Dha İstanbul Bülteni - 3 - Son Dakika

Dha İstanbul Bülteni - 3

19.12.2016 15:27
Dha İstanbul Bülteni - 3, System.String[]

ŞEHİT POLİS NUMAN ŞEREF DATLI İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜ'NDE TÖREN DÜZENLENDİHaber-Kamera: Çağatay KENARLI, İstanbul DHAÜmraniye'de terör saldırılarını protesto için HDP İlçe binasının terasına çıkan 2 kişiyi indirmek isterken, havalandırma boşluğuna düşen ve kaldırıldığı hastanede şehit olan...

ŞEHİT POLİS NUMAN ŞEREF DATLI İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜ'NDE TÖREN DÜZENLENDİ

Haber-Kamera: Çağatay KENARLI, İstanbul DHA

Ümraniye'de terör saldırılarını protesto için HDP İlçe binasının terasına çıkan 2 kişiyi indirmek isterken, havalandırma boşluğuna düşen ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Numan Şeref Datlı için Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Musa Avsever, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile şehit polisin ailesi ve meslektaşları katıldı.

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan törende yaptığı konuşmada, "Gerektiğinde sevdiklerinden ayrı kalabileceğini hatta bu uğurda canını vereceğini bilerek bu şerefli üniformayı giymiş şehitlerin, günü geldiğinde en çetin mücadelelere gözünü kırpmadan girdiğine bir kez daha şahit olduk. Gün gelecek her nefis ölümle buluşacak, bundan şüphe yok. Ancak önemli olan ardımızdan Numan kardeşimiz ve onunla beraber hakka yürüyen diğer diğer şehitlerimiz gibi aziz hatıralar bırakabilmek, bu dünyanın hakkını onlar gibi verebilmek. Bu vesileyle Allah rızası için devletimin ve milletimin bekası için canlarından vazgeçen tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimizin ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun vatan sağ olsun" dedi.

"VATAN'A YENİ NUMANLAR YETİŞTİRİYORUM"

İstanbul Müftü Yardımcısı Vehap Kapıcıoğlu'nun dua ettirmesinin ardından şehit polisin naaşı tören mangası tarafından omuzlarda taşınarak cenaze aracına götürüldü.

Şehit Numan Şeref Dadlı'nın eşi bu sırada, "Ben dikim, çocuklarım da dimdik ayakta, Ben ayaktayım, vatan için yeni Numanlar yetiştiriyorum. Eşimi şanlı şerefle uğurluyorum. Güle güle git Numanım" diye feryat ederken, şehit polisin kızı ise "Babamla gurur duyuyorum" diye gözyaşı döktü. Şehit polis memuru Dadlı'nın cenazesi Fatih Camii'ne cenaze namazı kılınması için gönderildi.

Görüntü Dökümü

--------

-Şetin naaşının emniyete getirilmesi

-Protokolden görüntü

-Mustafa Çalışkan'ın konuşması

-Müftü Yardımcısı Vehap Kapıcıoğlu'nun dua ettirmesi

-Şehidin naaşının taşınması

-Şehit polis ve eşinin feryatları

-Genel ve detaylar

19.12.2016 - 14.45 Haber Kodu : 161219103

================

EYÜP'TE KUYUMCU SOYGUNU (1)

Oksijen kaynağı ile kasayı açan hırsızlar, 1 kilo altını alıp kayıplara karıştı.

Haber-Kamera: Erhan TEKTEN/ İstanbul DHA

Eyüp Akşemsettin Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan bir kuyumcuyu gece saatlerinde giren hırsızlar yaklaşık 1 kilo altın çalarak kaçtı.

Edinilen bilgiye göre, önce kuyumcunun yanındaki kuaföre pencereden giren hırsızlar, daha sonra duvarı kırarak kuyumcuya girdi. Oksijen kaynağı ile kasayı açan hırsızlar, 1 kilo altını alıp kayıplara karıştı.

Görüntü Dökümü:

-----------

-Olay yeri

-Polis ekipleri

-İncelemeler

-Kuyumcu ile röp

-Genel ve detaylar

================

BU GECE VE YARIN BU YOLLARA DİKKAT

İstanbul, DHA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Avrasya Tüneli'nin yarın yapılan açılış töreni nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı duyurdu.

Duyuruya göre, kapatılacak yollar şöyle:

19.12.2016 Günü Saat 24.00'den İtibaren Trafiğe Kapatılacak Yollar;

Sahil Kennedy Caddesi Kuzey ve Güney Yol. Sirkeci Işıklar ve Namık Kemal Caddesi ile Sahil Kennedy Caddesine bağlanan yollar trafiğe kapatılacaktır.

20.12.2016 Günü Saat 08.00'den İtibaren Trafiğe Kapatılacak Yollar;

Sahil Kennedy Caddesi Kuzey ve Güney Yol. Sirkeci Işıklar ve Zeytinburnu Varyant arası ile Sahil Kennedy Caddesine bağlanan yollar trafiğe kapatılacaktır.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

D-100 Kuzey-Güney Yol,

Havuzlu Kavşak-Atatürk Havalimanı Caddesi- Basın Ekspres Yolu,

Ataköy Sahil- Adnan Kahveci Bulvarı,

Ataköy Sahil Strazburg Caddesi-Ataköy Bulvarı,

Bakırköy Taşhanlar Köprü-Ekrem kurt Bulvarı,

Onuncu Yıl Caddesi,

Vatan Caddesi,

Millet Caddesi,

Ankara Caddesi.

===============

HDP PROTESTOCULARINI İKNA ETMEYE ÇALIŞIRKEN ÇATIDAN DÜŞEREK ŞEHİT OLAN POLİS HELALLİK İÇİN EVİNDE

3 çocuk babası şehit polis 6 ay sonra emekli olacaktı

Olaydan sonra gözaltına alınan çocuk yaştaki 2 protestocu savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı.

Haber Kamera Uğur AYAZSIN, İstanbul DHA

Ümraniye HDP ilçe teşkilatının bulunduğu binanın çatısına çıkan 2 protestocuyu indirmeye çalıştığı sırada 6 katlı binanın havalandırma boşluğuna düşerek şehit olan Numan Şeref Datlı'nın cenazesi Ümraniye Altınşehir Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi. Burada ailesi, akrabaları, arkadaşları ve komşuları şehit polis için gözyaşı döktü. Şehit polis için dualar okundu, helallik alındı.

ANNESİ VE EŞİ AYAKTA DURMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ

Törende Numan Şeref Datlı'nın eşi Ruşen Datlı ve annesi Seher Datlı ayakta durmakta güçlük çekti. Anne ve eş yakınlarının yardımı ile ayakta kalabildi

6 AY SONRA EMEKLİ OLACAKTI

Seher, Ebrar ve Asya isminde üç kız babası Numan Şeref Datlı'nın 6 ay sonra emekli olacağı öğrenildi.

VATAN EMNİYETTE TÖREN YAPILACAK

Evinin önünde helallik alınan Şeref Datlı'nın cenazesi Emniyet Müdürlüğü'nün cenaze aracıyla Vatan Caddesi'ndeki İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şehit polis için Emniyet Müdürlüğü'nde tören yapılacak. Datlı'nın cenazesi Vatan Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilecek.

2 ÇOCUK ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

Ümraniye Güvenlik Büro Amirliği'ne bağlı polis memuru Numan Şeref Datlı'nın şehit olması ile sonuçlanan protestoyu gerçekleştiren 2 kişi polis ekipleri tarafından evlerinde gözaltına alındı. 18 yaşından küçük R.M.Y ve E.E.Ş. Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü'nde verdikleri ifadenin ardından savcı talimatıyla serbest bırakıldı.

Görüntü Dökümü

-Şehit polisin oturduğu site

-Bina önündeki yüzlerce insan

-Şehidin annesi, eşi ve çocukları

-Şehidin cenazesinin getirilişi

-Şehit için dua edilmesi

-Helallik alınması

-Ailenin şehide vedası

-Şehit eşinin tabuta sarılması

-Şehit annesinin başkalarının yardımıyla yürümesi

-Cenazenin götürülüşü

-Genel ve detay

===================

TGC 58.TÜRKİYE GAZETECİLİK BAŞARI ÖDÜLLERİ'NE BAŞVURULAR BAŞLIYOR

İstanbul DHA

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından 58 yıldır düzenlenen Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ne başvurular başladı. Basın, televizyon, radyo ve internet gazeteciliği dallarında verilen ödüllere başvurular 31 Ocak 2017 Salı günü sona erecek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen "Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleriö ne başvurular başladı. TGC Başarı Ödülleri, 1959 yılından beri basın, televizyon, radyo ve internet gazeteciliği ana başlıkları altında eserlere veriliyor. Ana dal ya da bağlı dallarda yalnızca tek ödül veriliyor.

Başarı Ödülleri kapsamında bir gazeteci veya yayın organına bir yıllık çalışması dikkate alınarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarından Nezih Demirkent adına konulan Özel Ödül verilecek.

GAZETE, RADYO, TELEVİZYON, İNTERNET DALLARINDAKİ BAŞVURULAR

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri "Basın" kategorisinde "Haber (Siyasal, ekonomi, çevre, eğitim, sağlık, kültür-sanat, spor)", "Köşe yazısı", "Araştırma (Tek ya da seri)", "Röportaj-söyleşi", "Sayfa düzeni (Birinci sayfa, iç sayfa)", "Karikatür (Seri-Bant dahil)" ve "Fotoğraf" dallarında verilecek."Televizyon" kategorisinde "Televizyon Haber", "Haber Programı", "Belgesel", "Kültür-Sanat Programı", "Spor Programı" ve "Kamera Çalışması" dallarında, "Radyo" kategorisinde ise "Haberö ya da "Program" dallarındaki başvurular ödüllendirilecek. İnternet Gazeteciliği kategorisinde verilecek ödüller ise "İnternet Haber", "İnternet Röportaj" ve "İnternet Özgün Köşe Yazısı" bölümlerinden oluşuyor.

Yönetmelik uyarınca seçici kurullar şu isimlerden oluştu:

GAZETECİLİK: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Vahap Munyar, Habertürk Gazetesi Genel Koordinatörü Ayşe Özek Karasu, Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bertan Ağanoğlu, Gazeteci İsmail Ballı, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Necdet Doğan, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Miyase İlknur.

RADYO TV: Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, TGC Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Göksu, A Haber Şef Editörü - TGC Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Yılmaz, TRT Muhabiri Dr. Engin Başçı, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. ÖzdenCankaya, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Esen, Gazeteci Ümit Aslanbay.

İNTERNET: TGC Başkan Vekili Recep Yaşar, TGC Yönetim Kurulu Üyesi Celal Toprak, Gazeteci Erol Önderoğlu, Sözcü İnternet Yayın Yönetmeni Mustafa Çetin, milliyet.com.tr İnternet Yayın Yönetmeni Bülent Ayanoğlu.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

1.Ödüller, TGC üyelerine, Sarı Basın Kartı taşıyan gazetecilere ve bir yayın organında ilgili yasaya göre düzenlenmiş sözleşme hükümleriyle çalıştıklarını, sözleşmelerinin sürdüğünü yayın organı yetkilisinin onayı ile belgeleyen Sarı Basın Kartı taşımayan gazetecilere açıktır.

2.Adaylar, bir başka basın kuruluşu tarafından ödüllendirilmiş eserleri ile yarışmaya katılamazlar.

3. Her aday, Türkiye Gazetecilik Başarı Ödüllerine bir dalda ve bir eserle katılabilir ya da önerilebilir.

4. Eserlerin Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi'ne uygun olması gerekir.

5. Kendi eserini öneren aday, bir ekip içinde de görev yapmışsa ekip dışı tutulur.

6. Ekip çalışmaları için başvurularda ekibin tüm elemanlarının başvuruyu imzalamaları gerekmektedir.

7. Ödüllere adaylık kişisel başvuruyla, çalıştığı kuruluş ve kurumun yayın sorumlularınca ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim, Denetim, Onur ve Balotaj Kurulu üyelerinin önerisiyle gerçekleşir.

8. Seçici Kurul üyeleri yarışma için öneride bulunamaz.

9. Yönetmeliğe uygun olmayan başvurular ise değerlendirmeye alınmaz.

NASIL BAŞVURULUYOR?

1.Başvuru dosyasında adayların adlarını, soyadlarını özgeçmişlerini, iki adet fotoğraflarını ve çalışmalarını belirten sekiz (8) adet bilgi yazısı bulunmalıdır.

2. Adaylar, eserin yayınlandığı gazete, dergi, ajans bülteni, TV ve radyo ile yayın tarihi, eserin başlığı, katıldığı dal ile ilgili bilgileri açık bir biçimde belirtmek zorundadırlar.

3. Gazetecilik için başvuruya konu olan eser biri asıl, yedisi fotokopi toplam sekiz (8) adet olmalıdır.

4. Radyo için başvuruya konu olan eser sekiz (8) adet çoğaltılmalıdır. Başvuru sekiz (8) adet USB Flash Bellek veya CD olarak yapılmalıdır. Başvuruya yapımın içeriğinin yer aldığı sekiz (8) adet içeriğin yer aldığı metnin eklenmesi zorunludur.

5. Televizyon için sekiz (8) adet USB Flash Bellek'e (video dosyaları MP4 uzantılı, (h264 codec), video bitrate değeri en az 5000 olmalı) veya DVD'ye kaydedilmiş görüntü ulaştırmalıdır. Başvuruya yapıma esas sekiz (8) adet içerik metninin eklenmesi zorunludur.

6. İnternet Haber, İnternet röportaj ve İnternet Özgün Köşe Yazısı dalındaki başvuruların sekiz (8) adet USB Flash bellek olarak ulaştırılması gereklidir.

7. Türüne uymadığı için yarışma dışı bırakılan yapıtlardan Seçici Kurul sorumlu değildir.

8. Başvuruda adayın, varsa sarı basın kartı numarası ve düzenlenme tarihi belirtilmelidir.

9. Basın Kartı taşımayanlar için ilgili yasaya göre çalıştığını belgeleyen yayın organı yetkilisinin yazısı gereklidir.

10. Bu koşulları yerine getirmeyen başvurular dikkate alınmayacaktır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

Ödüle aday eserlerin en geç 31 Ocak 2017 Salı günü saat 17.00'ye kadar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği'ne (Türkocağı Cad. No: 1 Cağaloğlu İstanbul) iletilmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi TGC merkezinden, 0212-513 83 00 numaralı telefondan ve "www.tgc.org.tr" internet adresinden alınabilir.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha İstanbul Bülteni - 3 - Son Dakika


Son Dakika

Vaka ve ölüm sayıları kontrolden çıkan İngiltere, ülkeye giriş-çıkışları kapatıyor '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Davutoğlu'ndan saldırıya uğrayan Özdağ'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama: Ameliyat olacak Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum