Devlet Tiyatroları Perdelerini Açıyor - Son Dakika

Devlet Tiyatroları Perdelerini Açıyor

26.09.2011 22:52
Devlet Tiyatroları Perdelerini Açıyor, System.String[]

İstanbul Devlet Tiyatrosu 1 Ekim'de AT adlı oyunuyla perdelerini açıyor

1 ekim 2011'de üsküdar tekel sahnesi'nde prömiyer yapacak olan oyunun yönetmen yardımcılığı halil doğan'a, dekor tasarımı sertel çetiner'e, kostüm tasarımı nalan alaylı'ya, ışık tasarımı serhat akın'a, hareket düzeni ihsan bengier'e aittir.

İktidarın keyfiliği olgusuna son derece keyifli bir eleştiri getiren At adlı oyunda; Tolga Evren, Metin Beyen, Süleyman Atanısev, Özlem Güveli Türker, Zeliha Güney, Müge Arıcılar, Kaya Akarsu, İmer Özgün, Aydın Şentürk, Güneş Hayat, Sevinç Niş, Halil Doğan, Ceyhun Turgut, Nuray Çokol, İpek Şen, Eylül Ezgi Yılmaz, Tuncay Koçal, Zekeriya Karakaş, Ali Murat Altınmeşe, Berkan Bulut, Dilek Demir, Özcan Akgöz, Berkay Tulumbacı, Salih Şimşek rol alan sanatçılardır..

Caligula çok sevdiği atını Roma senatosuna konsül olarak atar. Halk Caligula'nın kararını sorgulamaya cesaret edemediği gibi, bir de at modası ortalığı kasıp kavurur. Bu oyun, Caligula'nın halkın iyiliğini hiçe sayarak sadece kendi erkine güvenerek keyfi olarak atadığı at konsül üzerinden, meclisinde katilinden, hırsızına, suçlusundan arsızına dek milletvekilleri, senatörler ve konsüller bulunduran bütün zamanların iktidarları için yazılmış müthiş bu komedi Ekim ayında 1-23 Ekim tarihleri arasında Üsküdar Tekel Sahnesinde, 28-30 Ekim tarihlerinde Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde..

Devlet Tiyatroları Perdelerini Açıyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Devlet Tiyatroları Perdelerini Açıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Deniz Akkaya, küvet pozuna yapılan yoruma sinirlendi: Yahu bir uzayın şu sayfadan Bülent Ersoy'un son paylaşımı hayranlarını şaşırttı! Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun evinden deste deste para çıktı Otomotiv devleri Fiat ve Peugeot resmen birleşti Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu Cani koca, kendisini kahvaltı için uyandıran eşini ve küçük kızını kaynar suyla haşladı Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası çırılçıplak poz verdi Ananas yaprağından İHA üreten Malezyalı profesör, Türk üreticilerle çalışmak istiyor