Dha İstanbul Bülteni - 4 - Son Dakika

Dha İstanbul Bülteni - 4

24.07.2017 16:49
Dha İstanbul Bülteni - 4, System.String[]

BALIKADAMLAR DENİZE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KİŞİYİ BÖYLE ÇIKARDIHasan YILDIRIM, İstanbulDHATarabya sahilinde denize uçan otomobildeki kişi, çok kısa sürede olay yerine gelen ve kıyafetleriyle denize atlayan balık adamlar tarafından denizden çıkarıldı.

BALIKADAMLAR DENİZE UÇAN OTOMOBİLDEKİ KİŞİYİ BÖYLE ÇIKARDI

Hasan YILDIRIM, İstanbulDHA

Tarabya sahilinde denize uçan otomobildeki kişi, çok kısa sürede olay yerine gelen ve kıyafetleriyle denize atlayan balık adamlar tarafından denizden çıkarıldı. O sırada bir cep telefonu kayıttaydı.

Görüntü Dökümü

-----------------------

yaralının denizde balıkadamlar tarafından kıyıya getirilmesi

24.07.2017 - 16.13 Haber Kodu : 170724114

================

BEYLERBEYİ TÜNELİNDE HALK OTOBÜSÜ 9 OTOMOBİLE ÇARPTIKTAN SONRA DURABİLDİ : 11 YARALI (1)

Uğur AYAZSIN, İstanbulDHA

Otobüs A.Ş'ye bağlı Halk Otobüsü, Beylerbeyi Tüneli Üsküdar istikametinde art arda 9 otomobile çarptıktan sonra durdu. Sürücünün otobüsün kontrolünü hangi nedenle kaybettiği açıklanmadı. Otobüs sürücüsünün aracın frenlerinin patladığını söylediği öğrenildi.

Görüntü Dökümü

-----------------------

Kaza sonrası

otobüsün çarptığı otomobiller

otomobllerinden çıkanlar

24.07.2017 - 16.14 Haber Kodu : 170724115

================

SARIYER SAHİLİNDE BİR OTOMOBİL DENİZE UÇTU (1)

Yaralı kurtarılan 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Kurtarma ekiplerinin denizden çıkarmaya çalıştığı otomobilde başka kişilerin olup olmadığı bilinmiyor.

Hasan YILDIRIM - Özgür EREN - Akın ÇELİKTAŞ

Sarıye sahili Tarabya oteli yakınlarından bir otomobil denize uçtu. Olay yerine itfaiye ve kurtarma ekipleri gönderildi. Denizden yaralı olarak çıkarılan 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Ekiplerin otomobile ulaşmak üzere başlatığı çalışmalar sürüyor

Görüntü Dökümü

--------------------------

otomobile ulaşmaya çalışan balık adamlar

ambulans

kurtarma ekipleri

==============

SARIYER SAHİLİNDE BİR OTOMOBİL DENİZE UÇTU: 1 YARALI

Otomobilin denizden çıkarıldığı sırada olay yerine gelen bir kadın fenalık geçirdi. Olayı yaralı atlatan kişinin yakını olduğu sanılan kadını  yatıştırmak mümün olmadı

Hasan YILDIRIM - Özgür EREN - Akın ÇELİKTAŞ

Sarıye sahili Tarabya oteli yakınlarından bir otomobil denize uçtu. Denizden yaralı çıkarılan 1 kişi hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ve kurtarma ekipleri kısa süre içinde olay yerine ulaştı. Yaralı kurtarılanın dışanda otomobilde kimsenin olmadığı belirlendi. Denizdeki otomobil vinç yardımıyla karaya çıkarıldı. Bu sırada otomobildeki kişinin bir yakını olay yerine geldi. Otombilin denizden çıkarılışını gören kadın fenalık geçirdi.

Görüntü Dökümü

--------------------------

otomobile ulaşmaya çalışan balık adamlar

ambulans

kurtarma ekipleri

otomobilen çıkarılışı

kadının olay yerine gelişi, fenalaşması

================

(ek bilgilerle) MERTER-HAVALİMANI YÖNÜNDE METRO SEFERLERİNE ARIZA ENGELİ

Haber-Kamera: Mehmet AKTARAN - İbrahim AKTÜRK/ İstanbul, DHA

Yenikapı-Havalimanı seferini yapan metro, Merter durağında geldiği sırada henüz bilinmeyen bir sebeple arızalandı. Yolcuların tahliye edildiği metro durakta bir süre bekletildi. Metronun depoya götürülmesinin ardından sefeler normale döndü.

Görüntü Dökümü:

-----------------

Metronun görüntüsü

Yolcuların görüntüsü

Duraktan görüntüler

Yapılan anons

==============

MERTER-HAVALİMANI YÖNÜNDE METRO SEFERLERİ NORMALE DÖNDÜ

Merter durağında arızalanan metro nedeniyle seferler kısa süreliğine aksadı. Arıza sebebiyle metrodaki yolcular tahliye edildi.

Haber: İbrahim AKTÜRK-Mehmet AKTARAN/İstanbul-DHA

Yenikapı-Havalimanı seferini yapan metro, Merter durağında geldiği sırada arızalandı. Metrodaki yolcular tahliye edildi. Arıza nedeniyle seferlere yaklaşık 10 dakika ara verildi. İstasyondaki yolculara, metronun teknik nedenle arızalandığını ve seferlerin bu nedenle gecikmeli olarak yapıldığı, anonslarla duyuruldu. Arızalanan mertonun onarılmasının ardından seferler normale döndü.

Görüntü dökümü:

----------------------

Metronun görüntüsü

Yolcuların görüntüsü

Duraktan görüntüler

Yapılan anons

-Merter istasyonundan detay görüntüler

24.07.2017 - 15.15 Haber Kodu : 170724095

24.07.2017 - 15.33 Haber Kodu : 170724098

24.07.2017 - 15.06 Haber Kodu : 170724093

==============

'VÜCUT TARAYICI' CİHAZLAR HİZMETE GİRDİ

Faik KAPTAN-Murat ÇAKIR/ İstanbul DHA

ABD uçuşlarında yaşanan elektronik cihazların THY uçaklarının kabinine alınması yasağı kararının  kaldırılması sonrası, güvenlik önlemleri çerçevesinde bir süre önce getirilen ve montajları tamamlanan 10 adet 'Vücut Tarayıcı' cihazı bugünden itibaren hizmete girdi.

Yetkililer yeni cihazlarda dişprotezi röntgeni çektirir gibi tarama yapılacağı ve görüntülerin de ekranda çizgi  halinde görüleceğini söylediler. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından Atatürk Havalimanı için 10 adet 'Vücut Tarayıcı' (Body Scanner) alındı.Yeni alınan vücut tarayıcılar konusunda verilen bilgide cihaza giren yolcunun üzerinde cisimlerin ekrana temsili şekil üzerinde belireceği ve operatörün de önündeki ekranda bu şekil üzerinde cisimlerin olduğu noktaların görüntüleyeceğini söyledi.

Bir yetkili ise sistemle ilgili şunları söyledi: "Yolcunun üzerindeki plastik, seramik,ve sıvı dahil tüm unsurlar ekranda yolcunun çizgi şekli bir cisim üzerinde görüntüleniyor. Şayet vücut üzerinde herhangi bir unsur varsa operatör bu bilgiyi güvenlikteki arkadaşlarına bildiriyor ve göründüğü noktaları da belirtiyor. Yolcu cihazın içine girdikten sonra iki kez sağlı ve sollu olarak dönüyor. Aynı diş protezi çekilir gibi görüntü alınıyor. Bu görüntü operatörün önüne düşüyor ve operatörde görüntüye göre karar veriyorö

Yetkililer 'Vücut Tarama' cihazlarının dış hatlarda pasaport kontrolünden sonra, iç hatlarda da güvenlik kontrolu yapılan bölgede konuşlandığını söylediler.

Vücut Tarama cihazlarının DHMİ tarafından Atatürk Havalimanı için 10 adet, Ankara ve İzmir için de dörder adet alındığını açıkladılar.

Görüntü Dökümü:

-Güvenlik kontrolünden geçenler

-Vücut tarayıcı cihazlar ve izinde aranan yolcular

-Kontrollerden detaylar

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha İstanbul Bülteni - 4 - Son Dakika


Son Dakika

Özel kasasından milyonlarca lira çıkan Savunma Sanayii köstebeği: Evimden çıkan 1.5 milyon euroyu arkadaşım unuttu Kazı sırasında bulunan tarihi yapının Osmanlı'nın son dönemlerine ait bir sarnıç olduğu ortaya çıktı Manchester United, Premier Lig'de 13 maç sonra kaybetti Cemaat liderinin konut arazisine defnedilen cenazesinin mezarlığa taşınması sırasında ortalık karıştı BBC canlı yayınında cinsel fantezi oyuncağı skandalı Son Dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu sonrası kısıtlama mesajı: Kontrolsüz gevşeme dalgalanmalara yol açabilir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı