Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri: 1 - Son Dakika

Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri: 1

09.04.2012 15:11
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri: 1

ÇUKUROVA Genç İşadamları Derneği (ÇUGİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'yı 2'nci bölgede gösteren Teşvik Yasası'nı eleştirdi.

///////////////

çugiad'dan teşvik eleştirisi

ÇUKUROVA Genç İşadamları Derneği (ÇUGİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'yı 2'nci bölgede gösteren Teşvik Yasası'nı eleştirdi. Adana'nın yoğun göç aldığını ve işsiz sayısının fazla olduğunu anlatan Sakarya, Adanalı yatırımcıları da birlikte hareket etmeye çağırdı.

ÇUGİAD'ın yeni yönetim kurulu, dernek binasında gazetecilerle buluştu. Başkan Yardımcısı Mehmet Simge Baş, Genel Sekreter Kazım Tosun, Sayman Hakan Burç ve yönetim kurulu üyeleri Ali Fuat Çerçer, Zehra Efsun Erkemen ve Rafet Milli'yi tanıtan ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, birlikte yapacak çok işleri olduğunu söyledi. Geçen yıllarda kısa bir dönem Adana'nın ülke ekonomisinde ve ticaretinde öneminin 'bir miktar' azaldığını belirten Sakarya, ancak son birkaç yılda kentin dinamiklerinin tekrar harekete geçmesi, yapılan ve planlanan yatırımlarla Adana'nın sadece bölgenin değil, Türkiye'nin en önemli merkezlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini açıkladı.

'ADANA OLMASI GEREKMEYEN BİR YERDE'

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Sakarya, kentin yararına olan yatırımlara sonuna kadar destek vereceklerini kaydetti. Yeni açıklanan Teşvik Yasası'na ilişkin soruya cevap veren Sakarya, şöyle konuştu:

"Açıklanan Teşvik Yasası'nda Adana'ya 2'nci bölgede yer verildiği görüldü. Aslında Adana son açıklanan da dahil olmak üzere teşviklerin hiçbirinde olması gereken yerde olmadı. Adana'nın teşvikteki yerinin TÜİK'in verilerine göre belirlediği söyleniyor. Mersin ve Gaziantep 3'üncü bölgede ve Adana'dan farkları yok. Bu veriler belirlenirken bir dahlimiz olmadı. Adana ciddi göç alıyor, işsizlikte önde gelen kentlerimizden. Bunun yanında gelişmelere de açık bir bölge. Stratejik, büyük yatırımlarla 5'inci, 6'ncı bölge gibi teşvikten yararlanabiliriz. Büyük yatırımlar için birlik olunmalı. '1 olsun benim olsun' mantığıyla da hareket etmemek gerekir, '3 olsun ikimizin olsun' denilmeli. BDDK verilerine göre Adana'da 10.6 milyar liralık bir mevduat var. Adana'da büyük ölçekte yatırım yapacak gruplar var. İşadamlarımız bir araya da gelebilirler. Bunu yapabilecek işadamlarımız var. Benzer yatırımları yapacak işadamları birleşebilir. Büyük bir yatırımı güzel bir birliktelikle Adana'ya kazandırabilirler."

Yusuf BAŞTUĞ/ ADANA, (DHA)

(9.4.2012, FOTOĞRAFLI)

///////////

Aldırmaz Antep'i gezdi

ADANA Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in konuğu olarak Gaziantep'e gitti. Aldırmaz'a, Büyükşehir Belediyesi bürokratları da eşlik etti. Zihni Aldırmaz ve Asım Güzelbey, Gaziantep'de ilk olarak kahvaltıda biraraya geldi. Güzelbey, Gaziantep ve Adana'nın aynı coğrafyada bulunan iki komşu kent olduğunu, Adana'nın bölgenin lideri konumunda bulunduğunu belirtti.

Zihni Aldırmaz ve bürokratlara, Gaziantep'e yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür eden Güzelbey, "Biz Gaziantep'de 8 yıldır tarihi ve kültürel çalışmalar yapıyoruz. Bu ziyarette bunları anlatacağız. Daha sonra biz de Adana'ya gideceğiz ve Sayın Başkan da bize Adana'da yapılanları anlatacak. Bu bilgi paylaşımını biz tüm komşu kentlerle yapıyoruz" dedi. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Güzelbey'in tecrübesinin örnek alınacak bir durumda olduğunu belirterek

"Kendisinin bilgi birikiminden faydalanacağız. Daha sonra kendisini Adana'da ağırlamaktan gurur duyarız" diye konuştu.

Adana heyeti Gaziantep'te Zeugma Mozaik Müzesi kale civarı, Ömer Ersoy Kültür Merkezi, Kent Müzesi, Planetaryum, Botanik Bahçesi, Cam Eserler Müzesi, Uzun Çarşı ve Hayvanat Bahçesi'ni gezdi.

Güzelbey ile Uzun Çarşı'da demir döven Aldırmaz'a Cam Eserler Müzesi'nde tespih hediye edildi.

ADANA,(DHA)

////////////

Festivalde bu hafta

Tiyatro keyfi sürüyor

SABANCI Vakfı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, yerli ve yabancı tiyatro topluluklarının oyunlarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Belçika Chaliwate Tiyatrosu'nun "Josephina", Dostlar Tiyatrosu'nun "Ben Bertolt Brecht" ve Ankara Devlet Tiyatrosu'nun "Elma Hırsızları" oyunları Adana Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi'nde, Bursa Devlet Tiyatrosu'nun "Tek Kişilik Yaşam" oyunu Adana DT Fuaye Sahne'de sahnelenecek.

Belçika Chaliwate Tiyatrosu, 9-10 Nisan tarihlerinde izleyiciye sunacağı "Josephina"da aşkın ve ayrılığın hikayesini sahneye taşıyor. Josephina ve Alfredo adlı çiftin çarpıcı ve gizemli öyküsü, vücut hareketleri ve şiirsel bir dille seyirciye aktarılıyor.

Bertolt Brecht'in şiir, şarkı ve öykülerinden Genco Erkal'ın uyarladığı müzikli kabare "Ben Bertolt Brecht", 11 - 12 Nisan'da Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneleniyor. Oyun, dünyanın düzeni, kadının konumu, savaş ve barış gibi konularda seyircileri eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Ankara Devlet Tiyatrosu, Faruk Ertem'in "Bir Ceza Avukatının Anıları" adlı eserinden Mehmet Baydur tarafından oyunlaştırılan "Elma Hırsızları"nı 13 - 14 - 15 Nisan tarihleri arasında sahneliyor. Oyun, hukuk ve yasaların adil olması zorunluluğunu, farklı sosyal çevrelerden insanların yaşanmış, gerçek hayat hikayeleriyle anlatıyor.

Bursa Devlet Tiyatrosu, Erkan Yılmaz'ın Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun yapıtları ve yaşamından derlediği "Tek Kişilik Yaşam" adlı oyunu 15 Nisan Pazar günü izleyici ile buluşturuyor. Ayşe Lebriz Berkem'in yönettiği ve Y. Emir Çiçek'in rol aldığı tek kişilik oyun, Eyüboğlu'nun sanatını ve hayatını 'onun' dilinden izleyiciye aktarıyor.

ADANA,(DHA)

////////////

Selamet: "Adana daha başarılı olmalı"

ADANA Gündoğdu Koleji Kurucu Başkanı Yunus Gündoğdu ve CEO'su Gökhan Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet'i makamında ziyaret etti. Selamet, "Adana daha başarılı olmalı. Bunu da hep birlikte başarmalıyız" dedi.

Özel okulların başarı seviyesinin yükselmesi gerektiğini belirteren Selamet, "Gündoğdu Koleji'nin başarılı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Sizlerden başarılı çalışmalarınız devamını bekliyoruz" diye konuştu. Yunus Gündoğdu ve Gökhan Gündoğdu, okul hakkında bilgiler verirken yeni projeleri Uluslararası Çocuk Üniversitesi'nden de söz etti. Gökhan Gündoğdu, projenin dünyada bir eşi olmadığını vurgulayarak şöyle konuştu:

"Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermek için çaba harcıyoruz. Bu konuda sizlerinde desteğini çok görüyoruz, bizi motive ediyorsunuz teşekkür ederiz. Adana'ya da hoş geldiniz. Eğitimciler olarak Adana'mızın eğitimde çıtayı yükseltmesi konusunda üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız."

Milil Eğitim Müdürü Selamet de eğitimde başarılı olma konusunda okul müdürlerine büyük iş düştüğünün altını çizerek, "Okul Müdürleri ekip lideri olarak öğretmenlerini, öğrencilerini ve velilerini iyi organize edecek. İyi bir ekip olmayı başarabilirsek her şeyin üstesinden geliriz. Ekip ruhuyla hareket edersek sayılarımız her geçen yıla oranla katlanarak artacak ve başarı çıtamız daha da yükselecektir" diye konuştu.

ADANA, (DHA)

(9.4.2012, FOTOĞRAFLI)

////////////

KOBİ'lere ve kurumlara proje çağrısı

ADANA Sanayi Odası ve Çukurova Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlenen toplantıda, "Avrupa Komisyonu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Politika Destek Programı" hakkında sanayiciler bilgilendirildi.

Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Kardeşler, 127 milyon Euro bütçeli destek programı için 3 Mart'ta başlayan başvuruların 15 Mayıs'ta sona ereceğini belirterek, özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelere programdan yararlanılması çağrısında bulundu. Avrupa Birliğidestekli toplantı, Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) işbirliği ile geçekleştirildi.

Günümüzde bilgi ve iletişim teknolojilerinin yenileşme sürecinin vazgeçilmezi haline geldiğini vurgulayan Kardeşler, "Dileğimiz, bu tür desteklerle özel sektörümüz ve kurumlarımızın bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki uygulamalarının artması, özel sektörümüzün rekabet gücü artarken, ülkemizin gelişmiş ülkeler seviyesine hızla yaklaşması ve hatta geçmesidir" dedi.

KOORDİNASYONUNU KALKINMA BAKANLIĞI YÜRÜTÜYOR

Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Uzmanı Özhan Yılmaz, Avrupa Komisyonu Bilgi Toplumu Genel Müdürlüğü tarafından duyurusu yapılan programla ilgili bilgi verdi. Programın koordinasyonunun Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü belirten Yılmaz, program ile rekabetçi ve yenilikçi bilgi toplumunun gelişiminin hızlandırılması, tek Avrupa bilgi alanının geliştirilmesi, bilgi ve iletişim teknolojilerinin toplumda yaygınlaştırılması ve etkin kullanımının sağlanmasının amaçlandığını ifade etti.

Programa merkezi ve yerel kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, büyük ve küçük ölçekli işletmeler (KOBİ'ler), sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin yanı sıra istisnai durumlarda gerçek kişilerin konsorsiyumlarla katıldığına dikkati çeken Yılmaz, sağlık, yaşlanma ve içerme, sayısal kütüphaneler, e-Devlet ve yönetişim, enerji verimliliği, çevre ve akıllı hareketlilik, kamu kesimi bilgisi, makine çevirisi, internet gelişimi ve güvenliği ile akıllı kentler konulu projelerin desteklendiğini söyledi.

ADANA, (DHA)

////////////

Facebook'tan buluştular

ADANA'da Ceyhan Lisesi'nden 1977 yılında mezun olan ve çeşitli nedenlerle başka şehirlere yerleşen eski öğrenciler, sosyal paylaşım sitesi Facebook sayesinde birbirlerini bularak bir araya geldi.

Ceyhan ilçesindeki okullarında, Ömer Sahi Karacan'ın girişimiyle Facebook sitesinde buluşan, yurtdışı ve yurtiçinde çeşitli illerde yaşayan mezunlar, 35 yıl sonra okul arkadaşlarıyla aynı sıralara oturdu. Eski mezunlar, sabah kahvaltısında biraraya gelerek, uzun süre sohbet edip hasret giderdi. Daha sonra grup, mezun oldukları okula gelerek 35 yıl sonra aynı sıralarda oturmanın heyecanını içinde okul anılarını paylaştı.

Ceyhan'da oturan eski mezunlardan Ömer Sahi Karacan, Sanal dünyada beraber okuyup beraber mezun olduğu arkadaşlarıyla sohbet ettiklerini, ancak eski günlerin özlemini giderebilmek için bir araya geldiklerini söyledi. Karacan konuşmasına şöyle devam etti:

"1977 yılından sonra arkadaşlarımın bir çoğu çeşitli nedenlerden dolayı başka şehirlere yerleştiler. Yıllar sonra, sosyal paylaşım sitesi olan Facebook sayesinde birbirimizi bulma ve sohbet etme şansımız oldu. Kimisi yurt dışından, kimisi Türkiye'nin farklı illerinden oturan arkadaşlarımızı Ceyhan'da buluşturma kararı aldım ve ulaşamadığım diğer arkadaşlara da telefonla ulaşarak bir araya geldik. Aynı sıralarda oturmak beni eski günlere götürdü. Arkadaşlarımızın bir çoğunun da öğretmen olduğunu gördüm. Bu beni daha da heyecanlandırdı" dedi.

Daha sonra eski mezunlar bir araya gelmenin sevincini ölümsüzleştirmek amacıyla okulun önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şahin ÖZER/CEYHAN(Adana), (DHA)

(9.4.2012, FOTOĞRAFLI)

//////////////////

"Polis gurur kaynağımız"

ADANA'nın Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, '04-10 Nisan Polis Haftası' nedeniyle yaptığı açıklamada, emniyet teşkilatına başarılar diledi.

Başkan Erişmen, polisin can ve malın korunması, adaletin tesis edilmesi, istikrar ve huzur ortamının sürdürülmesi için, 167 yıldır görevini başarıyla yerine getirdiğini söyledi. Gücünü halktan ve kanunlardan alan polisin, görevini her zaman fedakarca yaptığını, gerektiğinde canını hiçe saydığını belirten Erişmen açıklamasına şöyle devam etti:

"Ülkemizde güvenlik ve düzeni sağlamak ve korumakla görevli polisimiz, zor çalışma koşullarına rağmen, gurur kaynağımız olmuştur. Her şeyden önce, fedakarlık ön şartı ile hizmet veren polis teşkilatımız, halkımızın kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına almış, takdire şayan başarılar elde etmiştir. Bu vesileyle, toplumda huzur ve güven ortamının sağlanması gibi birçok önem arz eden konuların, her zaman bir parçası içinde görev yapan emniyet mensuplarımızın 167'nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, bu görev uğrunda şehit olan tüm polislerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

ADANA, (DHA)

///////////////////

Toroslar'a gençlik merkezi

MERSİN'in merkez Toroslar ilçesinde belediyenin imkanlarıyla, içinde spor tesislerinin de bulunduğu gençlik merkezi kompleksi yapıyor.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Korukent Mahallesi'nde 40 bin metrekarelik alanda inşasına başladıkları gençlik merkezinin, çok özellikli doğal bir tesis olacağını söyledi. Projenin tamamının belediye çalışanları tarafından yapılacağını belirten Tuna, merkezde tribünü ile nizami ölçülerde bir futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortu, gençlerin ve izci takımlarının gelip kamp kurabilecekleri bungalov tipi evler, soyunma odaları ve ücretsiz internet evi ile okuma odasının yer alacağını açıkladı.

Kompleksde, gençlerin aileleriyle hafta sonu gelip piknik yapabilecekleri piknik masaları ile bütünleştirecekleri bir mesire alanı oluşturacaklarını vurgulayan Tuna şöyle devam etti:

"Paintball sporunun da yapılabileceği bu tesis, gençlerin her türlü spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri çok özellikli bir merkez olacak. Konum itibariyle, şehri panoramik bir şekilde gören, deniz manzarası ve hava sirkülasyonu güzel olan, doğal bir ortam. Önümüzdeki yaz ayında bir kısmının kullanılabileceği bu tesisi, 2012 yılının sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz."

MERSİN, (DHA)

(9.4.2012, FOTOĞRAFLI)

///////////////

Elvanlı için temenni kararı

MERSİN'in Erdemli ilçesine bağlı 3 beldenin birleşimi ile "Elvanlı" adı altında yeni bir ilçe için yapılan girişimlere İl Genel Meclisi'nden, temenni kararı çıktı.

Mersin İl Genel Meclisi'nin nisan ayı son toplantısı Erdemli'ye bağlı Tömük beldesinde gerçekleşti. Meclis Başkanı Fahrettin Kılınç başkanlığında gerçekleşen toplantının ana gündem maddesi, Kargıpınarı, Tömük ve Çeşmeli belediye başkanlarının 'Elvanlı' adı altında ilçe olma talebi oluşturdu. Toplantıda konuşan Kılınç, "Meclisimizin taşıdığı toplumsal sorumluluk çerçevesinde, beldelerimizin bu tür taleplerine her zaman önem veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz" dedi.

Elvanlı adı altında ilçe olmak için aügirişimde bulunan üç belde belediye başkanları adına söz alan Kargıpınarı Belde Belediye Başkanı Kerim Şahin ise, birbirine bağlı 3 beldenin toplam 38 bin nüfusa sahip olduğunu ve çok büyük bir coğrafi önem taşıdığını belirtti. Sosyal ve ekonomik açıdan yöre halkının daha güzel hizmetler alabilmesi için, ilçe olmaları gerektiğinin altını çizen Şahin, taleplerinin olumlu sonuçlanması isteğinde bulundu.

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi üyelerine ilçe olma konusunda yapılan oylama sonucunda Elvanlı'nın ilçe olabilmesi için oy birliği ile temenni kararı alındı.

Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ(Mersin), (DHA)

(9.4.2012)

///////////////////

Kozan CHP'de Karavelioğlu güven tazeledi

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Kozan ilçe Teşkilatı Olağan Kongresinde başkanlığa yeniden Yusuf Karavelioğlu seçildi.

Turunç düğün salonundaki kongrede, divan başkanlığına Arif Sezer, yardımcılıklarına İbrahim Öztorun ve Hüseyin İnan seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından partinin faaliyet ve gelir-gider raporları okunarak kabul edildi. Tek liste halinde gidilen seçimde, bir süre önce genel merkez tarafından ilçe başkanlığına atanan Yusuf Karavelioğlu, oy kullanan 153 delegeden 152'sinin oyunun alarak ilçe başkanı seçildi. 1 oy ise geçersiz sayıldı. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Suat Bilici, Erkan Karaoğlu, Olgun Karaömerlioğlu, Ali Koç, Hacı Ali Mazlumoğlu, Fevzi Özcan, Nejdet Öztorun, Sevim Özdemir, Hüseyin İnan, Sevcan Sarıtaş, Yüksel Tek, Zeynep Üstün, Gürsel Yalçın, Adil Yıldırım, Hakkı Yıldırım ve Lerzan Yılmaz seçildi.

Kongreye, CHP Ankara milletvekili Levent Gök, İl Başkanı Zeydan Karalar, il yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

KOZAN(Adana), (DHA)

///////////////

Şenlik gibi eğitim semineri

ADANA'da Emine Sapmaz İlköğretim Okulu'nun düzenlediği, 'Veli toplantısı ve eğitim semineri' şenlik havasında geçti.

Merkez Seyhan ilçesindeki okulun bahçesinde düzenlenen ve velilerin katıldığı etkinlikte, okul korosu sahne alırken, halk oyunları ekibi de gösteri yaptı. 'İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması'nda il birincisi olan okul öğrencisi Tuğba Aydemir de İstiklal Marşı'nı okudu. Okul Müdürü Bekir Buzpınar, okulda 'Fatih Projesi'nin uygulandığına dikkati çekerek, "Okulumuzun tüm sınıflarında akıllı tahta, projeksiyon, dizüstü bilgisayar ve ses sistemi mevcut. Adana'da ilk olan bu imkanlarımızı öğretmenlerimizle iyi bir şekilde kullanmaktayız. Yani 'Fatih Projesi'ni biz kendi imkanlarımızla şimdiden gerçekleştirdik" dedi.

Konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mehmet Bilgin, 'Anne ve babaların okuldaki uyum problemlerine etkisi' konulu seminer verdi. Seminerin ardından olağan veli sınıf toplantısı yapıldı.

Veliler, bölgenin en eski ve başarılı okullarından biri olan Emine Sapmaz'da düzenlenen bu etkinliğin hem öğretmen-veli-öğrenci kaynaşmasını sağladığını, hem de bir uzmandan velilerin nasıl davranması gerektiğine ilişkin bilmediğimiz bir çok inceliği öğrendiklerini ve sonuçtan memnun olduklarını belirtti.

Çilem ANITKAN/ ADANA, (DHA)

(9.4.2012, FOTOĞRAFLI)

///////////////

MFD, 25'nci yılını kutladı

Mersin Fotoğraf Derneği(MFD), kuruluşunun 25'nci yıl dönümünü üyelerinin de katılımı ile görkemli bir şekilde kutladı.

Derneğin 25'nci kuruluş yıl dönümü Umut Alesta Resturant'ta gerçekleşti. Dernek Başkanı Abdullah Sert, fotoğrafın Mersin'de tanıtılması, sevdirilmesi ve fotoğraf sanatına katkıda bulunma misyonu yüklenen derneğin, bu misyonunun hayata geçirilmesi için 25 yıldır üyeleri ile büyük bir çaba sarf ettiğini söyledi. Sert, MFD'nin kentin ortak belleğine büyük bir katkı sunduğunu belirterek, "Toplumda dışlanma, çatışma, yabancılaşma, şiddet ve parçalanmaya karşı durmak, ortak değerleri paylaşan insanların çoğaltmaktan geçer. Kent belleğimiz ve sosyal yaşantımızda öyle değerler vardır ki, toplumdaki yerimizi belirlemede, kişisel gelişimlerimize katkıda bulunmada hayatımızı anlamlandırmada katalizör görevi görür. Daha da önemlisi, binlerce yıl öncesinden Herekleites'in bahsettiği ortak kültürel ve sanatsal değerlerin oluşmasına yataklık yaparlar. Kişisel gelişim ve topluma yararlı olma konularında bizlere uygulama şansı verirler. İşte Mersin Fotoğraf Derneği de böyle bir değerdir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dernek üyeliğinde 25 yılını dolduran kurucu üyeler ile 5 yılını dolduran üyelere plaketler verildi. 25'nci yıl pastasının kesildiği gece, La Compania Latina Mersinena'nın mini konseri ile son buldu.

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)

/////////////// - Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri: 1 - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement