Son Dakika Haberleri: Dha İstanbul - İş Yeri Alev Alev Yandı, Mahsur Kalan 10 Kişiyi İtfaiye Kurtardı

Dha İstanbul - İş Yeri Alev Alev Yandı, Mahsur Kalan 10 Kişiyi İtfaiye Kurtardı

4 ay önce

Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL DHA - Fatih'te 5 katlı bir binanın giriş katında bulunan ikinci el beyaz eşya dükkanında yangın çıktı.

Dha İstanbul - İş Yeri Alev Alev Yandı, Mahsur Kalan 10 Kişiyi İtfaiye Kurtardı, System.String[]
Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU/ İSTANBUL DHA - Fatih'te 5 katlı bir binanın giriş katında bulunan ikinci el beyaz eşya dükkanında yangın çıktı. İş yerindeki yangın nedeniyle üst katlarda mahsur kalan ve dumandan etkilenen 10 kişi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Alev alev yanan iş yeri kullanılamaz hale gelirken, binada hasar meydana geldi.

Molla Gürani Mahallesi Selçuk Sultan Cami Sokakta bulunan 5 katlı bir binanın giriş katındaki ikinci el beyaz eşya dükkanında henüz bilinmeyen bir nedenle saat 02.00 sıralarında yangın çıktı. İş yerinden alevler yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri alev alev yanan iş yerine müdahale ederken, binada üst katlarda mahsur kalan aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 10 kişi diğer itfaiye erleri tarafından merdiven yardımıyla tek tek kurtarıldı. Dumandan etkilenen ve Suriyeli oldukları öğrenilen kişilere olay yerine gelen ambulanslarda ilk müdahalesi yapılarak çevredeki hastanelere kaldırıldı. Hastanelere kaldırılan kişilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi. İtfaiye ekipleri, yangını yaklaşık yarım saatte kontrol altına aldı. Yanan iş yerinde bir süre soğutma çalışması yapıldı. Yangın nedeniyle beyaz eşyalar tamamen yanarken, binada da büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

İŞ YERİNDEKİ YANGIN CEP TELEFONU KAMERASINDA 

İşyerindeki yangın çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı. Görüntülerde iş yerinin alev alev yandığı görülüyor. Sokakta bulunan vatandaşlar ise yangını izliyor. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

Olayın meydana geldiği yer

Yanan iş yerinin görüntüsü

Üst katlarda mahsur kalanların kurtarılması (ÖZEL)

İtfaiye ekiplerinin çalışması

Yanmış beyaz eşyaların görüntüsü

Genel ve detaylar 

(EK)

-------

Vatandaşların çektiği cep telefonu görüntüsü

İş yerinin alev alev yanması

İtfaiye ekiplerinin müdahalesi

Genel ve detaylar

YORUMLAR


Semt Pazarında Satılan Hazır Mezarları Görenler Şaşırıp Kaldı Ankara'da Belediye Otobüsünde Taciz İddiasına Gözaltı Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Yıldızları Aşklarını İlan Etti