Son Dakika Haberleri: Açlık Grevi Yapan HDP'lilere İkinci Kez Düzenlenen Operasyonda 50 Kişi Gözaltına Alındı

Açlık Grevi Yapan HDP'lilere İkinci Kez Düzenlenen Operasyonda 50 Kişi Gözaltına Alındı

2 ay önce

HDP Diyarbakır İl Başkanlığında açlık grevine başlayanlara yönelik ikinci kez düzenlenen operasyonda 50 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler işlemleri için emniyete götürülürken, pazartesi günü düzenlenen operasyonda ise 26 kişi gözaltına alınmıştı.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan ile görüştürülmediği iddiasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinde açlık grevine başlayan HDP Milletvekili Leyla Güven'e destek amacıyla, HDP Diyarbakır İl Başkanlığında açlık grevine başlayanlara yönelik ikinci kez düzenlenen operasyonda 50 kişi gözaltına alındı.

HDP'NİN TUTUKLU VEKİLİNE DESTEK İÇİN AÇLIK GREVİNE BAŞLADILAR

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile görüştürülmediği iddiasıyla 8 Kasım'da tutuklu bulunduğu Diyarbakır Cezaevi'nde açlık grevine başlayan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek amacıyla HDP İl Başkanlığı'nda bazı kişiler, geçtiğimiz günlerde açlık grevine başladı. Polis ekipleri, savcılık talimatıyla açlık grevindeki kişilere yönelik bu akşam saatlerinde ikinci kez operasyon düzenledi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ SİMGELEYEN AFİŞ VE FLAMALAR TOPLANDI

Operasyonda açlık grevinde oldukları belirtilen 50 kişi gözaltına alınırken, parti binasındaki terör örgütünü simgeleyen afiş ve flamalar da toplandı. Gözaltına alınan şüpheliler işlemleri için emniyete götürülürken, pazartesi günü düzenlenen operasyonda ise 26 kişi gözaltına alınmıştı.
Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi