Son Dakika Haberleri: Güney Kıbrıs'taki vahşi cinayetlerin sorumlusu seri katilin son kurbanının da cesedine ulaşıldı

Güney Kıbrıs'taki vahşi cinayetlerin sorumlusu seri katilin son kurbanının da cesedine ulaşıldı

7 gün önce

Güney Kıbrıs'ta 2 çocuk ve 5 göçmen kadını öldüren seri katilin son kurbanı olduğu anlaşılan 6 yaşındaki bir kız çocuğunun cansız bedenine ulaşıldı.

Güney Kıbrıs'ta seri katil Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Subayı Nikos Metaksas'ın 2 çocuk ve 5 kadını öldürdüğü seri cinayetle ilgili olarak son kurban 6 yaşındaki Sierra Graze Seucalius'in de cesedi bir göl kenarında çürümüş bir halde bulundu. Tutuklanan seri katil polis ifadesinde, "Kadınları boğdukça kendimi iyi hissettim, tekrar yaptım. Tutuklanmasam yine yapardım" demişti.

Güney Kıbrıs'ta Memi göletinde yapılan araştırmalarda, Sierra'nın cesedi tuğlalarla sarılmış ve çürümüş şekilde buldu. Olay yerinde açıklama yapan Rum Polis Sözcüsü Andreas Angelides, "Önemli olan sonuçtu. Bu bir rahatlama olarak algılanmamalı" dedi.

ŞAHİT KALMASIN DİYE ÖLDÜRDÜ

Göletten cesedi çıkarılan Sierra'nın, seri katil Metaksas'ın ilk kurbanı olan Mary Rose'un kızı olduğu öğrenildi. Rum seri katil Metaksas'ın, Mary Rose'yi öldürdükten sonra şahit bırakmamak amacıyla tahlihsiz Sierra'yı öldürdüğü belirlendi. Güney Kıbrıs'ta büyük şok etkisi yaratan seri cinayetlerde, kadınların cesetleri 'Kırmızı Göl'de bavul içerisinde bulundu. En son 'Kırmızı Göl'de yapılan aramada bavulun içerisinde bulunan çürümüş cesedin 29 yaşındaki Maricar Valtez'e ait olduğu belirlendi.

"BÖYLE VAHŞET GÖRMEDİM"

Olaylarla ilgili açıklama yapan Rum Polis Genel Müdürü Kipros Mihailidis , "Kurbanların ailelerinden samimi şekilde özür diliyorum. Üzüntülerimi ve öfkemi ifade etmek istiyorum. Savunmasız ve masum ruhları korumakta başarısız olduk. 42 yıllık görev hayatımda ilk kez böyle bir vahşet görüyorum" diyerek kurbanların ailelerinden özür dilemişti.

ADALET BAKANI İSTİFA ETTİ

Kıbrıs Rum Kesimi'nde ortaya çıkan seri cinayetler sonrasında Kıbrıs Rum Adalet Bakanı Ionas Nicolaou görevinden istifa ederken, Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ise Polis Genel Müdürü Müdürü Zacharias'i görevden alındı.

"TUTUKLANMASAM YİNE YAPARDIM" DEMİŞTİ

Seri katil Metaksas'ın polise verdiği ifadesinde, birlikte olduğu kadınları, boyunlarını sıkarak öldürdüğünü belirtirken, "Kadınları boğdukça kendimi iyi hissettim, tekrar yaptım. Tutuklanmasam yine yapardım" şeklindeki itirafları, tüyler ürpertmişti.

Güney Kıbrıs'taki vahşi cinayetlerin sorumlusu seri katilin son kurbanının da cesedine ulaşıldı
Haber Yayın Tarihi : 13.06.2019 09:07 Kaynak: DHA

YORUMLAR


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mursi'nin ölümü bir cinayettir, Türkiye sessiz kalmayacak Cani koca eşini öldürmeden önce havalimanından çiçeklerle almış Mısır'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Mursi'nin ölümü bir cinayettir" sözlerine yanıt Dorukhan Toköz eski kulübünü unutmadı