Dha istanbul bülteni -3 - Son Dakika

Dha istanbul bülteni -3

30.09.2019 16:25
Dha istanbul bülteni -3, System.String[]

ORTAKÖY'de Kumpirciler Çarşısı'nda kanalizasyon hattında yaşanan çökme nedeniyle çevreyi lağım kokusu sardı.

ORTAKÖY'de Kumpirciler Çarşısı'nda  kanalizasyon hattında yaşanan çökme nedeniyle çevreyi lağım kokusu sardı.  Belediye ekiplerinin çalışmaları ise çevredeki esnafın işlerini olumsuz etkiledi.
Beşiktaş Ortaköy'de altından kanalizasyon suyu geçen Mecidiye Köprübaşı sokağının bir bölümünde dün saat 10.00 sıralarında çökme meydana geldi. Olayın ardından tedbir amaçlı 4 kumpir dükkanı kapatıldı. Beşiktaş Belediyesi ekipleri ise çökmenin yaşandığı sokağı kapatarak çalışma başlattı. Çöken alan iş makineleri tarafından genişletilince çevreye lağım kokusu sardı. Hem sokağın kapalı olması hem de çevreye yayılan koku  esnafın işlerini olumsuz etkiledi.

BURADAN HER TARAFA KOKU YAYILIYOR
Yaklaşık 10 senedir Ortaköy'de kumpir dükkanında çalışan Burhan Çelik, çökmenin yaşandığı yolun işlerini olumsuz etkilediğini söyledi. Çevreye kötü kokuların da yayıldığını anlatan Çelik,öDün sabah burada bir çökme meydana geldi. Bu bizim işimizi etkiledi.  Çalışmalar nedeniyle bu ara kapandı. Bu aranın kapanması nedeniyle insanlar diğer taraftan sahile iniyor. Bu da bizim işlerimizi ister istemez etkiliyor. Buradan akan lağım kanalı. Bu kanal Dereboyu'na kadar devam ediyor. Bu göçmenin depremden mi olduğunu yoksa başka bir nedenden mi olduğunu bilmiyoruz. Buradan her tarafa koku gidiyor. Bu bizi etkilediği gibi müşterileri de etkiliyor. Çalışmalar gece geç saatlere kadar devam etmiş. Bu gün de çalışmalar devam ediyor. Şu an lağım kanalının üstü açık olduğu için çevrede koku var. Üstü kapatılırsa kokunun gideceğini tahmin ediyorumö dedi.

YOLUN KAPANMASI İŞLERİMİZİ ETKİLEDİ
Kitapçı dükkanında çalışan Veysel Çalışkan ise "Buradaki çökme ve çalışmalar nedeniyle yolun kapanması işlerimizi etkiledi. Sadece bizim değil bütün esnafın işleri olumsuz yönde etkilendi. Çünkü  Ortaköy'ün en işlek caddesi burası. Olayın insanların az olduğu saatte sabah olması olası bir kazanın önüne geçtiö dedi.

Görüntü Dökümü:
Ortaköy kumpirciler çarşısı
Kapanan yol
Olay yerindeki iş makinesi
Çöken alan
Kapalı dükkanlar
Çevre sakinleri ile röp.
Turistlerin çalışma nedeniyle geri dönmesi
Genel ve detaylar


- İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha istanbul bülteni -3 - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Sıla'ya hakaret ettiği için yargılanan Davut Güloğlu'nun aldığı ceza belli oldu