Devlet Tiyatroları Sanatçısı Göze, Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Devlet Tiyatroları Sanatçısı Göze, Hayatını Kaybetti

18.11.2011 14:24
Devlet Tiyatroları Sanatçısı Göze, Hayatını Kaybetti, System.String[]

Devlet Tiyatroları Sanatçısı Erdoğan Göze, hayatını kaybetti.

Devlet Tiyatroları Sanatçısı Erdoğan Göze, hayatını kaybetti.

Devlet Tuyatroları'ndan yapılan yazılı açıklamada 50'ye yakın oyunda rol alan Göze'nin Ankara'da bugün vefat ettiği bildirildi. Göze'nin 06 Nisan 1933'te Ankara'da dünyaya geldiği belirtilen açıklamada, "Göze, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü 1960-61 döneminde bitirdi. 1958 yılında Devlet tiyatroları ailesine katılan Göze, 6 Nisan 1998'de yaş haddinden emekli oldu." denildi. Sanatçının Kral Lear, Küçük Terzi, 4. Henry, Kurt Dişi, Bir Kadın, Bir Düş, Bir Oyun, My Fair Lady, Meçhul Asker, Küçük Şehir, Şair Evlenmesi, Arthur Uİ'nin Önlenebilir Tırmanışı, Hürrem Sultan, Kibarlık Budalası, Genç Osman, Sarah (Anılar), Cumhuriyet Kızı, Tiyatroda bir Yaşam, Rehine, Giydirici gibi 50'ye yakın oyunda rol aldığı bildirildi.

Göze'nin naaşının yarın Kocatepe Camii'nde öğle namazı sonrasında kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

Devlet Tiyatroları Sanatçısı Göze, Hayatını Kaybetti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Devlet Tiyatroları Sanatçısı Göze, Hayatını Kaybetti - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var