Son Dakika Haberleri: Volkswagen, 560 kiralık işçi ile yollarını ayırıyor

Volkswagen, 560 kiralık işçi ile yollarını ayırıyor

20 gün önce

Alman otomobil devi Volkswagen, Kassel kenti yakınlarındaki Baunatal tesislerinde 560 kiralık işçisini işten çıkaracak.

Volkswagen, 17 bin işçinin çalıştığı VW Baunatal tesislerinde, iş akitleri bu sene sonunda bitecek olan 560 kiralık işçiyle yolların ayrılacağını bildirildi. Alman televizyon kanallarından ARD'de yer alan habere göre, İş yeri İşçi Temsilcisi Başkanı Carsten Bätzold, işletme tesislerinin bu işten çıkarma kararına tepki gösterdi.

Bätzold, "Tesis yetkililerinin, bu sene sonunda iş akitleri bitecek olan 560 emekçinin anlaşmalarını uzatmama planını anlamak mümkün değil. Zira yeterince iş var. Siparişler de zamanında teslim edilemeyecek kadar yoğun" dedi.

YÜZDE 6'LIK KAR HEDEFİ

VW Baunatal tesisleri müdürü Olaf Korzinovski ise, tesislerindeki işten çıkarmanın; VW'nin akülü araç üretimi ve piyasasındaki gelişmelere bağlı olduğunu söylerken, gelecek iki üç yıl içinde yüzde altılık kar hedeflerine işten çıkarmalarla da olsa ulaşmakta kararlı olduklarını söyledi.

VW, 2016'da, 2020 yılında işletmelerinde yaklaşık 3,7 milyar euro tasarrufa gideceğini, 27 bini Almanya'daki çeşitli tesislerinden olmak üzere, dünya çapında 30 bin çalışanıyla yollarını ayıracağını açıklamıştı.

Volkswagen, 560 kiralık işçi ile yollarını ayırıyor
Haber Yayın Tarihi: 26.06.2019 11:35 Kaynak: DHA"Beni taciz etti" deyip başına odunla vurup öldürdü, cesedi de tavana astı Modacı Gülşah Saraçoğlu, 3 kilo ağırlığındaki taşlı bikinisiyle bütün beğenileri topladı Genelevde çekilen fotoğraf davalık etti!