Dha İstanbul Bülteni - 4 - Son Dakika

Dha İstanbul Bülteni - 4

14.07.2017 16:50
Dha İstanbul Bülteni - 4

1- MİLLİ MÜCADELE PLATFORMU'NDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASIYaşar KAÇMAZ, İstanbulDHAÇeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Milli Mücadele Platformu 15 Temmuz'la ilgili açıklama yaptı.

1- MİLLİ MÜCADELE PLATFORMU'NDAN 15 TEMMUZ AÇIKLAMASI

Yaşar KAÇMAZ, İstanbulDHA

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Milli Mücadele Platformu 15 Temmuz'la ilgili açıklama yaptı. Saraçhane Parkı'nda düzenlenen basın toplantısına platform çatısı altındaki kuruluşların temsilcileri ile birlikte İlim Yayma Cemiyeti'nin başkan yardımcılığını yapan Bilal Erdoğan da katıldı. .

"BU ÜLKEYE ASLA DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ"

Platform adına açıklama metnini  İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf Tülün okudu.

Tülün,"1990'lı yıllarla birlikte kurulmakta olan yeni dünya düzeninde İslam'a ve Müslümanlara yer vermek istemeyen ve bütün bir İslam coğrafyasını ateş deryasına çevirmek isteyen küresel müstekbirler, hedeflerine ulaşmak için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri, yeryüzünün tüm mazlumların umudu olan aziz milletimize karşı cepheyi daha da genişletmişler, yerli işbirlikçileri hainler de dahil olmak üzere birçok terör örgütünü de harekete geçirmişlerdir. Parçaladığı, yağmaladığı, derin acılar içinde bıraktığı İslam dünyasının onurlu ve gür sesi olmaya çalışan aziz milletimizin sesini kısmak, mazlumların bu umut ışığını söndürmek için var güçleriyle uğraşan müstekbirler, çağımızın Haşhaşileri ile birlikte, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha karşımıza çıktılar. Bu hain darbe ve işgal gecesinde, Anadolu insanı melekleri imrendiren bir kıyam ile sabaha kadar canla başla mücadele ederken, dünyanın tüm mazlum milletlerinin yüreği bu necip millet ile atmış,  gözyaşı ile yoğrulmuş dualar, vatanın her bir mabedinden yükselen selalar mazlum milletimizi sarıp sarmalamıştır. Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz'un simge ismi Ömer Halis DEMİR başta olmak üzere 249 şehidimizin şahsında, kafirlerin, zalimlerin ve hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret edemeyeceği bir kahramanlık destanı olmuştur.15 Temmuz darbe gecesinin 1. Yıl dönümünde, Milli İrade Platformu olarak, bir kez daha, dünyanın tüm mazlumlarına umut, tüm mahrumlarına şefkat eli, tüm ezilmişlerine dert ortağı ve çare olmaya niyetli ve kararlı olan bu aziz milleti yok etmek ve bu vatanı bölüp parçalamak isteyen dahili ve harici düşmanlara ve hainlere karşı, bütün kararlılığımızla ilan etmek istiyoruz ki, ne yaparsanız yapın asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye asla diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka asla boyunduruk vuramayacaksınız" diye konuştu.

Yusuf Tülün açıklamanın son kısmında İsrail Polisinin Mescid-i Aksa'da 3 Filistinli'yi  öldürdüğü olayı hatırlatarak İsrail Devleti'ni kınadı.

Görüntü Dökümü

--------------------------

-Kur'an-ı Kerimokunması

-Protokolden görüntü

-Yusuf  Tülün'ün açıklama yapması

-Genel ve Detaylar

=======================

2- AK PARTİ İL BAŞKANI TEMURCİ: HERKESİ BURAYA DAVET EDİYORUZ

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci,

"39 ilçemizde siyasi partilerimizi bütün STK'larımıza herkesi buraya davet ediyoruz"

" Siyasi görüşü ne olursa olsun 15 Temmuz bu milletin ortak değeridir. 19 Mayıs 1919'da bu millet neyi yaptıysa, aynı şeyi yaptı 15 Temmuz'da. 'Bağımsızlık benim karakterimdir' diyen bir Mustafa Kemal var.

"O gerçekten hareketle, bugün FETÖ'nün sözcülüğünü yapanlarla bir arada olanlarla, ideolojik anlamda mücadele etsek de CHP'ye gönül vermiş kardeşlerimi birbirinden kalın çizgilerle ayırmak istiyorum"

Haber: Özgür ALTUNCU/ Kamera: Güven USTA - İstanbul

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki törenle ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Hazırlıkların yapıldığı alanda konuşan Temurci, " Yarın burada İstanbul'un 39 ilçesinden, bir dev buluşmaya dev yürüyüşlerle gelmiş olacaklar.  Saat 18: 30 itibariyle Üsküdar'dan ringler yapacağız Beylerbeyi'ne. Beylerbeyi'nden buraya yürüyüş olacak. Çengelköy'de bir buluşma olacak, oredan buraya bir yürüme gerçekleştireceğiz. Kısıklı'dan şehitler köprümüze bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Altunizade köprüsünden de yine bir yürüyüş olacak"dedi.

SİYASİ PARTİLERİMİZİ DAVET EDİYORUZ

Burası bizim için herhangi bir köprü değil diyen Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, " Burada dev bir platform kuruluyor. O gece burada tankları, zırhlıları köprünün üzerinde görüp elinde bayrağıyla buraya koşan insanlar var. 39 ilçemizde siyasi partilerimizi bütün STK'larımıza herkesi buraya davet ediyoruz" diye konuştu.

15 Temmuz'u itibarsızlaştırmaya çalışanlara lanet okuduğunu söyleyen Temurci, " Siyasi görüşü ne olursa olsun 15 Temmuz bu milletin ortak değeridir. 19 Mayıs 1919'da bu millet neyi yaptıysa, aynı şeyi yaptı 15 Temmuz'da. 'Bağımsızlık benim karakterimdir' diyen bir Mustafa Kemal var. O gerçekten hareketle, bugün FETÖ'nün sözcülüğünü yapanlarla bir arada olanlarla, ideolojik anlamda mücadele etsek de CHP'ye gönül vermiş kardeşlerimi birbirinden kalın çizgilerle ayırmak istiyorum" diye konuştu.

TÖRENİN ARDINDAN İLÇELERDE DEMOKRASİ NÖBETLERİ

Temurci, köprüdeki programın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve şehit yakınlarının Şehitler Anıtı'nın açılışını gerçekleştireceğini ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Ankara'ya uğurlayacaklarını söyledi. Temurci gece 01: 00 sularında anma programının sona ereceğini, ardından da köprüdeki kalabalığın 39 ilçeye dağılarak Demokrasi nöbetlerine katılacaklarını açıkladı.

Görüntü Dökümü:

-------------

İl Başkanı Temurci'nin incelemelerinden detay

İl Başkanı Temurci'nin açıklamaları

==================================

3-  SULTANBEYLİ'DE GECEKONDU ALEV ALEV YANDI

Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İSTANBUL DHA

Sultanbeyli'de bir gecekondu alev alev yandı. Yangın nedeniyle çevredekilerin yaşadığı korku dolu anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sultanbeyli Fatih  Mahallesi İmam Ali Sokak'ta bulunan bir gecekonduda çıktı. Henüz bilginmeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüyerek  evin her tarafını sardı. Çevredekiler çatıya çıkarak ellerindeki hortumlarla yangını söndürmeye çalıştı. Evin önünde bulunan bir otomobil ise alevlerin arasında yanarak kül oldu. Çevredekiler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü. Yangın nedeniyle çevredeki vatandaşlar panik yaşadı.

Görüntü Dökümü

--------------

-Alevler

-Vatandaşın hortumları müdahalesi

- İtfaiye müdahalesi

-Yaşanan panik

-Genel ve detay görüntüler

14.07.2017 - 15.31 Haber Kodu : 170714127_

==============================

(geniş haber)

4- İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ ÇALIŞKAN 15 TEMMUZ'U ANLATTI

Haber: İbrahim AKTÜRK/İstanbul-DHA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin belgesel yayınladı. "Bir Emir Binlerce Nefer" adlı 16 dakikalık belgeselde, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan o gece yaşananları anlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimini, o gece yaşanan görüntülerle belgesel haline getirerek yayınladı. Belgeselde, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan o geceyi anlatıyor. Ayrıca, Çalışkan'ın darbe girişimi haberini alır almaz  emniyet kapısından hızla çıkışı da güvenlik kameralarından derlenerek belgeselde yer alıyor. 15 Temmuz gecesinde kritik noktalardaki kamera görüntülerinin de bulunduğu belgeselde Çalışkan'ın, telsizden emniyet mensuplarına yaptığı anons da yer alıyor. O gece emniyet müdürlüğünde neler yaşandığını anlatan Çalışkan'ın, " O gece istihbarat ve terör şube müdürümüzle DEAŞ ile ilgili operasyon planı yapıyorduk. Binin üzerinde personelimi beklemedeydi. Ayrıca yedi tepe huzur uygulaması kapsamında 5 bin personelim de uygulama yapıyordu. O sırada bir emniyet müdür yardımcımızı bizi arayarak, albay olduğunu söyleyen bir kişinin darbe yaptıklarını ve teslim olmaları gerektiğini söyledi. Beylerbeyi Polis evinde polisin silahların askerlerin almak istediği bilgisi geldi. Bu bizi çok rahatsız etti. ve yerimizden fırladık odamızdan ayrıldık. Boğaz Köprüsü'ne giderken, ben talimat verdim.Hiçbir polis silahını teslim etmeyecek, gerekirse silahını kullanacak" şeklinde konuşmaları yer alıyor.

Toplam 16 dakika süren "Bir Emir Binlerce Nefer"  isimli belgeselin ilk dakikalarında, Türkiye'de daha önce gerçekleştirilen askeri darbelerinden kısa bir bölüm aktarılıyor.

Görüntü dökümü:

-------------

-Belgeselden görüntüler:

-Daha önce yaşanan askeri darbelerden bölümler

-Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın konuşmalarından görüntüler

-15 Temmuz'da kritik noktalardaki güvenlik kameralarından kesitler(emniyet,köprü)

-Güvenlik kameralarınca görüntülenen darbe girişimi, askerler, tanklar..

-Mustafa Çalışkan'ın haberi alınca emniyetten çıkışından görüntü

-Aracına binişi ve emniyetten ayrılmasından detaylar

-Darbe girişimini engellemeye çalışan vatandaşlardan görüntüler

-Emniyet Müdürü Çalışkan'ın yaptığı anonstan görüntü

-Çalışkan'ın vatandaşlara o gece hitap etmesinden detaylar

-Genel görüntüler

14.07.2017 - 15.35 Haber Kodu : 170714133

==============================

5- 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İBB BİNASI ÖNÜNDE DUALARLA ANILDI

Haber-Kamera; Ezgi ÇAPA/İSTANBUL,

15 TEMMUZ darbe girişiminin yıldönümünde, 15 Temmuz şehitleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nin Saraçhane'deki başkanlık binası önünde anma töreni düzenlendi. 15 Temmuz şehitlerinin fotoğraflarının ve adlarının yer aldığı pano önünde düzenlenen törene, İBB Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever ve meclis üyelerinin yanı sıra şehit yakınları ve vatandaşlar da katıldı. 17 kişinin şehit olduğu İBB önünde, şehitler için Kuran okundu, dua edildi.

"BÜYÜK KURGULARA HEDEF  OLDUK"

Programda konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde çok acılar yaşandığını belirterek, özgürlüğün ve demokrasinin o gece sınandığını belirtti. 15 Temmuz'da hiçbir toplumun yaşamadığı dramatik tabloların yaşandığını anlatan Topbaş, "Büyük kurgulara hedef  olduk. FETÖ terör örgütü başta olmak üzere iç ve dış mihraklar 15 Temmuz senaryosunu hazırladılar. Hiç hesap etmediler ki bu millet geçmişte Malazgirt'te, Sakarya'da Dumlupınar'da ve Çanakkale'de destanlar yazmış bir milletin, tekrar destan yazabileceğini hiç akıl edemediler. Milletimiz 80 milyon büyük bir aile olarak hep birlikte vatan, demokrasi, milli irade ve bayrak söz konusu olduğu zaman, 'gerisi teferruattır' diyerek, kol kola girmesini bildi. Milletimiz dünyaya 'millet ne demektir' bunu gösterdi" dedi.

"15 TEMMUZ'UN ACISINI YÜREĞİNDE HİSSEDEN HER BİREY GAZİDİR"

15 Temmuz'un da tarihteki kahramanlıklar gibi bir destan olduğunu belirten Topbaş, "Bu da bizim için farklı bir kahramanlık destanıdır. Ne mutlu ki şehitlik mertebesine erişmişler. Ne mutlu ki bu rütbeyi almışlar, dilesiniz olamazsınız. Gittiğimiz evlerde ne öyküler var, şehit olmayı dileyenler var. Rabbim herkese nasip etmiyor. Ne mutlu onlara, ne mutlu o ailelere. Ne mutlu o gazilere ki bu şanlı onuru yaşayacaklar. Millet olarak 15 Temmuz'un acısını, derdini yüreğinde hisseden her birey bu vatanda gazidir" şeklinde konuştu.

İBB ÖNÜNDE SABAHA KADAR DUALAR OKUNACAK

Topbaş, anma etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası çıkışında İBB tarafından yaptırılan 15 Temmuz Şehitler Abidesi'nin açılışının ardından, İBB önüne gelinerek  sabaha kadar duaların okunacağını ve şehitleri anacaklarını söyledi.

Konuşmasının ardından Topbaş ve törene katılanlar, İBB binası önünde 15 Temmuz gecesi çekilen fotoğrafların yer aldığı sergiyi gezdi.

Görüntü Dökümü :

--------

İBB önünde Kuran okunması

Topbaş ve beraberindekilerin dua etmesi

Topbaş'ın konuşması

Fotoğraf sergisinin gezilmesi

Genel ve detay görüntüler

===============================

6- İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI'NDA 15 TEMMUZ ANILDI

Haber-Kamera: Yüksel KOÇ/İSTANBUL,

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde, "15 Temmuz Şehitleri Anma ve Saygı Günü" adı altında tören düzenlendi.

Başsavcı İsmail Uçar yaptığı konuşmada Türk yargısının demokrasiden yana tavır alarak darbenin ilk dakikalarından itibaren teröristlerin yakalanmasına yönelik kararlar aldıklarını hatırlatarak, "Bundan sonra bizlere düşen bu hain darbe girişimini asla unutmamak ve unutturmamaktır" dedi.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı E Blok zemin katta yapılan "15 Temmuz Şehitleri Anma ve Saygı Günü" adı altında düzenlenen törene, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Başsavcısı İsmail Uçar, başsavcıvekilleri, hakimler, savcılar ile adliye çalışanları katıldı. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi (BAM) Başkanı Hayri Kaynar, (BAM) Başsavcısı Hadi Salihoğlu, BAM hakimleri ve savcıları da törende hazır bulundu.Tören, şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Burada bir konuşma yapan Başsavcı İsmail Uçar, darbe girişiminin bundan tam 1 yıl önce 21.00 sıralarında başladığını hatırlatarak, "FETÖ terör örgütünün yapmaya çalıştığı darbenin başarısızlığa uğramasının 1. yıldönümü tüm yurtta kapsamlı etkinlikler düzenlenecektir. 11-16 Temmuz haftasında Cumhurbaşkanlığımızın da katkılarıyla bütün resmi kurum ve kuruluşlar, ayrıca sivil toplum kuruluşları da bu günün unutulmaması için bu etkinliklere katkıda bulunacaklardır" dedi.

15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anmak için toplandıklarını hatırlatan Başsavcı Uçar, o gece yaşananları kısaca özetledikten sonra, "Saat 00.37 sıralarında Cumurbaşkanımızın özel bir haber kanalına bağlanmak suretiyle darbe girişimini silahlı kuvvetler içindeki küçük bir azınlığın kalkışması olarak nitelendirmesi ve halkı sokağa davet etmesinin akabinde vatandaşlarımızın akın akın sokağa çıkmaya başladıkları, minarelerden selaların okunduğu ve yeniden dirilen Çanakkale ruhuyla aynı gecenin sabahında darbenin bastırıldığını" belirtti.

'TÜRK YARGISININ DEMOKRASİDEN YANA ALMIŞ OLDUĞU TAVIR NETİCESİNDE...'

O gece Türk yargısının demokrasiden yana tavır sergilediğini söyleyen Başsavcı Uçar, "Türk yargısının demokrasiden yana almış olduğu tavır neticesinde, darbenin ilk dakikasından itibaren teröristlerin yakalanmalarına yönelik karar vermeleri de bir kırılma noktası oluşturmuş ve sabaha karşı darbede görev alan teröristler bir bir gözaltına alınmaya başlanmıştır. Milletimiz yüzyıllar öncesinde Söğüt'te, İstanbul'da, İstiklal savaşımızda olduğu gibi çoluk - çocuk, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, cesaretleri ve dirayetleri ile kararlı ve dik duruşları sayesinde tarih kitaplarında 15 Temmuz destanı olarak geçecek bir direnişi sergilemiştir. Bundan sonra bizlere düşen bu hain darbe girişimini asla unutmamak ve unutturmamaktır. Şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerini daima muhafaza edecektir. Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz" dedi.

15 TEMMUZ GAZİSİ'NDE BAŞSAVCI UÇAR'A ÇİÇEK

Konuşmanın ardından adliyede çalışan şehit ve gazi yakınları adına Hakan Doğru, Başsavcı İsmail Uçar'a çiçek takdim etti. Başsavcı İsmail Uçar, BAM Başkanı Hayri Kaynar ve BAM Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ile törene katılanlar adliye bünyesinde yapılan "15 Temmuz Şehitleri" konulu fotoğraf sergisini gezdiler.

Görüntü Dökümü:

------

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması

Başsavcı İsmail Uçar'ın konuşması

Hakan Doğru'nun Başsavcı İsmail Uçar'a çiçek takdim etmesi

Başsavcı Uçar, BAM Başkanı Hayri Kaynar, BAM Başsavcısı Hadi Salihoğlu ile hakim ve savcıların toplu görüntüsü

Başsavcı Uçar, BAM Başkanı Hayri Kaynar, BAM Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nun fotoğraf sergisini gezmeleri

14.07.2017 - 16.10 Haber Kodu : 170714165_

=============================

7 - DOĞAN HOLDİNG'TEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ AÇIKLAMASI

Doğan Holding, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle;

"15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi Türkiye'nin demokratik hayatına, birlik ve beraberliğine kasdetmiş insanlık dışı bir eylemdir.

Ülkemizi bir uçurumun kenarına getiren bu darbe girişimine, sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde direnen milletimize, yüce meclisimize, hükümetimize, tüm siyasi partilerimize, Türk silahlı kuvvetleri ve emniyet güçlerimizin ezici çoğunluğuna ve sivil topluma şükranlarımızı sunarız.  Doğan medyasının demokrasiye sahip çıkarak darbeye direnişte kritik bir rol oynamış olmasından gurur duymaktayız. Darbeye yürekleri ile karşı koyarken hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz. Demokrasi  mücadelesinde dimdik duran ve değerlerini kararlılıkla savunan milletimiz, bu tür girişimlere asla geçit vermeyecektir.  Türkiye 15 Temmuz birlik ve beraberlik ruhu ile her türlü engeli aşacak ve aydınlık yolunda ilerlemeye devam edecektir"

=========================

8- ATATÜRK HAVALİMANI CAMİSİNDE ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT

Haber-Kamera : Faik KAPTAN-İbrahim YILDIZ/İSTANBUL,

Atatürk Havalimanı'ndaki Hezarfen Ahmet Çelebi Camiinde bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitler için mevlit okundu, lokma tatlısı ve lokum dağıtıldı.

FETÖ'nün15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla caminin çeşitli yerlerine "Bu Millet Sizi Asla Unutmayacak. Ruhlarınız şad olsun" pankartları ile Türk bayrakları asıldı.

Cuma Namazı öncesi Kur'an-ı Kerim okundu başarısız darbe girişimi sırasında şehit olanlar için dua edildi.İlahilerin ardından caminin farklı yerlerindeki müezzinler tarafından okunan selalar nedeniyle bazı vatandaşların gözyaşlarını tutamadığı görüldü.Namazın ardından camiden çıkan vatandaşlara lokma tatlısı ile lokum dağıtıldı.

Görüntü Dökümü:

--------

Mevlüt okunmasından görüntüler

-Dua edilmesi görüntüleri

-Sela okunması

-Lokma dağıtılması

-Detay görüntüler

14.07.2017 - 15.32  Haber Kodu : 170714129_

====================

9- İBRAHİM KUTLUAY VE DEMET ŞENER'İN BOŞANMA DAVASI

Haber: Hayati KILIÇ/İSTANBUL,

Eski Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay ile Demet Şener'in boşanma davasının dördüncü duruşması yapıldı.

İbrahim Kutluay'ın katılmadığı duruşmada Demet Şener avukatlarıyla birlikte yeraldı. Gizli görülen duruşmada karar çıkmadı. Kalan tanıkların dinlenmesi için duruşma ertelenirken  Demet Şener avukatıyla birlikte adliyeden ayrıldı.

Demet Şener, "Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını" gerekçe göstererek geçtiğimiz Ekim ayında İbrahim Kutluay'a avukatı aracılığıyla boşanma davası açmıştı. Taraflar arasında çekişmeli olarak görülen davanın dördüncü celsesi, İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 14. Aile Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmaya Demet Şener avukatlarıyla birlikte katılırken İbrahim Kutluay'ı avukatları temsil etti. Gizli görülen duruşmada iki tanık dinlendi. Diğer tanıkların dinlenmesi için duruşma ertelendi. Demet Şener açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı.

Görüntü Dökümü

--------

Demet Şener'in avukatlarıyla duruşmadan çıkışı

Şener'in adliye koridorunda görüntüsü

14.07.2017 - 15.33 Haber Kodu : 170714130

==================================

İBB Meclis Üyesi Ekşi, 'Depremler, Dirençli Şehirler ve İstanbul' kitabını tanıttı İBB Meclis Üyesi Ekşi, 'Depremler, Dirençli Şehirler ve İstanbul' kitabını tanıttı İBB Meclisi'nden karar çıktı! İstanbul'da ulaşım zammı öğrenciler için geri çekiliyor İBB Meclisi'nden karar çıktı! İstanbul'da ulaşım zammı öğrenciler için geri çekiliyor

Advertisement