Develer Belediye Binası İçin Yarıştı - Son Dakika

Develer Belediye Binası İçin Yarıştı

02.01.2012 11:38
Develer Belediye Binası İçin Yarıştı

Ortakent-Yahşi Beldesi'nde yapımına başlanacak hizmet binasına destek için düzenlenen deve güreşleri kıran kırana geçti.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Ortakent-Yahşi Beldesi'nde yapımına başlanacak olan hizmet binasına destek amacıyla düzenlenen deve güreşleri kıran kırana geçti.

Ege Bölgesi'nde nam salan 150 devesinin katıldığı güreşlerde, sahipleri ve hakemler develeri kontrol etmekte güçlük çekti. Havanın da güneşli olmasıyla güreşleri izlemeye üç bine yakın kişinin geldiği ve yaklaşık 30 bin TL'lik gelir elde edilmesinin beklendiği belirtildi.

Ortakent- Yahşi Belediyesi tarafından bu yıl 18'incisi düzenlenen deve güreşlerine Denizli, Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Antalya'dan 150 deve katıldı. Ortakent-Yahşi Belediyesi'nin yapımına başlanacak yeni binasına destek amacıyla düzenlenen deve güreşlerini Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Onur Şahbaz ve aralarında 200'e yakın yabancı turistin de bulunduğu 3 bine yakın kişi 15'şer TL vererek izledi.

Sahiplerinin, develerini soğuk havadan korumak için başlarına eşarp ve poşu benzeri tüllerle örtmesi ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Kıran kırana geçen güreşlerde hakemler zaman zaman develeri kontrol etmekte güçlük çekti.

İlçede festival havası estiren güreşlerin geleneksel bir kültürü yansıttığını belirten Başkan Şahbaz, 'Beldemiz çok hızlı gelişti ve büyüdü. Hizmet açısından yetersiz hale gelen belediye binamızın yenisini yapmak ve geçmişten günümüze gelen bir kültürü yaşatarak soğuk kış gününde dahi insanlarımızın kaynaşmasını sağlamak amacıyla düzenlediğimiz güreşlere ilginin büyük olması bizleri sevindirdi. Yılın ilk deve güreşleri festival havasında geçti. Yarışmaları kazananlara verilecek ödül dışında yaklaşık 30 bin TL2lik gelir elde etmeyi düşünüyoruz' dedi.

Develer Belediye Binası İçin Yarıştı
Develer Belediye Binası İçin Yarıştı
Develer Belediye Binası İçin Yarıştı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Develer Belediye Binası İçin Yarıştı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Benzine indirim geldi! Gece yarısından itibaren 25 kuruş indirim uygulanacak 16:49 Son Dakika: Benzine indirim geldi! Gece yarısından itibaren 25 kuruş indirim uygulanacak 40 yıllık eşini 500 lira nafaka istediği için 12 yerinden bıçakladı 16:34 40 yıllık eşini 500 lira nafaka istediği için 12 yerinden bıçakladı Aynı yerden fotoğraf paylaştılar! Mehmet Aslan ve Simge Sütşurup yeni bir aşka yelken mi açtı? 16:00 Aynı yerden fotoğraf paylaştılar! Mehmet Aslan ve Simge Sütşurup yeni bir aşka yelken mi açtı?
Emekli polis, eşini ve kızını tabancayla yaraladıktan sonra intihar etti 15:39 Emekli polis, eşini ve kızını tabancayla yaraladıktan sonra intihar etti İmamoğlu'na Meral Akşener'in adaylık açıklamaları soruldu: Bu tartışmaların dışında biriyim 15:04 İmamoğlu'na Meral Akşener'in adaylık açıklamaları soruldu: Bu tartışmaların dışında biriyim Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim 14:25 Oğlunu eşinden ayırmak isteyen kaynananın sözleri Esra Erol'u kızdırdı: Oğlumu ben doğurdum, o benim
Fren yerine gaza basan sürücü eczane duvarına tosladı! İşletmecinin ucuz kurtulduğu kaza anı kamerada 14:11 Fren yerine gaza basan sürücü eczane duvarına tosladı! İşletmecinin ucuz kurtulduğu kaza anı kamerada Dönen dişleriyle rakibinin tüm kanını saniyeler içinde emiyor! 20 yıl sonra tekrar ortaya çıktı 13:54 Dönen dişleriyle rakibinin tüm kanını saniyeler içinde emiyor! 20 yıl sonra tekrar ortaya çıktı
Advertisement