimar - AYDIN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Deve Güreşi' Sezonu Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı