Dha Yurt Bülteni - 11 - Son Dakika

Dha Yurt Bülteni - 11

03.12.2016 17:28
Dha Yurt Bülteni - 11, System.String[]

Kılıçdaroğlu: Zulüm karşısında susun dilsiz şeytandır (2)EGE'DEKİ 18 ADAYA YUNAN BAYRAĞI ÇEKİLDİKemal Kılıçdaroğlu, Ege'de Türkiye'ye ait 18 adaya Yunanistan'ın bayrak çektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu: Zulüm karşısında susun dilsiz şeytandır (2)

EGE'DEKİ 18 ADAYA YUNAN BAYRAĞI ÇEKİLDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, Ege'de Türkiye'ye ait 18 adaya Yunanistan'ın bayrak çektiğini söyledi. Hükümete bu durumu sorduklarını belirten Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Soruyoruz, bizim daha büyük işimiz var diyorlar. Nedir sizin işiniz Erdoğan'a başkanlığı getireceğiz diyorlar. Bir ülke satılarak bir ülke pazarlık yapılarak başkanlık gelmez. Başkanlığı da getirmeyeceğiz bu ülkeye. Arada bir bizim Milliyetçiliğimizle de uğraşıyorlar. Hiç kimse unutmasın herkes şunu çok iyi bilsin Cumhuriyet Halk Partisi'nin milliyetçiliği Kıbrıs'ın Beşparmak Dağlarına yazılmıştır, Akdeniz'in sularına yazılmıştır. ve daha önemlisi bu Türkiye hepimizin ülkesi, hepimizin işinin aşının olması lazım. Her evde huzurun bereketin olması lazım. Sokaklarda tanımadığımız insanlara bile güler yüzlü selam vermek lazım. Bir ülkede huzur var mıdır yok mudur? Bunun tek bir göstergesi vardır bir ülkede kadınların yüzü gülüyorsa bilin ki o ülkede huzur vardır. Eğer kadının yüzü gelmiyorsa bu ülkede huzur yoktur. Bu ülkede bereket yoktur."

AYAKKABI KUTULARINDAKİ DOLARLARI BOZDURUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dolarların Türk lirasına çevrilmesi isteğini de eleştiren Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle tamamladı: "Şimdi diyorlar ki dolarları bozdurun. Yastık altında para mı bıraktınız Allah aşkına. Sen ayakkabı kutularındaki dolarları bozuldun mu? Sen önce onları bir bozdur bakalım. Sanıyorlar biz onları unuttuk. Biz onları unutmadık unutturmayacağız onlara. Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimcilikten ilham aldığı kent Adana'dır. Adana bir anlamda Cumhuriyet'in en önemli kentlerinden birisidir. Bereketli toprakları var Adana'nın. Çukurova'sı, sanatçıları, sınamacıları, tiyatrocuları var. Sana damga vurmuştur. Sadece Adana'da değil bütün Türkiye'de bütün dünyada damgasını vurmuştur. Abidin Dino su vardır Yaşar Kemal'i vardır. Her Adanalı 1 İnce Mehmet'tir. Her Adanalı yiğit, her Adanalı bayrağına saygı duyar.

14 yıl bu ülkeyi yönetiyorlar. Türkiye'nin hangi sorununu çözdüler. Terör belasının içine soktular Türkiye'yi. Dış politikada çuvalladılar. Şimdi ekonomik krizle karşı karşıyalar. Meydanlar dolduruyorlar, aman aman dolarları bozdurun. ya dolar sizde bozduracaksanız siz bozdurun. Vatandaşın cebinde para yok para. Türkiye'de 6 milyon işsizimiz var. Türkiye'ye turist gelmiyor diyorlar. Niye gelsin kavganın olduğu yere turist mi gelir. Hukuk güvencesi olmayan yere turist mi gelir. Alanya'da esnaf turist duasına çıkıyor. Onlara şu mesajı gönderdim, 'Duaya çıkın AKP gitsin diye' o zaman turiste de gelir bereket de gelir. Atatürkçülüğün iki temel kuralı vardır. Bir, özgürlük ve bağımsızlık. Mustafa Kemal Atatürk der ki, 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben ülkemin bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şeyin üstünde tutarım' der. İkinci ayağı ekonomidir. Üreten Türkiye. Bir ülke üretirse güçlüdür bir ülke üretirse dünyada saygınlığı olur. Bir ülke üretirse bağımsızlığı korur. Ne diyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça ülke bağımsızlığını koruyamaz. İzin verirseniz onun bir cümlesini burada okumak isterim. 'Çalışmadan yorulmadan üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da İstiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar'. Bunun için üretmek önemlidir, bunun için alın teri önemlidir. Üreteceğiz ki güçlü olalım diyoruz. Ürettirmediler, fabrikalar arka arkaya kapandı. Böyle yaparsanız Türkiye'yi G20'den de çıkaracaklar. Çağdaş dünyanın uygar dünyanın bir parçası olmak istiyoruz. Biz Ortadoğu'nun kanın gözyaşının parçası olmak istemiyoruz. Elbette Ortadoğu'yu kucaklayacağız. Elbette ki oradaki saygıda kusur etmeyeceğiz. Elbette onların kalkınmasına her türlü katkıyı vereceğiz, demokrasinin güçlenmesini isteyeceğiz. Ama biz her şeyden önce Gazi Mustafa Kemal'in söylediği çağdaş uygarlığı aşmak zorundayız ve çağdaş uygarlığa aşacağız. Ne istiyoruz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz ne istiyoruz bu ülkede aç ve açıkta kimse kalmasın istiyoruz. Ne istiyoruz kadın erkek eşit olsun istiyoruz. Ne istiyoruz bütün çocukları anneler güler yüzle sabah okula göndersinler istiyoruz. Her evde bereket olsun her evde tencere kaynasın istiyoruz. Ne istiyoruz düşünce özgürlüğü istiyoruz, insanları düşüncelerinden ötürü hapse atmayalım diyoruz. Ne istiyoruz hapishanelerinde gazeteci olmasın istiyoruz."

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından tekerlekli sandalye ile kürsüye gelen engelliler 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle karanfil verip kısa süre sohbet etti. Beyaz güvercinler uçuran Kılıçdaroğlu, boynuna asılan Adana Demirspor ve Adanaspor atkılarını, karanfillerle birlikte vatandaşlara attı. Kılıçdaroğlu, daha sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde tedavi gören Aladağ'daki yangından yaralı kurtulan öğrencilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

'Ülkücüler başkanlığa 'hayır' diyor' yazılı bir döviz de Kılıçdaroğlu'nun dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, "Ülkücü kardeşlerim de burada, onlar da başkanlığa karşı çıkıyor" dedi.

Görüntü Dökümü

-------------------------

-Kılıçdaroğlu'nun konuşması (CANLI VERİLDİ)

(AKTÜEL GÖRÜNTÜ)

Miting alanından görüntü

Miting alanında ki vatandaşın güvercin uçurması

Bir bayanın bayılması

Miting alanındaki kalabalıktan görüntü

Haber-Kamera: Fatih KARAÇALI-Yusuf BAŞTUĞ-Akif ÖZDEMİR-Çağlar ÖZTÜRK/ ADANA,

======================================

Kılıçdaroğlu, yaralı öğrencileri hastanede ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aladağ'da yanan yurt binasından yaralı olarak kurtulan 12 Yaşındaki Seda Topbaş ve 14 Yaşındaki Fatma Zehra Altun'u tedavi görmekte oldukları Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ziyaret etti.

Görüntü Dökümü

-----------------------

-

Haber: ADANA

======================

Camiye giderken otomobil çarptı

ANTALYA'da yolun karşısına geçmek isteyen 70 yaşındaki Ali Çetin, İdris Özdemir'in kullandığı otomobilin çarpması sonucu başından ve bacaklarından yaralandı.

Muratpaşa İlçesi Konuksever Mahallesi'nde oturan Ali Çetin, namaz kılmak için saat 15.00'da Karşıyaka Mahallesi'ndeki camiye gitmek istedi. Gazi Bulvarı'ndan karşıya geçmeye çalışan Ali Çetin'e, İdris Özdemir yönetimindeki 07 DN 951 plakalı otomobil çarptı. Çarpmanın şiddetiyle havaya fırlayan sonra aracın ön camına düşen Ali Çetin, oradan da yola savruldu. Aldığı darbelerle başından ve bacaklarından yaralanan Ali Çetin'e ilk müdahale, olay yerine gelen polis ve sağlık görevlilerince yapıldı. Ambulansla hastaneye götürülen Çetin, tedaviye alındı.

Yara almadan kurtulan İdris Özdemir ise ifade işlemleri için polis merkezine götürüldü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------------

-Ali Çetinin yerde yatarken görüntüsü

-Polisin ilk müdahale etmesi

-Polisin çevre güveliği alması

-Ali Çetin'in çığlıklar atması

-Ambulansın gelmesi ve müdahalesi

-Çarpan sürücünün başında durması

Detaylar

Haber- Kamera: Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA,

=====================

Engele engel olmak için yürüdüler

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, "Engele engel ol" sloganıyla düzenlenen yürüyüş ile engellilerin sorunlarına dikkat çekildi. Yürüyüşte engeliler, kendi mesajlarını verdi.

Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 'Engele engel ol' yürüyüşü düzenlendi. Kuşadası Belediye Bandosu eşliğinde İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı ve Atatürk Bulvarı güzergahı izlenerek Atatürk Anıtı'nda sona eren yürüyüşe engellilerin yanı sıra, aileleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Kortejin en önünde tekerlekli sandalyeleri, koltuk değnekleri ve ailelerinin yardımı ile engelliler yürüdü. Onları, ellerinde Dünya Engelliler Günü ve engellilerin sorunlarına dikkat çeken dövizler taşıyan vatandaşlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri izledi. Yürüyüşün sonunda Kuşadası Engellileri Koruma Derneği Başkanı Canan Güler, iki engelliyle birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Ardından kalabalığa seslenen Güler, etkinlik için "Engele engel ol" sloganını belirlediklerini söyledi. Güler, "Yılın her günü sorunlarımızı tartışıyor, bizzat yaşayarak, engellerle yaşamı paylaşarak, haklarımızı, yapılması gerekenleri, isteklerimizi gerekli yerlere sunuyoruz. 'Bizde insanız biz de varız' diye haykırıyoruz. Sokağa çıktığımız andan başlayarak, yaşamımızı sürdürebilmek adına, engelliler ve engelli ailelerin sorunları hepimizce bilinmektedir. 1994 yılında Birleşmiş Milletler'in aldığı bir kararla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ilan edilmişti. Bizler bu özel günü özel yapmaya, çocuklarımıza özel yaşatmaya çalışıyoruz. 1995 yılından bu yana her 3 Aralık'ta umutlu olduk, geleceğe umutla baktık. Her 3 Aralık'ta bir sloganla yola çıktık. 2009 yılında Kuşadası'nın gönül projesi Engelliler Köyü'nü açtık. Kuşadalılar'dan destek alarak köyümüzü geliştirdik. Gönüllü ordusu oluştu adeta. Engelleri aşarak bir şeyler yapmaya çalıştık. En büyük engel sevgisizliktir. Engelleri aşarak yaptığımız ve bir sevgi seli oluşturduğumuz Erdoğan Öven Engelliler Köyü sonsuza dek yaşatılmalıdır ve yaşatılacaktır. Köyümüzü yaşatmak için engel yoktur. Engellere engel olalım" dedi.

CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'nın da katıldığı etkinlik, engellilerin hep beraber zeybek oynaması ve Onuncu Yıl Marşı'nı söylemesi ile sona erdi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

Haber-Kamera: Latif SANSÜR/ KUŞADASI (Aydın), -

====================================

İzmirliler iyilik yaptı

İZMİR'de 57 sivil toplum kuruluşu ve 2 bin gönüllü gün boyunca kentin dört bir yanında iyilikler yaptı. Kimi yaşlılara yardım eden kimi sokak hayvanların besleyen, çevre temizliği yapan İzmirliler, gün sonunda Gündoğdu Meydanı'nın ortasında kalp oluşturdu.

İzmir Sivil Toplum Ağı Gönüllü Takımı, İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkıları ve Yaşar Üniversitesi'nin organizasyonuyla hem 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü hem de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle ilginç bir etkinlik yaptı. Toplam 57 sivil toplum kuruluşunun ve 2 bin gönüllünün katıldığı etkinlikte İzmir'de gün boyu çeşitli iyilikler yapıldı. Kimi yaşlıların karşıdan karşıya geçmelerini yardım etti, eşyalarını taşıdı, kimi evlerini temizledi. Kimi temizlik işçilerinin kenti temizlemesine katkıda bulundu, bazıları onlara çay ikram etti. Etkinlik kapsamında iyilik yapan gönüllüler daha sonra AIsancak Gündoğdu Meydanı'nda biraraya geldi. Burada Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi hem gönüllüleri hem de İzmirlilere çorba, salep, çay ikram etti. Gönüllüler dans gösterileri ve müzik eşliğinde eğlendi. Her biri iyilikleri sembolize eden gökkuşağının renklerinden oluşan şemsiyeler dağıtılan gönüllüler saat 16.00'da #izmirdeiyilikvar etiketiyle yaptıkları iyilikleri sosyal medyada paylaştı. Daha sonra da Gündoğdu Meydanı'nın ortasında gökkuşağı rengindeki şemsiyeler açılarak bir kalp oluşturuldu.

Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Programı Koordinatörü Kevser Çimenli, geçen yıl 'Kampüste İyilik Var' sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, "Akademisyeninden çalışanına ve öğrencisine Yaşar Üniversitesi Gönüllü Takımı oluştu. Yıl boyunca birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. İyilik hareketini ve gönüllülük kavramını çevremize ve tüm İzmir'e yaymak istedik. 2015 Kasım ayından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek aynı amaçta buluşarak İzmir Sivil Toplum Ağı'nı kurduk. Birçok etkinlik, çalıştay ve festival düzenledik. Sivil Toplum Ağı olarak Dünya Gönüllüler Günü'nde tüm kente iyilik mesajı verebilmek için 'İzmir'de iyilik var' sloganıyla yola çıktık. Toplam 57 sivil toplum kuruluşu ve gönüllü çalışmalar yapan ağlar iyilik için yola çıkarak bir araya geldi. Bu süreçte İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanlığı, hep destek verdi, kampanyamızı sahiplendi. Bu anlamda yapılan çalışma yerel yönetim, sivil toplum ve üniversite işbirliği çerçevesinde de başarılı bir adım olarak gerçekleşti" dedi

Yapılan iyiliklerin insanları daha da yakınlaştıracağına, insanlar arasında güven duygusunu geliştireceğine inandıklarını belirten Çimenli, "Bugün 2 bin gönüllü İzmir'de çeşitli iyilikler yaptı. Yaşlılara çantasını taşıyanlar, temizlik işçilerine yardımda bulunanlar, çay ikram edenler, sokak hayvanlarını besleyenler, kimsesiz çocukları sinemaya götürenler, Aliağa'da kıyı temizliği yapanlar, yaşlıların evlerini temizleyenler oldu. Pek çok İzmirli sokağa çıkıp rastgele iyilik yaptı. Ümit ediyoruz ki İzmir'den yükselerek, bu iyilik hareketi tüm ülkeye yayılacaktır. Her zaman ilklere imza atması ve öncü kimliğiyle ön plana çıkan İzmir, iyilik ve dayanışmayı hatırlamakta da ülkeye örnek olur" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

Gönüllülerin şemsiyeleri ile görüntüleri

Gönüllü öğrencilerin görüntüsü

Yaşar Üniversitesi sosyal sorumluluk projeleri Koordinatörü Kevser Çimenli ile röp

Çorba dağıtımından görüntü

Dans etkinliğinden görüntü

Gönüllülerin kalp şeklinde dizilişinden görüntü

Haber: Utku BOLULU -Kamera: Mücahit BEKTAŞ/ İZMİR,

================================

İlkadım Belediyesi'nden "Engelli Araç Şarj İstasyonu"

SAMSUN İlkadım Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde "Engelli Araç Şarj İstasyonu" açıldı. Açılışta bir engelli vatandaşa da akülü araç hediye edildi.

İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Çalışma Gurubu tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcıları Musa Yüksel ve Yahya Çınkıl, İlkadım Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr.Bünyamin Kocaoğlu, Kent Konseyi Engelsiz Yaşam Çalışma Gurubu Başkanı Emine Demirel, Samsun Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Akbulut, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen etkinlikte bir engelli vatandaşa akülü araç hediye edildi.

Ayrıca Samsun'da ilk olan 'Engelli Araç Şarj İstasyonu' açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, "Engelli vatandaşlarımızın yaşam standartlarını arttırmak için imkanlarımız doğrultusunda elimizden gelenin fazlasını yapmamız gerektiğinin bilincinde olduğumuzu bilerek, yaptığımız her projede engelli vatandaşlarımızı da düşünerek hareket ediyoruz. Bu yaklaşımdan yola çıkarak engelli kardeşlerimizin kullanımına sunduğumuz Engelli Araç Şarj İstasyonu'muzun açılışını bugün sizlerle yapmaktan mutluluk duyuyorum. Şarj İstasyonunu akülü araç kullanan engelli kardeşlerimiz 7 gün 24 saat kullanabilecekler" dedi.

Ayrıca İlkadım Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara verilen "İlkyardım Kursu" kursiyerlerine de sertifikaları verildi. 42 engelli vatandaşın eğitim gördüğü kurs, 3 gün sürdü.

Haber: Hakan ÇELİKBAŞ/ SAMSUN, -

=================================

Yaşar Holding'ten Turgutlu OSB'ye yatırım

MANİSA'nın Turgutlu ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde, Yaşar Holding bünyesinde 33 yıldır faaliyet gösteren Çamlı Yem Besicilik firması tarafından kurulacak yem fabrikasının temeli atıldı.

Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'nde 50 milyon TL'lik yatırım ile kurulacak yem fabrikasının temel atma törenine Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Tarım Hayvancılık ve Balıkçılık Grup Başkanı Hasan Girenes, MHP'li Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Yaşar Holding'in diğer üst düzey yöneticileri ve sektörün temsilcileri katıldı. Hayata geçirecekleri yeni yatırımdan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, "Dünya ve Türkiye ekonomisinin değişkenlik içinde olduğu bu dönemde, Yaşar Topluluğu olarak Türkiye'ye ve Türkiye'nin geleceğine inanıyoruz. Yatırımı tamamlandığında 50 milyon TL'yi bulacak olan Çamlı Yem Turgutlu Fabrikası'nda büyükbaş yemi ve kanatlı yemleri üreteceğiz. Yaşar Topluluğu olarak, bölgemizin ve ülkemizin çiftçisiyle, süt üreticisiyle, besicisiyle bir bütünüz. Amacımız, yurt içindeki ve yurt dışındaki tüketici ve müşterilerimize en iyi ürünleri sunabilmektir. 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlamayı hedeflediğimiz yeni, modern ve verimli fabrikamızla ülkemiz ekonomisine sağladığımız katkı artarak devam edecek" diye konuştu.

Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş ise "Yaşar Topluluğu olarak dünya için stratejik öneme sahip olan tarım ve gıda, su ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz. Türkiye'de tarım ve hayvancılığın gelişimi için çalışıyoruz. Bu gelişim için en temel şey yem sektöründe yapılan iyileştirme ve gelişmelerdir. Çamlı Yem'in yeni fabrikasında modern alt-yapı yatırımları ile ülkemiz hayvancılığına değer katacağız" dedi.

"YILDA 350 BİN TON YEM ÜRETECEK"

Yaşar Holding Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Başkan Yardımcısı Hasan Girenes de "2017 yılı sonunda faaliyete geçmesi planlanan Çamlı Yem Turgutlu Fabrikası'nın, 57 bin metrekare arazi içinde yaklaşık 19 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Tam kapasiteye ulaştığında yılda 350 bin ton büyükbaş ve kanatlı yem üretimi gerçekleştireceğiz. Fabrikamızda süt yemleri, besi yemleri, keçi ve koyun yemleri, kuzu-buzağı yemleri, hindi yemleri, yumurtacı tavuk yemleri, etlik piliç yemleri, flake ve müsli yemleri ile tam yağlı soya üretimi yapılacak. Dikey ve modern sistemde üretim yapacak olan fabrikamız, enerji verimliliği yüksek ekipman kullanımı ve işletme verimliliğini arttıran fabrika otomasyon sistemleri ile yüzde 15 daha düşük enerji tüketimi sağlayacak. Akıllı tesis özelliklerini taşıyan fabrikamız, son teknoloji ile donatılmış Türkiye'nin en modern yem fabrikası olacak" diye konuştu.

Törene katılan Turgutlu Belediye Başkanı ve Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Şirin, Yaşar Topluluğu'nu kutlayıp, "Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi olarak yatırımcılarımıza değer veriyor, onları desteklemek için çalışıyoruz. Türkiye'de tarım ve gıda sektörlerine inanan, Turgutlu'yu seçerek bölgemize ekonomik, ticari ve istihdam anlamında katkı sağlayacak olan bu yatırımı yapan Yaşar Topluluğu Onursal Başkanı Selçuk Yaşar başta olmak üzere tüm yöneticilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri hep birlikte butona basarak fabrikanın temeline ilk harcı döküp, nazar boncuğu attı.

İzmir Pınarbaşı'nda yem fabrikası, İzmir Örenaltı'nda organik gübre fabrikası, İzmir Çeşme'de kültür balığı üretim tesisi, İzmir Güzelbahçe'de hindi üretim tesisleri ve Manisa Beydere'de süt besi işletmesi bulunan Çamlı Yem Besicilik'in Manisa Turgutlu'da temeli atılan yeni yem fabrikasının 2017 yılı sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar'ın konuşması

-Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş'ın konuşması

-Yaşar Holding Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Başkan Yardımcısı Hasan Girenes'in konuşması

-Turgutlu Belediye Başkanı ve Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Şirin'in konuşması

-Temel atılmasından görüntü

-Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Doğan ÇİZMECİ/ TURGUTLU (Manisa),

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha Yurt Bülteni - 11 - Son Dakika


Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Ankaragücü teknik direktör Fuat Çapa ile yollarını ayırdı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu: Alaattin Çakıcı devlet adamıdır, ağabeyim hastadır Erzurumspor'dan hakeme çok sert tepki: Allah'tan korkun Allah'tan, yazıklar olsun Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı Başakşehir teknik heyetinin mağlubiyet sözleri Beşiktaşlıları kızdırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fitne ateşi" yorumu sonrası AK Partili isimlerden Arınç'a peş peşe istifa çağrısı Öfkelenen koca, hareket halindeki araçtan eşini attı! Talihsiz kadın feci şekilde can verdi