Son Dakika Haberleri: Dha Muhabiri Gülten Özbey İçin Paris'te Tören Düzenleniyor

Dha Muhabiri Gülten Özbey İçin Paris'te Tören Düzenleniyor

2 yıl önce

Paris'teki evinde geçen hafta yaşamını yitiren Doğan Haber Ajansı'nın Paris Muhabiri Gazeteci Gülten Özbey için yarın tören düzenlenecek.

Dha Muhabiri Gülten Özbey İçin Paris'te Tören Düzenleniyor, System.String[]
Paris'teki evinde geçen hafta yaşamını yitiren Doğan Haber Ajansı'nın Paris Muhabiri Gazeteci Gülten Özbey için yarın tören düzenlenecek.

Gülten Özbey'in Paris'teki gazeteci arkadaşları, yarın düzenlenecek tören ile ilgili şu açıklamayı yaptılar:

"Gazeteci, öğretmen, eğitimci ve sivil toplum örgütü çalışanı değerli dostumuz Gülten Özbey'i 6 Şubat 2018 günü kaybettiğimizi derin bir acıyla duyurmuştuk.

"Ölümüyle sevenlerini üzüntüye boğan Gülten Özbey için DİTİB'in '58 Rue Lenine, 93170, Bagnolet' adresindeki camisinde 15 Şubat Perşembe sabahı saat 10.00'da cenaze namazı kılınacak.

"Tüm sevenlerini merhumeye son görevini yerine getirmek için DİTİB'e davet ediyoruz.

"Ardından İzmir'e nakledilecek merhume, 16 Şubat Cuma günü İzmir'de, Karşıyaka Başçılar Camii'nde (Karşıyaka Emniyet Müdürlüğü yanı) kılınacak cenaze namazının ardından Doğaçay Mezarlığı'nda oğlu ve ailesinin katılımıyla düzenlenecek törenden sonra ebedi istirahatgahına uğurlanacak. 

"Gülten Özbey için 18 Şubat Pazar günü de Paris Başkonsolosluğu'nda bir anma töreni düzenlenecektir.

"Sevgili Gülten Özbey'e Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine de başsağlığı diliyoruz."

Sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği bilinen, 14 Ekim 1959 doğumlu iki çocuk annesi Gülten Özbey, Paris'te yaşadığı evinde 6 Şubat'ta, ilk belirlemelere göre kalp krizi nedeniyle 59 yaşında yaşamını yitirdi.

Muhabirlik yapmadan önce Fransa'da Türk Derneği yöneticiliği görevlerini üstlenen Özbey, önemli haberlere imza atmasının yanı sıra eğitimci olarak da görev yaptı. - ParisMalezya'da Gaspçı Dehşeti! Kadını Acımasızca Dövüp Çantasını Alıp Kaçtı Buket Aydın ve Fatih Portakal'ı Birbirine Düşüren Çiftçi: Kanal D Yüzünden Küfür Yedim

Doğu'daki 5 İlde Yapılan Seçim Anketinde, HDP Diğer Partileri Geride Bıraktı