Son Dakika Haberleri: Dha İstanbul - Sözcü Gazetesi Davasında Mütalaa (1)

Dha İstanbul - Sözcü Gazetesi Davasında Mütalaa (1)

3 ay önce

Özden ATİK - İstanbul DHASözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile köşe yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru, gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da arasında bulunduğu 9 kişinin yargılandığı davada mütalaa verildi.

Dha İstanbul - Sözcü Gazetesi Davasında Mütalaa (1), System.String[]
Özden ATİK - İstanbul DHA

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile köşe yazarları Emin Çölaşan, Necati Doğru, gazetenin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın da arasında bulunduğu 9 kişinin yargılandığı davada mütalaa verildi. 17 sayfalık mütalaada Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da arasında bulunduğu 6 sanık hakkında 'örgüte üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarpıtılması istendi. Mahkeme heyeti, sanık Burak Akbay hakkında kırmızı bülten çıkarılması için işlemlerin başlatılmasına karar verdi. Mütalaada Akbay'ın dosyasının ayrılması da istendi.

Görüntü Dökümü:

---------

-Arşiv
Haber Yayın Tarihi : 18.04.2019 11:08 Kaynak: DHAÇığ kütlesinde tehlikeli selfie! Eski sevgilisine çıplak fotoğrafları ile şantaj yapan sanığa 3 yıl hapis Akademetre Araştırma Şirketi: Kararsız kitlenin oranı 7,1'e indi