Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Devlet Tiyatroları Yeni Sezona 63 Oyunla Başlıyor - Son Dakika

Devlet Tiyatroları Yeni Sezona 63 Oyunla Başlıyor

Devlet Tiyatroları (DT), 2006-2007 sanat sezonuna Ekim ayında 63 oyunla ''merhaba'' diyecek.

Devlet Tiyatroları Yeni Sezona 63 Oyunla Başlıyor
01.09.2006 - 13:36,

Devlet Tiyatroları (DT), 2006-2007 sanat sezonuna Ekim ayında 63 oyunla ''merhaba'' diyecek.

DT'den yapılan açıklamaya göre, 2006-2007 yeni sezonun ilk tur oyunları belirlendi. İlk turda sahnelenecek oyunların 36'sını yerli, 27'sini yabancı eserler oluşturuyor.

Repertuvar hazırlanırken Shakespeare, Beckett, Haldun Taner gibi yerli ve yabancı yazarların ölüm ya da doğum yıldönümleri nedeniyle önemli eserlerinden örneklere yer verilmesinin yanı sıra uluslararası festivaller ile 81 İlde Tiyatro Projesinin de göz önünde bulundurulduğu belirtildi.

Geçen sezon ilgi gören oyunların yeni sezonda da seyirciyle buluşacağı ifade edildi.

Devlet Tiyatroları'nın ilk tur oyunları şöyle:

Yerli Oyunlar: Bir Şehnaz Oyun, Resimli Osmanlı Tarihi (Turgut Özakman), Keşanlı Ali Destanı, Eşeğin Gölgesi (Haldun Taner), Amfitrüon (Güngör Dilmen), Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Azizname 95 (Aziz Nesin), Evimizin İnsanları (Kemal Demirel), Kamyon, Limon (Memet Baydur), Yine Bir Gülnihal (Turan Oflazoğlu), Pazartesi Perşembe (Musahipzade Celal), Yedi Kocalı Hürmüz (Sadık Şendil), Safiye'dir Kızın Adı (Atıf Yılmaz), Rumuz Goncagül (Oktay Arayıcı), Ölü Mevsimler (Güner Sümer), 72. Koğuş (Orhan Kemal), Yer Demir, Gök Bakır (Yaşar Kemal), Neyzen (Tuncer Cücenoğlu), Bir Düş Gibi (Haluk Işık), Düğün Şarkısı (Civan Canova), Hamlet Efendi (Müjdat Gezen), Anrico'nun Peşinde (Kubilay Tuncer), Bir Kavanoz Kahkaha (Tayfun Orhon), Dünyanın Ortasında Bir Yer (Özen Yula), Köpekler (Arda Aydan), Avrupa Mahallesi (Ali Dilber), Islak Ekmek (Samim Kocagöz), Abdurrahman Efendi Gebe (Mehmet Talat), Erteleme Oyunu (Ahmet Önel), Çöplükte (Hasan Öztürk), Su İzler (Kemal Kocatürk), 81. Cad. 14.Bina 2 No'lu Daire (Erdi Mamikoğlu).

Yabancı Oyunlar: Danto'nun Ölümü (G. Buchner), Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi (M. Lengyel), Albayın Karısı (H. Boyçev), Üç Hayat Sonra (B. Friel), Gidiş Dönüş Moskova (A. Galin), Peer Gynt (H. İbsen), Batı Rıhtımı (B.M. Koltes), Eski Kötü Şarkılar (J. Maras), İyi (C.D. Taylor), Kuarted (R. Harwood), Hayat Bir Kabaredir (J. Masteroff), Kocasını Pişiren Kadın (D. Isitt), Lokomotif (A. Roussin), Kan Kardeşleri (W. Russel), Tamamen Doluyuz (B. Mode), Othello, Macbeth, Onikinci Gece, Romeo ile Juliet (Shakespeare), Kral Oidipus, Elektra (Sophokles), Ölüm ve Kız (A. Dorfman), Kabak Çiçeği (Ebert), Aşka Paydos (F. Dorin), Don Kişot'un Maceralarının Dostları Tarafından Temsili ( Cervantes'ten uyarlayan H. Ostarek), Tütüncü Dükkanı (Alonso de Santos).

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Devlet Tiyatroları Yeni Sezona 63 Oyunla Başlıyor - Son Dakika


Advertisement