Son Dakika Haberleri: DHA ANKARA - Rus Büyükelçi Erkhov: Rusya'nın S-400 pozisyonunda bir değişiklik yok

DHA ANKARA - Rus Büyükelçi Erkhov: Rusya'nın S-400 pozisyonunda bir değişiklik yok

2 ay önce

RUSYA'nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov, "Rusya'nın S-400 pozisyonunda bir değişiklik yok. Bazı taahhütler sunduk, yerine getireceğiz.

DHA ANKARA - Rus Büyükelçi Erkhov: Rusya'nın S-400 pozisyonunda bir değişiklik yok, System.String[]

RUSYA'nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov, "Rusya'nın S-400 pozisyonunda bir değişiklik yok. Bazı taahhütler sunduk, yerine getireceğiz. Her 2 ülkenin uzmanlarının da çok külfetli çalışması gerekecek" dedi.
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov, 12 Haziran Rusya Günü kutlamaları kapsamında resepsiyon düzenledi. Rus Büyükelçiliği'nde gerçekleşen programda Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal da yer aldı. Programda, basın mensuplarına açıklamada bulunan Erkhov, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.
'TAAHHÜTLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ'
Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alım sürecine ilişkin konuşan Erkhov, "Rusya'nın S-400 pozisyonunda bir değişiklik yoktur. Bazı taahhütler sunduk, yerine getireceğiz, değişiklik yok. Her 2 ülkenin uzmanlarının çok külfetli çalışması gerekecek. Detaylar benim için de soru işareti, bilmiyorum. Bir takım teknik gruplar bir yerlere gidecek, hepsi ihtimaller dahilinde" dedi.
Erkhov, F-35 programı ile ilgili soru üzerine, "ABD adına konuşamam, altını çizerek söylüyorum Rusya sorumluklarını yerine getirecek" dedi.
'VİZE SERBESTİSİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR'
Türkiye'nin ve Rusya arasında uygulanması planlanan vize serbestisi hakkında konuşan Erkhov, "Çalışmalar devam ediyor. Türk meslektaşlarımızla iletişim halindeyiz. Çok teferruatlı bir konu olduğu için 5 dakikada çözümlenmesini beklemek çok iyimser olur" ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in irtibat kanalının sürekli olarak çalıştığını belirten Erkhov, "Karşılıklı gerçekleştirilen ziyaretlerle ve uluslararası platformda sürekli bir araya gelmektedirler" diye konuştu.
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-------------------------------
Resepsiyondan görüntü
Erkhov'un açıklaması
Genel ve detay
Haber-Kamera: Selen YALAZ - Haluk KARAASLAN/ ANKARA,
(GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ)


Haber Yayın Tarihi: 12.06.2019 11:29 Kaynak: DHA"Kürdistan" yazılı atkıyla fotoğraf çektiren 9 kişi sınır dışı ediliyor Maçka Parkı'nda güpegündüz kapkaç! Ağaçların arasından çıkıp genç kadının çantasını çaldılar 82 yaşındaki sapık, kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu!