Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı - Son Dakika

Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı

03.06.2020 09:30
Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı, System.String[]

Türkiye'nin, Mart ayından itibaren içinden geçtiği pandemi döneminde, sahnelerde olamayan İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu durumun eksikliğini biraz olsun azaltmak için, seyircilerine sosyal medya yolu ile ulaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çalışması kapsamındaki instagram uygulaması"Sanat Cepte" hesabındanyayınlara katılan İDOB Sanatçılarından ; Sanat YönetmeniveBas Suat Arıkan, Tenor Hakan Aysev, Soprano Burcu Soysev, arp sanatçısı Pınar Sivritepe, Orkestra Şefi Serdar Yalçın ve keman sanatçısı Seda Subaşı Yalçın, Tenor Hüseyin Likos ve Mezzosoprano Deniz Likos, canlı performanslar ile sanatseverler ile buluştular.

İDOB, sosyal medya hesabı (instagram)yolu ile isePandemi döneminde, seyricilerineyeni deneyimler yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor.Solistler Soprano Hande Soner Ürben , BaritonMurat Güney ve İDOB Orkestrası Konzermeister'i Oleksandr Samoylenko; canlı yayınlanan"Ev Konserleri" ile ,seyircilere ulaştı. Konserlerin devamında Tenor Caner Akın ve Soprano Hale Soner'in konserleri izlenebilecek.

Çağrı Köktekin ile canlı yayınlanan "Ahde Vefa Sohbetleri"ise emekli opera sanatçısı Remziye Alper ile başladı, devamında ise seyirciler ,İDOB'a hizmet vermiş , emektar sanatçıların sohbetlerini izleyebilecekler.

Bale Sanatçıları İlke Kodal , Ebru Cansız ve Modern Dans Sanatçıları Mert Öztekin, Huri Murphy yinecanlı dersler ile yayında olmaya devam ediyorlar.

Ayrıca hergün,şimdiye kadar İDOB'unrepertuvarında yer bulmuşopera, bale ve modern dans eserine ait arşiv dökümanları, sanatseverlerin geçmişe yolculuğuna eşlik ediyor.

1 Haziran 2017 yılında , İDOB'un, resmi instagram hesabı "@operabaleistanbul"ile başlayan yolculuğu, 3. yaşını doldururken, zamanla daha büyük bir aile olmanın da mutluluğunu yaşıyor. İDOB Sanat Yönetmeni ve Müdürü Suat Arıkan bu vesile ile , yayınladığı mesajında;İDOB sosyal medya ekibi; Engin Yavuz, Defne Arıkan, Murat Dürüm, Deniz Özbek, Burhan Yücel ve Gürdeniz Bursalı'ya tebrik ve teşekkürlerini iletti …

Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Devlet Opera ve Balesi, sahnelerde olamadığı bu dönemde de seyircilerine ulaştı - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray - Ankaragücü maçı başladı! Canlı anlatım Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 35'e yükseldi Bursaspor Boluspor'u 4-2 yendi, Ali Akman performansıyla göz doldurdu Anne ve 3 çocuğunun kurtarıldığı enkaz altından bir çocuğun cansız bedeni çıkarıldı 4 kızı enkaz altında kalan annenin sözleri yürek dağladı: Güneş doğmadı bugün yavrularımın üstüne Trabzonspor'un hoca hedefi Tamer Tuna! Abdullah Avcı Antalya'ya gidiyor İzmir'de meydana gelen depremin sesi ortaya çıktı! Dinleyenlerin tüyleri ürperiyor Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu