Son Dakika Haberleri: Devlet Her Zaman Yanımızda Oldu"

Devlet Her Zaman Yanımızda Oldu"

6 gün önce

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda babası şehit düşen Helem Demir, "Benim babam da bir Kürt'tü, Kürtlerin adını kullanarak terör estirenler tarafından öldürüldü.

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda babası şehit düşen Helem Demir, "Benim babam da bir Kürt'tü, Kürtlerin adını kullanarak terör estirenler tarafından öldürüldü. Devleti her zaman Kürtlerin düşmanı olarak tanıtmaya çalıştılar ama gerçek o değil." dedi.

Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin'in eşi Ayfer Yetgin, Belediye Başkanı Veysi Bingöl'ün eşi Zeytin Bingöl ve Nüfus Müdürü Meltem Bal, 23 Ağustos 2016'da ilçede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada şehit düşen güvenlik korucusu İdris Demir ve Tarık Aydemir'in ailelerini ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Demir'in kızı Helem Demir (13), her zaman devletin yanında olduklarını söyledi.

"Babam şehit olduğu günden bu yana devlet her zaman yanımızda oldu"

"Babamın, sözde Kürtlerin hakkını savunanlar tarafından şehit edilmesiyle bizler yetim kaldık." ifadelerini kullanan Demir, şöyle konuştu:

"Benim babam da bir Kürttü, Kürtlerin adını kullanarak terör estirenler tarafından öldürüldü. Devleti her zaman Kürtlerin düşmanı olarak tanıtmaya çalıştılar ama gerçek o değil çünkü babam şehit olduğu günden bu yana devlet her zaman yanımızda oldu. İhtiyaçlarımızı karşıladı ve bize ev yaptırdı. Bugün de devlet büyüklerimizin eşleri bizi ziyarete gelerek yalnız olmadığımızı bize hissettiriyorlar."

Şehit Aydemir'in annesi Makbule Aydemir de "Ben oğlumu bu vatan için toprağa verdim. Devlet büyüklerimiz hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadılar. Bugün de eşleri bizi ziyarete gelmişler Allah hepsinden razı olsun." diye konuştu.31 Yıl Sonra Şehit Sayıldı Demet Akalın Şehit Ailelerine Destek Vermeyen Sanatçı Dostlarına Sitem Etti: Ayıp Ettiniz

Parakende Devi İflas İhalesini Kazandı! 400 Mağazası Açık Kalacak ve 50 Bin Kişilik İstihdam Korunacak Black Mirror: Bandersnatch Filmi Nedeniyle Netflix'e 25 Milyon Dolarlık Dava Açıldı