Son Dakika Haberleri: Dha Dış - Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor

Dha Dış - Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor

10 gün önce

– Fransa genelinde başlayan ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların protesto edildiği 'sarı yelekliler' eylemlerinde bugün 700'den fazla protestocu gözaltına alındı.

Dha Dış - Paris'te Eylemlerin Şiddeti Artıyor, System.String[]
Fransa genelinde başlayan ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların protesto edildiği 'sarı yelekliler' eylemlerinde bugün 700'den fazla protestocu gözaltına alındı.

Fransa Dışişleri Bakan Yardımcısı Laurent Nunez protestolara ülke genelinde 31 bin kişinin katıldığını; 8 bini Paris'te olmak üzere 89 bin polis memurunun görevlendirildiğini açıkladı.

Polisin, müzeler, turistik alanlar ve pek çok metro istasyonunu kapatmak gibi geniş güvenlik önlemleri aldığı Paris'te, protestolar gün içinde sakin geçse de akşam saatlerinde eylemler sertleşti. Bazı protestocular kaldırım taşlarını söktüler,  Şanzelize'de bazı iş yerleri taşlandı ve araçlar ateşe verildi.

Eylemlerin sertleşmesi sonrası polis, biber gazı ve tazyikli su kullandı. Eylemler kapsamında şu ana kadar 1,500'den fazla kişinin gözaltına alındığı; en az üç kişinin hayatını kaybettiği ve 222'si polis olmak üzere 1,000'den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------

Yoğun güvenlik önlemleri

Polis ile eylemciler arasındaki kovalamaca

Polisin müdahalesi

Şanzalize caddesinde zara gören iş yerleri

Ambulanslar 

Detay görüntüler - DuruelFransa'da Sarı Yelekliler Otoyol Gişesini Ateşe Verdi Suriyeli Koca "Beni Aldatıyorsun" Dediği Eşini Öldürdü

İşte Ekrem İmamoğlu'nun Dedesinin Bilinmeyen Hikayesi! Birleşmiş Milletler, Türkiye, İran ve Rusya, Suriye'de Yeni Anayasa Yazılması Konusunda Uzlaştı