Devrimci Karargah'ta Yeni Bir İddianame Daha - Son Dakika

Devrimci Karargah'ta Yeni Bir İddianame Daha

02.01.2012 16:01
Devrimci Karargah'ta Yeni Bir İddianame Daha, System.String[]

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da yargılandığı Devrimci Karargah ana davasıyla birleştirilmesi istenen iddianamede, DBP Milletvekili Aysel Tuğluk'un avukatı Özcan Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 3 şüpheli yer aldı.

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da yargılandığı Devrimci Karargah ana davasıyla birleştirilmesi istenen iddianamede, DBP Milletvekili Aysel Tuğluk'un avukatı Özcan Kılıç'ın da aralarında bulunduğu 3 şüpheli yer aldı. Avukat Kılıç'ın "örgüt üyesi olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Devrimci Karargah örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında yeni bir dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsmail Tandoğan tarafından hazırlanan 12 sayfalık iddianamede 2'si tutuklu 3 şüpheli yer aldı.

ÖRGÜTÜN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ İLE İRTİBATI VAR

Tutuklu şüpheli Okan Duman'ın Devrimci Karargah örgütü içerisinde faaliyet gösterdiği belirtilen iddianamede, Duman'ın örgütün yurtdışında bulunan üst düzey yöneticileri ile irtibatının olduğu ifade edildi. İddianamede, tutuklu şüpheli Coşkun Kıyamçiçek ile tutuksuz şüpheli Avukat Özcan Kılıç'ın da Okan Duman ile irtibatının olduğuna dikkat çekildi.

KUZEY IRAK'A GİTMEYE HAZIRLANIYOrdu

İddianamede şüpheli Okan Duman'ın Devrimci Karargah terör örgütü içerisinde faaliyetlerde bulunan "Ali Haydar" kod adlı Bayram Akdoğdu ile birlikte "Faruk" kod adlı Şemdin Şimşir'in talimatıyla Kuzey Irak'ta bulunan Erbil şehrine gitmeye hazırlandıkları anlatıldı. Okan Duman'ın, 30 Temmuz 2011 günü MÜSİAD'ın yanındaki patlamayı örgüt talimatları doğrultusunda yaptığı öne sürülen iddianamede, Duman'ın evinde 200 gram plastik patlayıcı bulunduğu ifade edildi.

AVUKAT ÖZCAN KILIÇ

İddianamede Avukat Özcan Kılıç'ın Avrupa'da bulunan Devrimci Karargah terör örgütü üst düzey yöneticisi Şemdin Şimşir'in verdiği talimatlarla Okan Duman ile irtibata geçtiği belirtildi. Kılıç'ın aynı zamanda Şemdin Şimşir'in avukatlığını da yaptığı ifade edilen iddianamede, şüpheli Özcan Kılıç'ın Şemdin Şimşir ile müvekkil-avukat ilişkisinden farklı olarak üstü kapalı ve şifreli konuştukları, bu görüşmelerin müvekkil-avukat ilişkisinden ziyade örgüt yöneticisi-örgüt mensubu ilişkisi şeklinde olduğu, Özcan Kılıç'ın telefonda görüşmek istemediği, gerekirse bir günlüğüne Şemdin Şimşir ile görüşmek için yurtdışına çıkmayı göze aldığı ileri sürüldü. Şüpheli Coşkun Kıyamçiçek'in ise diğer örgüt üyeleri ile şifreli konuşmalar yaptığı ve terör örgütü düşünce ve eylemsel hareket tarzı ile kendini özdeşleştirebildiği ve terör örgütü üyesi olduğu belirtildi.

DUMAN'IN 105 YIL HAPSİ İSTENDİ

İddianamede, Okan Duman'ın "terör örgütü yöneticisi olmak, terör örgütünün propagandasını yapmak, mala zarar vermek, patlayıcı madde bulundurmak, iftira, başkasına ait kimlik bilgilerini kullanmak" suçlarından 37,5 yıldan 105 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

AVUKAT KILIÇ'IN 15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİLDİ

Şüpheliler Özcan Kılıç ve Coşkun Kıyamçiçek'in ise "terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. İddianame, Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da sanıkları arasında olduğu Devrimci Karargah ana davasıyla birleştirme talepli olarak hazırlandığı için İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. - İstanbul/ Beşiktas

Devrimci Karargah'ta Yeni Bir İddianame Daha

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Devrimci Karargah'ta Yeni Bir İddianame Daha - Son Dakika


Son Dakika

Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz 23:42 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari 22:46 Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari "Bakımsızsın" yorumlarına isyan etti: Yapmayın bunu
ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı
Zonguldak'ta 18:30 Zonguldak'ta "koruyucu etkiyi azaltacak" şekilde aşı yapılan vatandaşlar yeniden aşı olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti 14:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti
Advertisement