Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı - Son Dakika

Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı

18.02.2012 12:06
Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı, System.String[]

Bitlis'in Ahlat İlçesi Fotoğrafçılar Derneği Denetim Kurulu Üyesi ve DHA muhabiri Tuncay Bayar, Türkiye'yi temsilen katıldığı Uluslararası Saraybosna Kış Festivalinde, kişisel fotoğraf sergisi açtı.

Bitlis'in Ahlat İlçesi Fotoğrafçılar Derneği Denetim Kurulu Üyesi ve DHA muhabiri Tuncay Bayar, Türkiye'yi temsilen katıldığı Uluslararası Saraybosna Kış Festivalinde, kişisel fotoğraf sergisi açtı. Bosna Hersek'in en önemli sanat merkezi galerisi olan Galerija Preporod binasında açılan sergi, beğenildi.

Bosna Hersek'te her yıl düzenlenen ve 1.5 ay devam eden Uluslararası Saraybosna Kış Festivali'ndeki fotoğraf kategorisinde Türkiye'yi temsilen, Ahlat Fotoğrafçılar Derneği Denetim Kurulu Üyesi ve DHA Muhabiri Tuncay Bayar katıldı. Dünyanın birçok ülkesinden 1000'e yakın sanatçının katıldığı festivalde, Türkiye'yi temsilen katılan Bayar, açtığı kişisel sergisiyle, Ahlat İlçesi'ni tanıttı. Bosna Hersek'in en önemli sanat merkezi galerisi olan Galerija Preporod binasında açılan ve 40 Ahlat fotoğrafının bulunduğu kişisel sergi büyük beğeni topladı.

Sergiyi, Saraybosna Kış Festivali Direktörü İbrahim Spahic, Türkiye'nin Kültür ve Tanıtma Müşaviri Dr. Cengiz Aydın, sanatcı ve birçok Bosna Hersekli gezdi. Sergide konuşma yapan Saraybosna Kış Festivali Direktörü İbrahim Spahic, Bayar'ın açtığı kişisel sergiye, hayran kaldığını söyledi. Spahic, şöyle dedi:

"Hemen her kategoride fotoğraf sergilemiş burada. Ahlat'ı görmesek bile bu fotoğraflarla tanıma şansımız oldu. Tarihi ve doğa yapısıyla gerçekten büyüleyici bir yer. Tarihi kümbet, mezarlıklar, mağara evler çok değişik ve ilgi çekici. Van Gölü'nün büyülü atmosferi gerçekten inanılmaz. Kış Festivalinin Direktörü olarak böylesi güzel atmosferi bize yaşatan bizlere festivalde katkı sağlayan bu güzel anları bizlere yaşatan Bayar'a teşekkür ediyorum."

Bayar ise, Türkiye'yi temsilen festevale katılmın kendisini onurlandırdığını söyledi. Bayar, 40 fotoğrafla Ahlat'ın tarihi ve doğal yapısını, güzelliklerini aktarmaya çalıştığını ancak bu güzellikleri yerinde görülmesi gerektiğini belirterek herkesi Ahlat'a davet etti. Bayar'ın büyük ilgi ve beğini toplayan 'Ahlat Fotoğraf Sergisi' 3 Mart tarihine kadar gezilebilecek. - Bitlis/ Ahlat

Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı
Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı
Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı
Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı
Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha Muhabiri, Bosna Hersek'te Ahlat Sergisi Açtı - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı