Son Dakika Haberleri: ABD, Suriye Uçağını Koalisyon Güçlerine Saldırdığı İçin Düşürdüğünü Açıkladı

ABD, Suriye Uçağını Koalisyon Güçlerine Saldırdığı İçin Düşürdüğünü Açıkladı

3 ay önce

ABD'nin Rakka'da Suriye ordusuna ait bir savaş uçağını düşürmesinin ardından Pentagon'dan açıklama geldi: "Uçağı koalisyon güçlerini hedef aldığı için düşürdük."

ABD, savaşın başladığı 2011 yılından bu yana ilk kez Şam yönetimine ait bir savaş uçağını düşürdü.  ABD Savunma Bakanlığı, IŞİD'e karşı mücadelede işbirliği yaptığı  Suriye Demokratik Güçleri'nin bulunduğu bölgeyi bombalayan  Suriye Hava Kuvvetleri'ne bağlı SU-22 tipi savaş uçağının düşürüldüğünü açıkladı.

"SURİYE UÇAĞI KOALİSYON GÜÇLERİNİ HEDEF ALMIŞTI"

Açıklamada, Amerikan ordusuna ait F-18 Super Hornet tipi uçağın  Suriye hükümetine ait S-22 tipi uçağı düşürdüğü bildirildi.  Suriye uçağının, IŞİD'e karşı savaşta  ABD'nin ortağı olan  Suriye Demokratik Güçleri savaşçılarının bulunduğu bölgeyi bombalaması üzerine hedef alındığı ve  Tabka kenti semalarında uçağın vurularak düşürüldüğü belirtildi.

"ORTAKLARIMIZI SAVUNMAKTA TEREDDÜT ETMEYİZ"

Pentagon'un yazılı açıklamasında, "Koalisyonun görevi IŞİD'in  Irak ve  Suriye'de yenilgiye uğratmaktır. Koalisyon  Suriye rejimi, Rus ya da rejim yanlısı güçlerle çatışma niyetinde değildir. Ancak koalisyon güçlerini ve ortaklarımızı her türlü tehdide karşı savunmakta da tereddüt etmeyecektir" dedi.

ABD Rakka'da Suriye Rejimine Ait Bir Savaş Uçağını Düşürdü


Hayat Bilgisi'nin Barbie'si İpek Erdem, Bikinili Görüntüsüyle Yürek Hoplattı 78 Kuşağının Efsane İsmi Bülent Uluer, Hayatını Kaybetti
Eşinden Boşanacağı Konuşulan Demet Akalın İkinci Kez Anne mi Oluyor?