Dha İstanbul Bülteni - 3 - Son Dakika

Dha İstanbul Bülteni - 3

3 yıl önce

Esenyurt'ta tapu dairesinden çıkan baba ile oğlunu takip ederek içinde 128 bin lira para bulunan çantayı gasp eden şüphelilerden biri yakalandı.

Dha İstanbul Bülteni - 3, System.String[]


Esenyurt'ta tapu dairesinden çıkan baba ile oğlunu takip ederek içinde 128 bin lira para bulunan çantayı gasp eden şüphelilerden biri yakalandı. Olay sırasında paralarını kurtarmak isteyen mağdurlar, kaçan şahısların otomobilinin arkasında metrelerce sürüklenmişti. Suçlamaları kabul etmeyen ancak mağdurlar tarafından teşhis edilen Vedat P.(39) adliyeye sevk edilirken "Sanki cinayet mi işledik? FETÖ'cü müyüz? " diye bağırdı.


Esenyurt'ta iki gün önce saat 16.30 sıralarında tapu dairesinden çıkan baba Ali Subak ve oğlu Ercan Subak'ı hedef alan gaspçılar, içinde 128 bin TL nakit para olan çantayı gasp ederek kaçtı. Olay sırasında parasını kurtarmak isteyen mağdurlar, şüphelilerin içinde bulunan araca asılarak metrelerce sürüklendi. Şüpheliler bir süre sonra izlerini kaybettirdiler.


BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI


Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmalarda olay sırasında otomobilin içinde bulunduğu öğrenilen şüpheli Vedat P. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheli, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Ancak mağdurlardan Ercan Subak tarafından teşhis edildiği öğrenildi.


ÇOK SAYIDA POLİSE GELİŞ KAYDI VAR


Şüphelinin daha önceden 24 kez polis tarafından benzer suçlardan gözaltına alındığı ortaya çıktı. Vedat P.'nin ayrıca 5 ayrı suçtan da arandığı belirtildi. Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüpheli Vedat P. adliyeye gönderildi. Vedat P. adliyeye götürülürken "Sanki cinayet mi işledik? FETÖ'cü müyüz? Bir şey yapmadık ki, ne yaptık? "diye bağırdı.Yetkililer olaya karışan diğer kişilerin yakalanması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söylediler.


Görüntü Dökümü:


---------


-Kapkaç anının görüntüsü


-Şüphelinin adliyeye sevki


========================


(AKTÜEL GÖRÜNTÜLERLE GENİŞ HABER)


2- ERDOĞAN: ÖZELLİKLE DE SOSYAL MEDYANIN KÜLTÜRÜMÜZÜ ADETA YİYİP BİTİRMESİNE GÖZ YUMAMAYIZ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,


"Televizyonun, internetin, özellikle de sosyal medyanın kültürümüzü adeta yiyip bitirmesine göz yumamayız. Tam tersine bu imkanları kendi kültürümüzü yeni kuşaklara aktarma konusunda etkin bir şekilde kullanmanın yollarını aramalıyız"


"İrfandan yoksun bir kültür açık konuşayım hamallıktan başka bir şey değildir. Ahlaktan yoksun yoksun bir kültür anlayışı bizi ancak yozlaşmaya götürür"


"Eğer bugün İstanbul'un sokaklarında yürüyen bir kişinin kıyafetinden, ayakkabısından, şapkasından, vücut çalımından hangi kültüre mensup olduğunu çıkartamıyorsak, kültürel kuraklığın pençesindeyiz demektir. Bir sofranın başına geçtiğimizde, örtüsünden, tabaklarına, yemeklerinden sunumuna tüm unsurlarıyla hangi millettin ürünü olduğunu anlayamıyorsak durum gerçekten vahimdir.


Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA, İstanbul DHA


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığının düzenlediği "3. Milli Kültür Şurası" nın açılışına katıldı. Açılış törenine Erdoğan'ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmasında, "Öncelikle kültür faaliyetleri adı altında niteliksiz, milli kültürümüze uymayan, kültür hayatımıza katkı sağlamayan etkinlikler konusunda dikkatli olmalıyız. Çağımızın en büyük sorunlarından biri kültürel sığlaşmadır. Hiçbir derinliği ve kalıcılığı olmayan günlük üretilip, günlük tüketilen işlerle bir kültür ve medeniyet inşa edilemez. Kalıcı ve uzun vadeli işlere yoğunlaşmak zorundayız" dedi.


"SOSYAL MEDYANIN KÜLTÜRÜMÜZÜ ADETA YİYİP BİTİRMESİNE GÖZ YUMAMAYIZ"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle gençlerimizi bir ustanın, bir üstadın dizinin dibinde oturtarak gerçek sanat ve kültürü öğrenmeye teşvik etmeliyiz. Benim siyasetteki tecrübem bunu gösteriyor. Kültürün her alanında birikimimizi sahiplenecek değerlerimizi yaşatacak çalışmaları ön plana çıkarmalı ve desteklemeliyiz. Televizyonun, internetin özellikle ede sosyal medyanın kültürümüzü adeta yiyip bitirmesine göz yumamayız. Tam tersine bu imkanları kendi kültürümüzü yeni kuşaklara aktarma konusunda etkin bir şekilde kullanmanın yollarını aramalıyız." diye konuştu.


"TORUNLARIM İZLİYOR"


Erdoğan, "Diriliş Ertuğrul dizisi benzer bir şekilde ülkemizin içinde ve dışında ilgiyle takip ediliyor. Eğer benim 6-7 yaşındaki torunum, 12-13 yaşındaki torunum sadece normali izlemekle kalmayıp tekrarını da izlemek suretiyle tekrarını da izlemek suretiyle buna aşina oluyorsa, demek ki bunu kazanmışız. Öyleyse bundan sonraki süreçte de yatırımlarımızda bunlara çok daha yer vermek durumundayız" dedi.


"İRFANDAN YOKSUN BİR KÜLTÜR AÇIK KONUŞAYIM HAMALLIKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR"


Erdoğan, "Müzik alanında yaşanan yozlaşmaya rağmen ve hatta ona inat, müziğimizin farklı alanlarında çok nitelikli çalışmalar yapılıyor. Aşık Veysel'in, Muharrem Ertaş'ın, Neşet Ertaş'ın eserleri yediden yetmişe bütün insanlarımız tarafından tekrar keşfediliyor, yeni yorumlarla her gün bir kez daha hayat buluyor. Itri'nin, Dede Efendi'nin Tamburi Cemil Bey'in ve diğer üstatların ölümsüz eserleri hem icra ediliyor, hem yeni eserlere ilham kaynağı oluyor. Demek ki uğraşınca, emek verince, kaynak ayırınca netice alınabiliyor. Bu tür örnekleri çoğaltmalıyız. Diğer hususlarla birlikte, medya alanındaki faaliyetlerimizin de ölçüsü bilmek ile anlamak arasındaki farkı ifade eden kültür ve irfan kavramları olmalıdır. İrfandan yoksun bir kültür açık konuşayım hamallıktan başka bir şey değildir. Ahlaktan yoksun yoksun bir kültür anlayışı bizi ancak yozlaşmaya götürür" dedi.


"SİYASİ İKTİDAR, SEÇİMLE, OYLA, SANDIKLA OLUNABİLİR"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasi iktidar, seçimle, oyla, sandıkla olunabilir. Ama kültür iktidarı için çok daha farklı bir birikime emeğe, çalışmaya, dirsek çürütmeye, alın teri dökmeye ihtiyacımız var. Kültürel yabancılaşamaya ve kültür emperyalizmine karşı yerli ve milli olan kültür değerlerimizi evrensel dille yeniden keşfetmeli, yeniden inşa etmeliyiz. Bir kültür ürününün formunun yerli ve milli olması, onun manasının ve mesajının evrensel olmasına asla engel değildir" diye konuştu.


"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE ÜLKEMİZİ YENİ BİR YÖNETİM SİSTEMİNE KAVUŞTURMANIN MÜCADELESİNİ VERİYORUZ"


Erdoğan, "Eğer bugün İstanbul'un sokaklarında yürüyen bir kişinin kıyafetinden, ayakkabısından, şapkasından, vücut çalımından hangi kültüre mensup olduğunu çıkartamıyorsak, kültürel kuraklığın pençesindeyiz demektir. Bir sofranın başına geçtiğimizde, örtüsünden, tabaklarına, yemeklerinden sunumuna tüm unsurlarıyla hangi millettin ürünü olduğunu anlayamıyorsak durum gerçekten vahimdir. Bu tartışmalar dünyanın pek çok yerinde yapılıyor. Aynı sancılar oralarda da çekiliyor. Fakat bizim bir farkımız var. Biz hem medeniyet birikimi, hem tarihi geçmişi, hem de devlet geleneği bakımından çok farklı bir milletiz. Çağ kapatıp, çağ açmış bir ecdadın torunları olarak kendimize yeni ve büyük bir gelecek inşa etme gücüne, iradesine, imkanına sahibiz. İşte onun için 'büyük Türkiye' diyoruz, 'güçlü Türkiye' diyoruz. Onun için 2023 hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. İşte bunun için gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını miras bırakıyoruz. ve işte bunun için anayasa değişikliği ile ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturmanın mücadelesini veriyoruz" dedi.


Görüntü Dökümü:


---------------------


Erdoğan'ın açıklama


Salondan görüntüler


Detaylar


03.03.2017 - 12.27 Haber Kodu : 170303083


03.03.2017 - 12.29 Haber Kodu : 170303084


03.03.2017 - 12.30 Haber Kodu : 170303085


03.03.2017 - 14.08 Haber Kodu : 170303127


====================================


3- İCRA DAİRELERİNE YÖNELİK RÜŞVET SORUŞTURMASINDA 19 ŞÜPHELİYE TUTUKLAMA TALEBİ...


Özden ATİK, İstanbulDHA


Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın İcra Daireleri'ndeki rüşvet soruşturmasına yönelik gözaltına alınan 4'ü İcra Müdür Yardımcısı, 19 şüpheli tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca konuyla ilgili yapılan açıklamada, " İstanbul Adliyesi'nde bulunan bazı İcra Daireler'nde işlemlerin rüşvet karşılığı gerçekleştirildiği yolunda alınan yoğun şikayetler doğrultusunda Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan ve 1 yıldan bu yana devam eden soruşturmaya ilişkin olarak savcılığımızın talimatı çerçevesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Ekipleri'nce bazı İcra Müdürlükleri'ne yönelik operasyon yapılmıştır. Operasyon sonucu elde edilen deliller doğrultusunda 4'ü İcra Müdür Yardımcısı olmak üzere memur ve icra takipçisi toplam 19 kişi gözaltına alınaak tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevkleri yapılmıştır" denildi.


===============================


4- KAYNAK HOLDİNG'E 'BYLOCK' OPERASYONU


Haber: Çağatay KENARLI, İstanbul DHA


Kaynak Holding'e yönelik yürütülen FETÖ soruşturma kapsamında örgütün şifreli mesajlaşma programı ByLock kullandığı belirlenen 12 kişinin yakalanması için İstanbul merkezli 5 ilde sabah saatlerinde operasyon başlatıldı. Operasyonda hakkında yakalama kararı bulunan şüphelilerden 4'ü yakalanarak gözaltına alınırken, 6'sının yurtdışında olduğu tespit edildi. Polis ekipleri, 2 şüpheliyi arama çalışmaları devam ediyor.


=========================


5- KISA DÖNEM ERLERİN YEMİN TÖRENİ HEYECANI


Haber-Kamera: Enver Alas, İstanbulDHA


İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Alemdağ Kışlası Jandarma Tabur Komutanlığı'nda temel eğitimlerini tamamlayan


kısa dönem erlerin yemin heyecanı yaşandı. 366. kısa dönem olarak silah altına alınan 149 er, düzenlenen törenle yemin etti.


Çekmeköy Alemdağ Kışlası Jandarma Tabur Komutanlığı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törene komutanlar ile yemin eden erlerin aileleri ve yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende İstanbul İl Jandarma Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Ertan Altınoluk, bir konuşma yaptı.


"BU GENÇLERLE SONSUZ GURUR DUYUYORUZ"


Ant içmenin önemine vurgu yapan Altınoluk, "Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'yüreği seninkinden daha sağlam ve daha temiz bir askere dünyada tesadüf edilmemiştir' iltifatına muhatap olan bu gençlerle sonsuz gurur duyuyoruz" diye konuştu.


HEP BİR AĞIZDAN JANDARMA MARŞI OKUNDU


Birliğe ilk katılan ve eğitim, spor ile atışta başarılı olan kısa dönem erlere ödüller verildi. Jandarma marşının okunmasıyla devam eden tören programı, birliklerin tören geçişiyle sona erdi. Törenin ardından erler, kendilerini izleyen aileriyle hasret giderdiler.


Görüntü Dökümü


---------------------


-Yemin töreni


-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı


-Erlerin yemin etmesi


-Albay Ertan Altınoluk'un konuşması


-Töreni izleyen Aileler


-Tören geçişi


-Genel ve detaylar


03.03.2017 - 14.08 Haber Kodu : 170303128

Haber Yayın Tarihi: 03.03.2017 03:52 Kaynak: DHASon Dakika

Yaşlı çift, tavuk yumurtasından günlük 800 lira kazanıyor
Atakan Kayalar'dan "Uzaylılara inanıyor musun?" sorusuna bir garip cevap Eski kulüp başkanı, aracının içerisinde başına ateş ederek intihar etti