Dha Dış Haber - Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti - Son Dakika

Dha Dış Haber - Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti

15.03.2017 03:10
Dha Dış Haber - Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti, System.String[]

Fransa'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ın işgalci politikaların protesto etmek için eylem yaptı.

Fransa'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ın işgalci politikaların protesto etmek için eylem yaptı. Azerbaycan Evi'nin düzenlediği gösteriye yüzlerce kişi Azerbaycan bayraklarıyla destek verdi.

Paris'te Eyfel Kulesi bahçesinde yer alan 'Barış Duvarı' olarak adlandırılan dünya dillerinde 'barış' yazan cam duvar önünde Fransa'da yaşayan Azeriler, Ermenistan'ın işgalci politikaların protesto etmek için eylem yaptı. Göstericiler ellerinde taşıdıkları bayraklarla Fransa'yı Ermenistan'ın işgalci politikalarına karşı çıkmaya davet etti. Ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) çözüm önerisinin uygulanması için Fransa'nın daha fazla ağırlığını koyması istendi. Atılan sloganlarda da Hocalı soykırımına dikkat çekilirken 'Hocalı Azerbaycan'ındır Azerbaycan'ın kalacak' ifadeleri kullanıldı.

Gösteriye Nantes'da faliyet gösteren Azerbaycan Medeniyet Derneği ve Le Mans, Le Val ve Aji'deki Azerbaycanlılara ait dernekler de destek verdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Paris'te

Bu arada Resmi ziyaret için Fransa'da bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Elisee Saray'ında görüştü. Hollande, Aliyev onuruna akşam yemeği verdi. Cumhurbaşkanları Hollande ve Aliyev ikili görüşme sonrası düzenledikleri basın toplantısında Ermeni işgalindeki Karabağ konusu görüşüldüğünü belirttiler. İkili ayrıca ticari ve kültürel anlaşmalar imzalandığı da ekledi.

Hollande burada yaptığı konuşmada, Yukarı Karabağ'da çatışmaların uzun sürmemesi gerektiğini belirterek, Türkiye ile Avrupa'da gelişen diplomatik krize değindi. Hollande, "Avrupa Ülkeleri ve Türkiye arasında bir gerilim söz konusu. Bizim Avrupa'ya ve Türkiye'ye ihtiyacımız var. Türkiye'nin de Avrupa'ya. Her konuda olduğu gibi bu konuda da diyaloğa teşvik etmeliyiz" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-----------------------

-Protesto gösterisinden görüntüler

-Genel ve detaylar - Paris

Dha Dış Haber - Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha Dış Haber - Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi