Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri - Son Dakika

Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri

27.01.2012 16:34
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri, System.String[]

(27.01.SON 10 yılın en ağır kış koşullarının yaşandığı Gaziantep'te hayat adeta dururken, belediyeler de ana arterlerin temizlenmesi için kar timleri oluşturdu.)

(27.01.2012, FOTOĞRAF)

////////

Kar temizleme timleri

SON 10 yılın en ağır kış koşullarının yaşandığı Gaziantep'te hayat adeta dururken, belediyeler de ana arterlerin temizlenmesi için kar timleri oluşturdu.

Metropol Şehitkamil Belediyesi üç günden buyana aralıksız devam eden kar ile mücadele için 56 ekip ve 360'ı aşkın personelle çalışmalarını sürdürdü. Şehitkamil Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, gece yarısından itibaren şehrin ana arterleri ve mahallelerde tuzlama çalışmalarına devam etti.

Metropol Şahinbey Belediyesi ise, 17 greyder, JCB, kepçe ve 820 kişilik kar temizleme ekibiyle ana arter ve kaldırımların temizleme çalışmalarını sürdürdü. Şahinbey Belediyesi Temizlik, Fen, Park Bahçeler ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, sokak ve kaldırımlarla birlikte hastane, alış-veriş merkezleri ve sağlık merkezlerinin önlerinde kar çalışması yaptı.

Son yıllarda ilk kez aralıksız olarak yağan kar yağışı zaman zaman kentte adeta hayatı durdurdu. Kar ile kaplanan trafik lambalarının kırmızı yanması sırasında çekilen fotoğraflar ise adeta, "Hayata dur" dedirten kareler olarak yansıdı fotoğraflara.

Gaziantep, (DHA)

(AK/EŞ) (27.01.2012 FOTOĞRAF)

/////////

MDOB'dan çocuklara karne hediyesi

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 'Mutlu Prenses' adlı çocuk müzikalini, çocuklara karne hediyesi olarak sahneliyor. Mutlu Prens, 31 Ocak saat 14.00'te Mersin Kültür Merkezi'nde izleyici ile buluşacak. Oscar Wilde'ın aynı adlı romanından hareketle metnini Işık Noyan'ın yaptığı, müziğini Hüseyin Cebi'nin bestelediği eseri Şebnem Özsaran sahneye koyuyor. Eserin dekor-kostüm tasarımı Çağda Çitkaya, koreografisi Tolga Ergen, Işık tasarımı İbrahim Avcı'ya ait. Müzikal düzenlemesi Eser Taşkıran tarafından yapılan eserin şarkı sözlerini Levent Güner kaleme aldı. Geçtiğimiz sezondan bu yana sahnelenen 'Mutlu Prens' çocuk müzikalinde paylaşmanın erdemi; sorumluluk, yardımlaşma, sevgi, bağlılık, özveri, dostluk gibi temel kavramlar ele alınıyor.

Mersin, (DHA)

(27.01.2012, FOTOĞRAF)

///////////

Günde ortalama 650 hastaya hizmet verilebilecek

Adana'nın en büyük fizik tedavi merkezi açıldı

ÇUKUROVA Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi bünyesinde bölgenin en büyük Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete girdi. Başhekim Op. Dr. Musa İnal, 40 yatak ve 20 kabinde günde yaklaşık 650 hastanın tedavisinin yapılacağını söyledi. İnal "Bu tedavi yöntemi, ağrılı romatizmal ve kas eklem hastalıklarında çoğu ilaçların kullanılmasına gerek duyulmayacak olan bir alternatif tedavi yöntemidir. Bu tür hastalıkta anında, etkin rahatlama ve ağrı giderici önemli bir özelliği mevcuttur" dedi.

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Musa İnal, Adana'da yakın tarihe kadar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında yeteri kadar hizmet verilemediğini ifade ederek, bu konuda şu bilgileri verdi: "İlimizde kamu hastanelerinin sadece üçünde FTR merkezleri bulunmakta olup, mevcut kamu hastanelerindeki merkezlerde personel ve tıbbi cihaz yetersizliğinin yanı sıra ihtiyacı karşılayamadığından 5-6 ay gibi uzun sürelere randevu verilmekteydi. Adana'da FTR tedavisi konusundaki ihtiyaç ve hasta mağduriyeti nedeniyle, hastanemiz tarafından bu tedavi merkezinin geliştirilmesi konusunda, tedbirler alınmasına karar verilmiştir. Bu nedenle hastanemiz bünyesinde hizmet veren 600 metrekarelik alanda tüm teknik cihazlarla donatılmış 40 yataklı, 20 kabinli, günde yaklaşık 650 hasta/ tedavi seansı kapasitesinde bölgenin en büyük kamu FTR merkezi kurulmuştur. Bu merkezde hastalarımıza en kaliteli ve en çağdaş cihaz ve yöntemlerle Fizik Tedavi hizmeti verilmeye başlanmıştır."

RANDEVU SİSTEMİNİ KALDIRDIK

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nde kurulan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin cumartesi dahil gece saat 22.00'ye kadar hizmet verdiğini belirten İnal, "Bu nedenle hastalara artık randevu verilmemektedir. Çünkü aynı gün muayene ve tedavi hizmetine başlanabilmektedir. Eve nakil sorunu olan hastalar, diyaliz hastalarına benzer yöntemlerle hastanemiz tarafından görevlendirilen araçla evlerinden alınıp, tedavi sonrası hastalarımızı evlerine bırakabilmektedir. Tedavi sonucunda hastalarımızın ağrıları dindirilmekte, tedavileri yapılmakta ve hasta memnuniyeti en üst düzeyde sağlanmaktadır" dedi.

Adana,(DHA)

//////////

Başkan Özcan: Köylerin sorunlarını çözüyoruz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, sınırları içinde bulunan köylerin sıkıntılarını belli bir program dahilinde çözmeye devam ettiklerini söyledi. Özcan, "En son çıkan Belediye Yasası ile Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan tüm köylerimizin sıkıntılarını çözecek güce ve donanıma sahibiz" dedi.

Kendilerine bağlanan köylerin genel sorunlarının başında asfaltlama, kanalizasyon, imar ve içme suyu geldiğini ifade eden Özcan "En son çıkan yasa ile sınırlarımız çok genişlediği ve tüm yerleşim bölgelerine eşit hizmet prensibi ile hareket ettiğimiz için, yapacağımız çalışmaları belli bir programa aldık. 3-4 yıldır bu programa göre hareket etmekteyiz. Köylerin en büyük sorunlarından birisi olan asfaltlama çalışmalarına, yağmur ve kar yağışları devam ettiği için ara verdik. Olumsuz hava koşulları biter bitmez bu çalışmalara devam edeceğiz" diye konuştu. Başta Soğucak, Kepirli, Sarnıç ve Gözne olmak üzere bazı köylere Cehennem Deresi'nden, bazılarına Berdan'dan içme suyu, birçoğuna da kapalı alan sulama suyunu getirdiklerini Özcan, şunları söyledi:

"Bize bağlı köylerin bir kısmında içme suyu sorunu yok. Sorun olanlar için ise MESKİ bünyesinde çalışmalarımız devam etmektedir. Köylerin büyük kısmında halen kanalizasyon problemi yaşanıyor. Şu an foseptik ile idare eden köylerin tamamına kanalizasyon sistemi döşemek için fizibilite çalışmalarımızı tamamladık. Kısa bir zaman içinde köylerimizin kanalizasyon sistemlerini de hayata geçirerek bu sorunu sıfıra indireceğiz. Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı köylerin sosyal alandaki ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalışıyoruz. En çok futbol sahası isteği ile karşılaşıyoruz. Bize arsa gösterildiği takdirde, biz o arsayı mükemmel bir futbol sahası haline getiririz. Ayrıca bütün köylere çocuk oyun grupları ile spor aletleri de gönderiyoruz. Ayrıca Belediye'ye bağlı tiyatroyu köylerimize göndererek, buradaki vatandaşlarımızın kültürel etkinliklerden faydalanmalarını sağlıyoruz."

Mersin, (DHA)

(27.01.2012, FOTOĞRAF)

//////////

Arıkan asaleten atandı

YÜKSEK Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adana Bölge Müdürlüğü'ne asaleten Abdülkerim Arıkan atandı. Uzun süredir aynı görevi vekaleten yürüten Arıkan, öğrenci odaklı çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.

Adana'nın yanı sıra Niğde, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de 16 ayrı yurtta 15 bin 822 öğrenciyi barındıran bir kurumun sorumluluğunu üstlenen Arıkan, "Kent merkezindeki yurtlarımızda doluluk oranı yüzde 99'u geçiyor. Bizler de öğrencilerimizin odağında olan bir çalışmayı sürdürüyoruz" dedi.

'EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ'

Öğrencilerin kendilerine 'emanet' edildiğini bildiren Arıkan, "Bütün öğrencilerimiz bizlere ailelerinin emanetidir. Kendi çocuklarımızın nasıl bir ortamda yaşaması ve kalmasını istiyorsak, yurtlardaki çocuklarımızı da aynı şekilde düşünüyoruz. Yemek imkanının yanı sıra öğrencilerimiz yurtlar arası sosyal aktivitelere ve sportif faaliyetlere katılım da sağlıyor. İnşallah, bundan sonra daha iyi hizmetler sunabiliriz" diye konuştu.

Yusuf BAŞTUĞ/Adana, (DHA)

(27.01.2012, FOTOĞRAF)

////////////

TÜMSİAD Kadın Komisyonunu oluşturdu

Osmaniye Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), Osmaniyeli iş kadınlarını yemekte bir araya getirdi. Bünyesinde aktif iş kadınlarını oluşturmak isteyen TÜMSİAD, her iş kolundan kadın girişimcileri çatısı altında toplamayı planlıyor.

TÜMSİAD Kadın Komisyonu Başkanı Ceren Atasever Aybaba, Park Lokantası'ndaki toplantıda yaptığı konuşmada "Misyonumuz olan, işadamlarının, işkadınlarının ve istihdam ettikleri elemanların kişisel, mesleki, sosyal ve kültürel gelişimlerine destek olmak anlayışı çerçevesinde hareket edeceğiz" dedi.

Aybaba, TÜMSİAD olarak, yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden, dinamik ve çalışkan, girişimci, gelişime açık, geleceğin dünyasında söz sahibi olan, dünyadaki tüm ülkelerde Türkiye'yi marka haline getirecek işadamları ve işkadınları kuşağı oluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Toplantıya katılan Osmaniye TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Özkardeş ise işbirliği içinde çalışmayı istediklerini vurguladı. Özkardeş, iş kadınlarının bu aşamada TÜMSİAD'a olumlu işler kazandıracağından emin olduklarını sözlerine ekledi.

İbrahim EMÜL/Osmaniye, (DHA)

(27.01.2012, FOTOĞRAFLI)

///////////

Proje hazırlayan derneklere yardım

Osmaniye İl Dernekler Müdürü Adnan Gizlice, hazırladıkları projeleri kabul edilen derneklere İçişleri Bakanlığı bütçesinden yardım yapılacağını bildirdi.

2012 yılı için desteklenecek proje konuları hakkında bilgi veren Gizlice şöyle dedi: "Bu kapsamda "2011 yılı Proje konuları çerçevesinde hazırlanan derneklere ait projelerin, Değerlendirme Kurulu'nun toplanacağı mayıs ve eylül ayları göz önünde bulundurularak, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına gönderilmek üzere Valiliğimize teslim edilmesi gerekmektedir. Söz konusu yönerge ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru formuna www.dernekler.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir. İlimizde faaliyet gösteren derneklerimizin söz konusu yönerge kapsamında belirtilen konular ile ilgili projeler hazırlayarak kaynak sağlamaları ve sağlanan bu kaynakların proje amaçları doğrultusunda harcanarak hem dernek amaçlarının gerçekleştirilmesinin sağlanması hem de sivil toplum bilinci öneminin kazandırılması açısından fayda sağlayacağını düşünmekteyiz."

Dernekler Müdürü Gizlice, hazırlanacak projelerin derneklerin amaçlarını gerçekleştirmek için finans kaynağı sağlayacağını sözlerine ekledi.

İbrahim EMÜL/Osmaniye, (DHA)

(26.01.2012, FOTOĞRAFLI)

//////////

Ticaret Odası'nın kardeş Karsltad ziyaretçileri

Gaziantep ile kardeş şehir olan İsveç'in Karsltad şehrinden Koordinasyon Komitesi Üyeleri Gaziantep Ticaret Odası'nı (GTO) ziyaret etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Karsltad Belediyesi arasında yaklaşık 5 yıl önce imzalanan Kardeş Şehir Protokolü çerçevesinde 2 günlük program kapsamında Gaziantep'e gelen heyet, GTO'yu ziyaretlerinde Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan ile görüştü. Mehmet Aslan, ziyarette heyet üyelerine Gaziantep'in sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı hakkında bilgi verdi. Konuşmasında, Gaziantep'in sanayi ve ticarette önde gelen illerinden biri olduğuna işaret eden Başkan Aslan, "Ticaret ve sanayinin yanında kentimizi bölgenin fuarlar ve kongreler merkezi yapma vizyonu ile hareket ediyoruz" dedi. Kentte 4 organize sanayi bölgesi bulunduğunu ve burada bin 100 işletmenin faaliyet gösterdiğini, bu işletmelerde 100 bine yakın istihdam sağlandığını kaydeden Başkan Aslan, hizmet sektöründeki istihdamda eklendiğinde bu rakamın 250 bini bulduğunu ifade etti. Kentin 2011 yılında sadece kendi kapılarından 5 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini, diğer gümrük kapılarından gerçekleştirilen ihracatla birlikte 7-8 milyar doları bulan bir ihracat üretim kapasitesine sahip olduğunu da belirterek şöyle devam etti: "Coğrafi konumumuz itibariyle pazarlara ulaşım anlamında avantajlarımız var. Dünyanın 172 ülkesi ile ticaret yapıyoruz. Tarihi ve turistik zenginliklere sahibiz. AB'ye tam üyelik sürecinde önemli misyon üstlenmiş durumdayız. Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğine yürekten inanıyor ve bu yönde çalışmalar yürütüyoruz. Bu anlamda İsveç'in de Türkiye'nin tam üyelik sürecine verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Gaziantep Ticaret Odası olarak, İsveçli ve Gaziantepli işadamlarımız arasında ortak yatırım ve işbirliği sağlanması için her türlü katkıyı sunmaya hazırız. "

Gaziantep İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Heyet adına söz alan Karsltad Ticaret ve Endüstriyel Gelişim Direktörü Mr. Ulf Johansson ise Gaziantep ve Karsltad şehirleri arasında ortak yürütülebilecek çalışmalar ve işbirliği olanaklarını araştırmak üzere Gaziantep'e geldiklerini söyledi. Konuşmasında, Karsltad'ın sosyal, kültürel yapısının yanında endüstri alanında öne çıkmış sektörleri hakkında bilgiler veren Johansson, hedeflerinin 2015 yılına kadar turizm alanındaki faaliyetleri ile kentin turizm gelirlerini arttırmak olduğunu anlattı. Johansson, Gaziantep ile özellikle turizm alanında işbirliğine açık olduklarını dile getirdi.

Gaziantep, (DHA)

(AK/EŞ)(27.1.2012 FOTOĞRAF)

/////////

Konukoğlu iplikçinin korunmasından mutlu

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, pamuk ipliği ithalatındaki korunma önlemi uygulamasının 3 yıl daha uzatılmasını doğru ve olumlu bir karar olarak değerlendirdi.

Türk özel sektörünün desteklenmesi açısından koruma önlemleri alınmasının artık her zamankinden daha önemli olduğunu ifade eden Başkan Konukoğlu, Türkiye'nin tekstil sektöründe önemli bir üretim gücü olduğunu vurguladı. Konukoğlu şunları söyledi: "Ülkemizin dünya pazarlarındaki rekabet gücünü koruması ve arttırabilmesi adına bu kararın alınması gerekiyordu. Şimdi bu kararla birlikte iplik sektörü önemli bir canlanma gösterecek. Bu karar sektörün desteklendiği gibi Türk sermayesinin ve çalışanlarının da desteklenmesi anlamına gelmektedir. İnanıyorum ki sektör temsilcilerimiz şimdi daha fazla yatırıma ve ihracata yönelecektir. Beklediğimiz bu kararın ülkemiz ekonomisi adına hayırlı olmasını diliyorum."

Gaziantep, (DHA)

(AK/EŞ)(27.1.2012, FOTOĞRAFLI)

////////

KOSGEB Başkanı Kaplan: Girişimcilik ilkokul sıralarına kadar ulaşmalı

KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı (KOSGEB) Mustafa Kaplan, girişimciliğin ilköğretim sıralarına kadar ulaşmasını arzuladıklarını söyledi.

Kaplan, Osmaniye Girişimci İşadamları Derneği'nin (OGİAD) düzenlediği "Girişimci Ekonomi ve KOSGEB'in Destekleri" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

OGİAD Başkan Yardımcısı Zekeriye Davarcı, Gala Tesislerinde düzenlenen konferans öncesindeki açılış konuşmasında, dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek son olarak düzenledikleri girişimcilik kursuna katılan 30 kişiden 11'inin iş yeri açtığını söyledi. Daha sonra söz alan Mustafa Kaplan, KOSGEB'in sadece para dağıtan bir kurum olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"İşletmelere proje kültürünü, hedef ve plan kültürünü aşılayarak nitelikli KOBİLER ortaya çıkarmak ve onları desteklemek istiyoruz. Dünya ile yarışmak isteniyorsa proje esaslı desteklemeler verilmesi gerekmektedir. Yeni dönemde KOBİLER de artık küresel bir oyuncudur. Herkesten farklı bir şeyler yapmak isteyen işletmeye 1 milyona kadar destek oluyoruz. Biz de işletmelerimize 'ya farklı olacaksın ya da güçlü olacaksın' diyoruz."

İşletmelerin bir araya gelerek daha büyük işletmeler kurmadıkları takdirde ileride markalaşmış firmalarla rekabet etmelerinin mümkün olmayacağını kaydeden Aslan, "Girişimciliği geliştirme anlamında adeta seferberlik başlattık. Toplumun her kesimine bunu yaymayı başardık. Girişimciliği bizler, bir hayat felsefesi olarak görüyoruz. Bu düşünce ile de girişimci yetiştirmeye devam edeceğiz. İlköğretim sıralarına kadar girişimcilik eğitimlerinin girmesini istiyoruz. Yeni dönemde de güzel projelerimiz var. Özellikle KOBİLER'in finansmanlara ulaşabilmesi için çaba harcayacağız. Orta ölçeği yakalayan ve büyük ölçeğe geçmek isteyenlere de destek programımız olacak" dedi.

Konuşmaların ardından OGİAD'ın Girişimcilik Kursu'na katılarak KOSGEB destekli iş yeri açan 10 girişimciye plaket, kursa katılanlara da sertifikaları verildi.

İbrahim EMÜL/Osmaniye, (DHA)

(27.01.2012, FOTOĞRAFLI)

/////////

Rotary ve Rotaract'tan TSM konseri

Adana Çukurova Rotary ve Adana Çukurova Rotaract kulüplerinin birlikte oluşturduğu Türk Sanat Müziği korosunun konseri ilgiyle izlendi. Kulüplerin üyeleri ve üye eşlerinden oluşturulan koro, bu yıl eylül ayında başladığı çalışmalarına çarşamba günleri yapılan provalarla devam etti. Koronun bu yıl 3'üncüsünü verdiği konser ise izleyenlere Türk Sanat Müziği keyfi yaşattı. İzleyenlerden yoğun alkış alan koro şu isimlerden oluştu:

Pelin Yalman, Melike Saygılı, Şebnem Büyükyılmaz, Zeynep Tüzün, Tüzün Yüzereroğlu, İnci Kocatepe, Nur Günüşen, Tülay Büyükiz, Jale Yeğenağa, Derya Çalık, Işıl Ulusoy, Gamze Köse, Canan Akdoğan, Leman Çoğal, Seher Demir, Birsel Yücel, Sude Kargılı, Merve Baki, Dilek Doğru, Hasan Organgil, Can Gürdal, Murathan Taşa, Müslüm Doğru, Cenk Yüzereroğlu, Tuğrul Yeğenağa, Şemi Kurdak, Asaf Yağlıcı, Hüsnü Kocatepe, Evre Öktem, Bülent Tüzün, Kutlu Saygılı, Uğur Köksal.

Adana,(DHA)

///////////

Akçadağ ailesinde düğün heyecanı

DiyarbakırSPOR ile özdeşleşen Akçadağ ailesinin genç mensuplarından avukat Bülent Akçadağ dünya evine girdi. Diyarbakırspor'un eski Genel Kaptanlarından merhum Şeyhmus Akçadağ'ın yeğeni, olan genç avukatın, hayatını kendisi gibi avukat olan Ayşe Karhan'la birleştirdiği düğün töreni, renkli görüntülere sahne oldu. Ankaralı sanatçı Nurtaç Yıldız'ın sesi ile renk kattığı Diyarbakır'daki Demirok Tesisleri'ndeki düğüne iş, siyaset ve spor camiasından çok sayıda tanınmış isim katıldı. Gece geç saatlere kadar süren düğüne mazeret bildirerek katılamayan çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve spor adamı da çelenk ve telgraf göndererek Akçadağ ailesinin mutluluğunu paylaştı. Geceye telgraf gönderen önemli isimlerden biri de, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim oldu.

DIYARBAKIR, (DHA) - Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Yerel Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Talisca'nın Çin'den ayrılmak istemesinde sevgilisiyle arasının bozulması etkili oldu Sosyal medya bunu konuşuyor! Belediye başkanlarının 'kar' diyaloğu Falçatalı saldırıya uğrayan Ukraynalı kadın dehşet anlarını anlattı: Saçımı tuttu, yüzümü kesti Milli Piyango'nun işletme hakkını 10 yıllığına devralan Demirören, Azerbaycan piyangosunu da yönetecek Sevgilisinin şiddetinden kaçmak isterken yalınayak kapıda kalan kadın, "Adam dövünce ceza var ama beni dövünce yok" diyerek isyan etti Davutoğlu saldırı sonrası ona seslenmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Selçuk Özdağ'a geçmiş olsun telefonu Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı