Develer Belediye Binası İçin Yarıştı - Son Dakika

Develer Belediye Binası İçin Yarıştı

02.01.2012 11:38
Develer Belediye Binası İçin Yarıştı, System.String[]

Ortakent-Yahşi Beldesi'nde yapımına başlanacak hizmet binasına destek için düzenlenen deve güreşleri kıran kırana geçti.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Ortakent-Yahşi Beldesi'nde yapımına başlanacak olan hizmet binasına destek amacıyla düzenlenen deve güreşleri kıran kırana geçti.

Ege Bölgesi'nde nam salan 150 devesinin katıldığı güreşlerde, sahipleri ve hakemler develeri kontrol etmekte güçlük çekti. Havanın da güneşli olmasıyla güreşleri izlemeye üç bine yakın kişinin geldiği ve yaklaşık 30 bin TL'lik gelir elde edilmesinin beklendiği belirtildi.

Ortakent- Yahşi Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen deve güreşlerine Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Antalya'dan 150 deve katıldı. Ortakent-Yahşi Belediyesi'nin yapımına başlanacak yeni binasına destek amacıyla düzenlenen deve güreşlerini Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Onur Şahbaz ve aralarında 200'e yakın yabancı turistin de bulunduğu 3 bine yakın kişi 15'şer TL vererek izledi.

Sahiplerinin, develerini soğuk havadan korumak için başlarına eşarp ve poşu benzeri tüllerle örtmesi ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Kıran kırana geçen güreşlerde hakemler zaman zaman develeri kontrol etmekte güçlük çekti.

İlçede festival havası estiren güreşlerin geleneksel bir kültürü yansıttığını belirten Başkan Şahbaz, 'Beldemiz çok hızlı gelişti ve büyüdü. Hizmet açısından yetersiz hale gelen belediye binamızın yenisini yapmak ve geçmişten günümüze gelen bir kültürü yaşatarak soğuk kış gününde dahi insanlarımızın kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz güreşlere ilginin büyük olması bizleri sevindirdi. Yılın ilk deve güreşleri festival havasında geçti. Yarışmaları kazananlara verilecek ödül dışında yaklaşık 30 bin TL2lik gelir elde etmeyi düşünüyoruz' dedi.

Develer Belediye Binası İçin Yarıştı
Develer Belediye Binası İçin Yarıştı
Develer Belediye Binası İçin Yarıştı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Develer Belediye Binası İçin Yarıştı - Son Dakika


Son Dakika

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Bilim Kurulu'nun ilk kez İstanbul'da yapıldığını açıklayan Bakan Koca, iç karartan tabloyu tekrar hatırlattı Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Koruma kararı aldıran nişanlısını ve annesini öldürüp intihar etti! Düğünleri pandemi nedeniyle ertelenmiş Taş kırma makinesine düşen genç feci şekilde can verdi Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım