Dha İstanbul Bülteni - 2 - Son Dakika

Dha İstanbul Bülteni - 2

18.08.2017 14:05
Dha İstanbul Bülteni - 2

1- YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU'NDA YANGIN (2)Haber-Kamera: Zeki GÜNAL - İSTANBUL DHABeyoğlu'nda bulunan Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda saat 11.30 sıralarında yangın çıktı.

1- YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU'NDA YANGIN (2)

Haber-Kamera: Zeki GÜNAL - İSTANBUL DHA

Beyoğlu'nda bulunan Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda saat 11.30 sıralarında yangın çıktı. Mutfak bölümünde çıktığı belirtilen yangın nedeniyle başkonsoloslukta yangın alarmı çaldı. Konsolosluk görevlilerinin ihbarı üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevkedildi. Binaya giren itfaiye ekiplerinin ufak çapta olduğu kaydedilen  yangına müdahale etti. İtfaiye, yaklaşık yarım saatlik çalışma sonucu yangını tamamen söndürerek binadan ayrıldı.

Görüntü Dökümü:

--------

-Konsolosluktan çıkan duman

-İtfaiyenin gelmesi

-İçeriye girmesi

-Emniyet şeridi çekilmesi

-Görevlilerden görüntü

-İtfaiyenin binadan ayrılması

18.08.2017 - 11.34 Haber Kodu : 170818049_

18.08.2017 - 11.44 Haber Kodu : 170818052_

==================================

2- BERAT ALBAYRAK: GÖRDÜĞÜM YERDE BOĞAZLARIM YANİ

Enver ALAS, İstanbulDHA

Eğitimleri için yurtdışına burslu olarak gönderilen öğrencilere yönelik İstanbul'da düzenlenen çalışma toplantılarının son gününde kapanış konuşmasını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, FETÖ terör örgütü mensuplarının dünyanın dört bir yanında Türkiye'yi karalamaya, ihanete devam ettiklerini söyledi. Albayrak, "Gittiniz ülkelerde görüyorsunuzdur. Vallahi yerinizde olsam ben zor sabrederdim. Gördügüm yerde boğazlarım yani" dedi.

KAPANIŞ KONUŞMASINI YAPTI

Berat Albayrak, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen '2023 Vizonu Doğrultusunda Türkiye'nin Yetişmiş İnsan Gücü' konulu 'Ülke-Bölge, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Mİlli Eğitim Bakanlığı'nın yurtdışına burslu olarak gönderdiği öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen toplantıların 5'inci ve son gününde Bakan Albayrak kapanış konuşmasını yaptı.

Tarihsel kırılmanın yaşandığı bir süreçten geçildiğini belirten Berat Albayrak, Türkiye'nin, bölgenin ve dünyanın, önemli günlerden geçtiğini söyledi. Albayrak, "Dün Barselona, bir kaç hafta önce Paris, Londra, Türkiye, Amerika'da neler oluyor görüyoruz. 21. yüzyıl, birçok sosyal bilimcinin teşhis ve tespitinden öte çok hızlı, travmatik yarılmalara gebe bir süreçle başladı. 15 yıl önce dünya eko sistemi hangi noktadaydı bugün nasıl ? Her çatışmanın ve yaşanan kavganın arkasında bazı duygusal (ekonomik)  sebepler oluyor. İşte Ortadoğu'yu görüyoruz, arkasında farklı sebepleri olan krizlerle karşı karşıyayız" dedi.

"GÜÇ VE ZENGİNLİK BATI'DAN DOĞU'YA KAYIYOR"

Bugün dünyada büyük bir güç ve zenginlik kaymasının yaşandığına dikkat çeken Bakan Albayrak, bu kaymanın 500 yıldır eko sistemi elinde tutan Batı medeniyetinden yavaş yavaş Doğu'ya doğru olduğu değerlendirmesinde bulundu.

"ÇOK FARKLI KRİZLERE GEBE BİR RESİM GÖRECEĞİZ"

Geçen Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen Çin gezisini hatırlatan Bakan Albayrak burada yapılan 'Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu"nun önemini vurguladı.

Kuşak ve Yol Projesiyle çok büyük bir kırılma yaşandığını ve yaşanacağını kaydeden Albayrak, "Bugün Pekin'den Londra'ya kadar müthiş bir 'network' var. Dünya nüfusunun 3'te 2'si dünya ekonomisinin yarısından fazlası bu 'network'un içinde. Artık gemiyle Pekin'den bir buçuk ayda giden bir ürün hızlı trenle iki haftadan daha kısa bir sürede daha hızlı ve daha ucuz bir network'un içine giriyor. Pazar, büyüme, istihdam, tüketim Asya'da. Böyle bir network böyle bir resimle karşı karşıya bırakıyorsa dünya ticaretini önümüzde çok farklı krizlere gebe bir resim göreceğiz demektir. Şahsi kanaatim, önümüzdeki 10 yıl içerisinde çok büyük ekonomik çarpışma ile karşı karşıyayız. Bu, siyasi bir çarpışma ve çatışmayı peşinden askeri çatışma ve çarpışmayı doğurur mu? İnşallah doğurmaz" ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ

Berat Albayrak, konuşmasında 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine de değindi. Tarihin gördüğü en büyük ihanet şebekesinin FETÖ terör örgütü olduğunu kaydeden Albayrak, "Beyinleri öyle yıkanmış bir ihanet şebekesi ki kendi her kutsalına, ülkesine, milletine, vatandaşına kardeşine, anasına babasına ihanet edecek insanlar çıktı buradan" diye konuştu.

" YERİNİZDE OLSAM BEN ZOR SABREDERDİM"

"Bu ihanet çetesi şuan itibariyle dünyanın dört bir yerinde bu ülkeyi, bu milleti, bu dini karalamak, ihanet etmek için iğrenç bir 'diaspora network'u ile hergün zehirini ve ihanetini akıtıyor" diyen Bakan Albayrak, şunları söyledi:

"Gittiniz ülkelerde görüyorsunuzdur. Vallahi yerinizde olsam ben zor sabrederdim. Gördügüm yerde boğazlarım yani... Kaçaklar, hainler... Ama o kadar içselleştirmişler ki çok normal bir şekilde yaşıyorlar. Sabırlı olmak da lazım gördüğün yerde boğmamak için...

"BUNUN BOŞ OLDUĞUNU ORTAYA ÇIKMASI ŞEREFLİ BİR İNSANIN İNTİHARINI DOĞURUR"

Beyinler öyle bir yıkanmış ki sözde inandıkları kutsal davada ne idüğü belirsiz bir ihanet şebekesi ve onun başındaki terörist başıyla kendilerini kandırmaya devam ediyorlar. Ömrünü bir şeye vakfetmişsin ama bir bakmışsın ki bu örgüt çökmüş. Bunun yalan olduğunu söylesen inkar etmen lazım. Öyle bir yola adadın ki kendini ülkene ihanet ettin. Bunun boş olduğunu ortaya çıkması şerefli bir insanın intiharını doğurur. Ama bunlarda o da yok. Öyle bir beyin yıkanması var."

ÖĞRENCİLERİN SORUMLULUKLARI

Konuşmasının son bölümünde yurt dışında eğitim gören öğrencilere tavsiyelerde bulunan Bakan Albayrak onlara büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Albayrak, "İlim neredeyse en güzelini en doğrusunu öğrenip alıp, kendi kabımızda, ruhumuzda yoğuracağız. Yine bu ülkeye hizmet ederek, nesiller yetiştirerek sahip olduğumuz tüm imkanları bu ülkenin bekası için kullanmak durumundayız" şeklinde konuştu.

Kapanış konuşmasının ardından Berat Albayrak'a katılımı nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından bir hediye takdim edildi. 5 gün süren, '2023 Vizonu Doğrultusunda Türkiye'nin Yetişmiş İnsan Gücü' konulu 'Ülke-Bölge, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı' da sona erdi.

Görüntü Dökümü

-----------------------

-Bakan Albayrak'ın salona girişi

-Albayrak ve protokol

-Toplantıya katılan öğrenciler

-Albayrak'ın konuşması

-Genel ve detaylar

=================================

3- FETÖ'NÜN MEDYA YAPILANMASI DAVASINDA SAVCI MÜTALAA VERDİ

Savcı, tüm sanıkların kaçma şüphelerinin bulunduğu gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamını talep etti.

Haber: Hayati KILIÇ - İstahbul DHA

FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin "örgüt üyeliği" suçundan yargılandıkları davadan tahliye edildikten sonra "darbeye teşebbüs" soruşturması nedeniyle tekrar tutuklanan aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy'unda bulunduğu 12'si tutuklu 13 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında savcı mütalaa verdi. Savcı mütalaasında tüm sanıkların kaçma şüphelerinin bulunduğu gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamını talep etti.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen üçüncü duruşmaya tutuklu sanıklar Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Abdullah Kılıç, Oğuz Usluer, Atilla Taş, Hüseyin Aydın, Murat Aksoy, Mustafa Erkan Acar, Seyit Kılıç, Yetkin Yıldız ile tutuksuz yargılanan Ali Akkuş katıldı.  Sanıkların savunmasının tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı mütalaa verdi. Savcı mütalaasında, Sanıkların "örgüt üyeliği" suçundan yargılandıkları dava ile dosyanın birleştirilmesini talep etti. Ayrıca, kuvvetli suç delilleri olduğu ve yurt dışına kaçma şüphelerinin bulunduğu gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamını istedi.

Duruşma, sanık avukatlarının tahliye ye ilişkin talepleri ile devam ediyor.

======================================

4-  HARP AKADEMİLERİ DAVASININ 18. DURUŞMASI TARTIŞMALI BAŞLADI

Haber:  Yüksel KOÇ/İSTANBUL,

FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki faaliyetleri ile Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu'nun kaçırılarak askeri cezaevine konulmasına ilişkin, aralarında 3 generalin de bulunduğu 116'sı tutuklu 1'i firari 5'i tutuksuz 122 kişinin yargılandığı davanın 13. duruşması yapıldı.

Mahkeme Başkanı Kemal Yalçın Selçuk, tahliye başta olmak üzere bugün sadece talepleri alacağını, bu nedenle her avukata sadece 5 dakika süre verdiğini söyledi.

Başkan Selçuk'un, tahliye talepleri dışında müvekkillerine ilişkin dosyanın esasına giren avukatların mikrofonunu kapattırması tartışmalara neden oldu. Bir avukat dışarı çıkarıldı, dışarı çıkarılmak istenen başka bir avukat da, "Dışarıya çıkmıyorum" diyerek dışarı çıkmayı reddetti. Çıkan tartışma üzerine duruşmaya ara verildi.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Silivri Cezaevi yerleşkesinin karşısında bulunduğu duruşma salonunda yaptığı 16. duruşmada, tutuksuz sanıkların tamamı hazır bulunurken, tutuksuz sanıklardan 4'ü katıldı. Tarafların avukatları ve izleyiciler de duruşma salonunda hazır bulundu.

BAŞKAN HER AVUKATA 5 DAKİKA SÜRE TANIDI

Davanın bugün görülen duruşmasında tutuklu sanıkların avukatları, sırayla söz alarak müvekkillerinin tahliyelerini talep ettiler. Mahkeme Başkanı Kemal Yalçın Selçuk, avukatlardan dosyanın esasına girmemelerini, sadece taleplerini kısa bir şekilde beyan etmelerini, talepler için her avukata 5 dakika süre vereceğini söyledi.

AVUKAT KAVİLLİ DURUŞMA SALONUNDAN ÇIKARILDI

Müvekkili adına söz alan Avukat Ömer Kavilli, talepler dışında konuşunca Başkan Selçuk tarafından uyarıldı. Kavilli'den talebini açıklamasını isteyen Başkan Selçuk, esasa ilişkin konuşan Kavilli'nin mikrofonunu kapattırdı.  Kavilli mikrofonsuz konuşmaya devam edince Başkan Selçuk tarafından duruşma düzenini bozduğu gerekçesi ile duruşma salonundan çıkarıldı.Aradan sonra duruşma sanık avukatlarının talepleri ile devam ediyor.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından hazırlanan 841 sayfalık iddianamede, dönemin Harp Akademileri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Nevzat Taşdeler, Kara Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Selim Mert ve Hava Harp Akademisi Komutanı Tümgeneral Recep Yüksel'in de aralarında bulunduğu 116'sı tutuklu, 1'i firari, 5'i tutuksuz toplam 122 asker sanık olarak yer alıyor.

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM ve 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti "suçtan zarar gören", aralarında dönemin Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu ile dönemin Deniz Harp Akademisi Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem'in bulunduğu 12 kişi ise "müşteki" sıfatıyla yer alıyor.

ÜÇER KEZ MÜEBBET HASİP CEZASI İSTEMİYLE YARGILANIYORLAR

Bütün sanıklar hakkında, "TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" ve "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan da ayrı ayrı 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

============================

5-  ŞİŞLİ'DE SİLAHLI SALDIRI: 1 AĞIR YARALI

Haber-Kamera: Hakan KAYA-Ozan URAL/İSTANBUL,

Şişli Büyükdere Caddesi'nde silahlı kişiler tarafından saldırıya uğrayan Osman Kömürcü, vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlar nedeniyle ağır şekilde yaralandı. Polis ekipleri, silahlı saldırı sonrası kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Olay saat 01: 00 sıralarında Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan bir alışveriş merkezi yakınında meydana geldi. İddiaya göre, bir araçtan inen eli silahlı kişiler, kaldırımda yürüyen Osman Kömürcü'ye (27) ateş etmeye başladı. Açılan ateş sonucunda Kömürcü, başına, karnına ve bacağına isabet eden kurşunlar nedeniyle yere yığıldı. Saldırı sonrası şüphelilerden bazıları geldiği araçla kaçarken, bir şüpheli ise o sırada içinde 2 yolcu bulunan taksiye binmek istedi.

TAKSİYE DE ATEŞ AÇTILAR

Taksi şoförünün durmayarak yoluna devam etmesi üzerine şüpheli kişi, taksiye ateş ettikten sonra kaçarak uzaklaştı. Silahtan çıkan kurşunlar taksinin arka camına ve sol arka kapı kısmına isabet ederken, takside bulunanlar ise şans eseri olayı yara almadan atlattı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Saldırı sonrasında ağır yaralanan Osman Kömürcü, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

"TAKIR TAKIR ATEŞ ETMEYE BAŞLADILAR"

Taksi şoförü Seyfettin Karataş, "Mecidiyeköy meydandan müşterilerle birlikte gelirken, maytap atıyorlar zannettik baştan. Sonra bir baktık, tam ortalarında kaldık. Takır takır ateş etmeye başladılar. Bir tanesi koşarak beni durdurmaya çalıştı. Aracın bir metre arkasına kadar geldi. Elinde silahı görünce ben kaçtım. Ateş etti arkamızdan. Arkada bir bayanla kızı vardı. Allaha şükür onlara bir şey olmadı. Şüpheli benim arabaya binmeye çalışıyordu" dedi.

POLİS EKİPLERİ İNCELEME BAŞLATTI

Olay sonrası polis ekipleri inceleme başlatırken, yerde çok sayıda boş kovan olduğu görüldü. Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis ekipleri, kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Görüntü Dökümü:

------------------------

-Olay yerinden görüntüler

-Polis ekiplerinden görüntü

-Olay yeri inceleme polislerinin çalışması

-Çevrede bulunan boş kovanların görüntüsü

-Kurşunların isabet ettiği taksiden görüntü

-Taksi şoförüyle röp.

-Genel ve detaylar

18.08.2017 - 02.55 Haber Kodu : 170818004_

=======================

6 - CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, DEMİRÖREN VE LUCESCU'YU KABUL ETTİ

Haber: istanbul DHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve A Milli Futbol Takımı Teknik

Direktörü Mircea Lucescu'yu kabul etti.

Beylerbeyi Sarayı'nda dün akşam saatlerinde basına kapalı gerçekleşen görüşmede, TFF Başkanvekili Ali Dürüst de yer aldı. Ziyarette Erdoğan'ın, Mircea Lucescu'ya yeni görevinde başarı dileklerini ilettiği öğrenildi.

Görüntü Dökümü:

----------

-Görüşmeden fotoğraflar

18.08.2017 - 10.23 Haber Kodu : 170818030

========================

7- TOPBAŞ'TAN KURBAN BAYRAMI AÇIKLAMASI

Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - İSTANBUL DHA

İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından  Kurban bayramı için hazırlanan Alibeyköy Kurban Satış ve Kesim Merkezi'nde kurbanlıkları inceledi, hayvan sahipleri ile görüştü. Topbaş ayrıca kurban kesim makinelerini de inceleyerek çalışma yönetimi hakkında bilgiler verdi.

Kurban Bayramı yaklaşırken hazırlıklara devam ettiklerini anlatan Topbaş, "Mahalle araları ve sokaklara kadar her tarafta kurban satışı ve kesimi görürdük. 15 milyonluk bir şehirde kurban kesimi noktaları oluşturmak ve insanlarımızın o alışkanlıklarından vazgeçirmek çok kolay değil" dedi.

"HALBUKİ BU ARTIK PROFESYONEL BİR İŞ"

Bir vecibeyi yerine getirirken hassas olunması gerektiğiması belirten Topbaş, " Canlı varlık olan kurbanları keserken onların da hayat sahibi olduğunu bilmek lazım. Rabbimizin mana alemindeki anlamını bilemeyiz. Mutlaka bir hikmeti vardır. Bir de sosyal bir vaka. Belediye olarak biz de İstanbul'da ilk geldiğimiz zamanlarda ciddi sorunlar vardı. Kurban kesim noktaları yoktu. Satış noktaları hijyen olmayan, sıkıntılı ortamlarda bu işlemler yapılırdı. Milli Eğitim Bakanlığı ve İSMEK'le birlikte kurban kesimiyle ilgili bin 125 kişiye eğitim de verdik. Anadolu'da memleketinden hayvan kesimini bilen insan, şehre gelince aynı reflekslerin olduğunu zannederek kesmeye çalışıyor. Kolunu bacağını kesiyor ve yaralanmalar oluyor. Halbuki bu artık profesyonel bir iş. Doğru yapmak lazım. Bunu bilenlere vermek lazım" diye konuştu.

"7 KESİM VE PAZARLAMA HAYVAN SATIŞ NOKTAMIZ VAR"

Kadir Topbaş, "Şu anda İstanbul'da 244 bin metrekarelik alanda kesimhane ve hayvan satış noktamız var. 7 kesim ve pazarlama hayvan satış noktamız var. Bunun 4'ü Avrupa, 3'ü Asya yakasında. Burada takriben toplamında 12 bin büyükbaş, 2 bin civarı küçükbaş hayvan burada alıcılarını ve kesimi bekliyor" şeklinde konuştu.

Görüntü Dökümü

----------

Topbaşın çadırları gezmesi

Hayvanları sevmesi

Hayvan sahipleri ile konuşması

Kesim yerini gezmesi

Açıklamalar

===============

8- POLİSTEN KURBAN SATICILARINA BİLGİLENDİRME

Cengiz ÇOBAN, İstanbulDHA

İstanbul  Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri,  kurban satıcılarını sahte para, dolandırıcılık ve hırsızlık konularında bilgilendirdi, uyarılarda bulundu.

Suçlara karşı halkın bilgilendirilmesini sağlayan ve suç oluşmadan önce suçu oluşturan nedenleri araştırarak önlemeye yönelik çalışmalar yapan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, pazar içinde hayvan satışı için oluşturulan çadırları tek tek gezerek sahte paranın nasıl ayırt edilebileceğini, para sayarken dolandırılmamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Ataşehir'deki YEDPA Ticaret Merkezi'nin otoparkında kurulan hayvan pazarına gelen polisler, kurban satıcılarına uyarıcı broşürler verdi, gerçek para ile sahte parayı ayırt edebilmeleri konusunu uygulamalı olarak gösterdi.

Hayvan satıcılarına yönelik konuşmada, "Anadolu'nun belli yerlerinden emek vererek ve zor şartlar altında geldiniz. Bu noktada sizlerin mağdur olmaması amacıyla sizleri dolandırıcılara, hırsızlara ve sahte paraya karşı bilgilendirme amacıyla buradayız. Öncelikle kurban pazarlarının yoğun olduğu günlerde biraz daha dikkatli olmanızı, başınızda birden fazla müşteri olduğunda biraz daha duyarlı ve dikkatli olmanızı istiyoruz. Çünkü dolandırıcılar genelde yoğunluğu tercih ederler. Bir müşteri ile alışverişiniz bitmeden, diğer bir müşteri ile alış veriş yapmamanız sizleri daha güvenli kılacaktır. Sizlerin mağdur olmamasını istiyoruz. Döviz ve değeri düşük olan yabancı ülke paralarını yani bilmediğiniz ülke paralarını almamanızı tavsiye ediyoruz. Döviz yerine Türk lirası kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Alışverişten sonra üzerinizde fazla miktarda para bulundurmayın. Hemen bankaya yatırmanız, sizleri daha güvenli hale getirecektir. Şüphelendiğiniz durumlarda ve şüphelendiğiniz şahıslarda da hiç düşünmeden '155 Polis İmdat' hattını arayabilirsiniz. Tırnakçılık yöntemine karşı müşterilerinizden paraları tek tek almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü parayı katlayarak aynı parayı iki kez sayıyorlar. Gece saatlerinde de çadırınızın içerisini arada bir kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz" denildi

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı'nın son gününe kadar İstanbul'da bulunan kurban pazarlarını dolaşıp, kurban satıcılarını bilgilendirecek.

Murat Eroğlu adlı satıcı da  "Hayvanlarımızı satmak için buraya birçok zorluklarla geliyoruz. 3 yıl önce bir kez bana iki tane sahte yüz lira verilmişti. Toplu para olduğu için tek tek hepsine dikkat edemedim. Bankaya gittiğimde paranın sahte olduğunu öğrendim. Polislerimiz bugün bizi bilgilendirdiler. Allah onlardan razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra böyle bir şey olmayacak. Bizler ve arkadaşlarımız mağdur olmayacağız. Önlemimizi daha iyi alacağız" diye konştu..

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-Kurban pazarından görüntü

-Polis ekiplerinin görüntüsü

-Kurban pazarını gezmeleri

-Satıcılıları bilgilendirmeleri

-Broşür dağıtmaları

-Kurban satıcıları ile röp

-Genel ve detay görüntüler

YORUMLAR
500
Biden Beyaz Saray'da Yunanistan Başbakanı Miçotakis için resepsiyon verdi Biden Beyaz Saray'da Yunanistan Başbakanı Miçotakis için resepsiyon verdi Erdoğan'dan El Nahyan'ın vefatı sebebiyle BAE'ye taziye ziyaretinde bulunacak Erdoğan'dan El Nahyan'ın vefatı sebebiyle BAE'ye taziye ziyaretinde bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun onuruna yemek verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun onuruna yemek verdi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha İstanbul Bülteni - 2 - Son Dakika


Advertisement