Dha Yurt- Başbakan Yıldırım: Kimin, Ne Söylediğinin Önemi Yok (3) - Son Dakika

Dha Yurt- Başbakan Yıldırım: Kimin, Ne Söylediğinin Önemi Yok (3)

3 yıl önce

İKİ DÜĞÜNE KATILDI, ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİBaşbakan Binali Yıldırım, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve beraberindekiler Sivas Belediye Başkanı Sami...

Dha Yurt- Başbakan Yıldırım: Kimin, Ne Söylediğinin Önemi Yok (3), System.String[]

İKİ DÜĞÜNE KATILDI, ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ


Başbakan Binali Yıldırım, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve beraberindekiler Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ın oğlu Burak Aydın ile İşadamı Ünal Karaca'nın kızı Kübra Karaca'nın düğün törenine katıldı. Başbakan Yıldırım ve 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çiftin nikah şahitliğini yaptı. Düğüne basın mensupları alınmadı.


Başbakan Binali Yıldırım, nikah şahitliklerini yaptığı Burak Aydın-Kübra Karaca çiftine nasihatte bulundu. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ın kıydığı nikahın ardından evlilik cüzdanı, teslim etmesi için 11'uncu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e uzatıldı. Gül, Başbakanın söyleyecekleri olabileceğini belirterek mikrofonu Yıldırım'a uzattı. Başbakan Yıldırım genç çifte nasihatlerde bulunarak "Gençler Burak ve Kübra. Evlilik Aşık Veysel'in de dediği gibi uzun ince bir yol. Hemen öyle telaşlanmayın. Bu yolları sizin için Ulaştırma Bakanımız uzun duble yol haline getirdi. Burada işiniz kolay olacak. Ama zaman zaman da tabii ki zorluklarınız olacak. Zorlukları paylaşıp, azaltacaksınız. Mutlulukları da paylaşıp, arttıracaksınız. Bir ömür boyu sevgi ile, samimiyet ile, sadakat ile bu yolculuğu sürdüreceksiniz. Değerli misafirler, biz evlatlarımızın tahtını yaparız da bahtını yapamayız. Rabbimiz bu iki gencimizin bahtını açık etsin. Şimdi Burak, evliliğin sırrı nedir biliyor musun. İtaat et, rahat et. Kübra sen de havaya girme hemen. Sen de 'peki' demesini bileceksin. Birisi hiddetlenince diğeri 'peki' diyecek. Gül gibi geçinip gideceksiniz. Sayın 11'inci Cumhurbaşkanımız da az önce bahsetti. Cumhurbaşkanımızın gittiği nikahlarda nasihatleri var. Gidemediklerinde de bizi görevlendiriyor. Biz aynı nasihati tekrar ediyoruz. Bunu da anlatırken Beypazarlı ihtiyar bir hacı amcanın tekerlemesi var. Onu kullanıyoruz. 'Bir olur, galip olur, iki olur, rakip olur, üç olur, denge olur, dört olur, gerisi Allah kerim.' Bütün bu nasihatleri yaptıktan sonra benim burada görevin bitiyor. Darısı tüm bekarların başına olsun" dedi.


Daha sonra Abdullah Gül, Yıldırım'ın sözlerinden sonra geriye söyleyecek söz kalmadığını belirterek, "Güzel bir aile olun, örnek olun, güzel çocuklarınız olsun, çok olsun. Siz ne kadar mutlu olursanız, aileniz de o kadar mutlu olacaklardır. Nüfus cüzdanı her zaman gelinlere verilir" dedi, cüzdanı geline teslim etti.


Başbakan Yıldırım ardından Erzincan Refahiye'den akrabası olduğu öğrenilen Mehmet Çakıcı ve Merve Vural çiftinin kentteki bir düğün salonunda gerçekleştirilen düğününe katıldı.


Yıldırım, son olarak 1 Ağustos'ta Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan jandarma uzman çavuş Erkan Sakal'ın baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından Başbakan Binali Yıldırım, karayolu ile memleketi Erzincan'a gitmek üzere kentten ayrıldı.


Görüntü Dökümü:


----------------------------


-Düğünden görüntüler (Amatör kamera)


-Başbakanın sözleri


-Şehit ailesi evini ziyaret


-Detaylar


Haber-Kamera: SİVAS, DHA

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2017 11:42 Kaynak: DHASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Yiyecek arayan kurtlar sokak köpeğini parçaladı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri