DHA YURT BÜLTENİ - 26 - Son Dakika

DHA YURT BÜLTENİ - 26

14.12.2020 18:54
DHA YURT BÜLTENİ - 26, System.String[]

HAYAT KURTARMAK İÇİN GİTTİ, CANINDAN OLDUDenizli'de foseptik faciası: 3 işçi öldü, 5 işçi hastanede tedaviye alındı (2)İnşası süren atış poligonundaki foseptik çukuruna girip yaşamını yitirenlerin kimliği belli oldu.

HAYAT KURTARMAK İÇİN GİTTİ, CANINDAN OLDU

Denizli'de foseptik faciası: 3 işçi öldü, 5 işçi hastanede tedaviye alındı (2)

İnşası süren atış poligonundaki foseptik çukuruna girip yaşamını yitirenlerin kimliği belli oldu. Çukura giren işçilerden Şevket Çetin, Emrullah Kalem (17) ve Aykut Kaya'nın olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtildi. Hayatını kaybeden işçilerden Şevket Çetin'in çukura giren ve daha sonra çıkamayan arkadaşlarını kurtarmak için içeriye girdiği belirtildi. Bir işçiyi çukurdan çıkardıktan sonra yeniden foseptik çukuruna girdiği ve bu sırada zehirlenerek yaşamını yitirdiği ortaya çıktı. Zehirlenen Suriyeli işçiler Abdurrezzak Beşar (22), Ahmed Abdullah (34) Eyyub Babadi (35) ile Furkan Pesin ve Turgay Yıldırım'ın Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Devlet Hastanesi'nde tedavilerinin sürdüğü bildirildi. Gazdan etkilenenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan şantiye şefi Hüseyin Y. (Yücel) ve inşaat sahibi Ali E. jandarma tarafından gözaltına alındı.İşçilerden Ahmet Çoban, arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtip, "İki kişi içeride çalışıyormuş. Görenler yardıma gitmiş. Yardıma gidenler de maalesef çıkamadı" dedi.Rıdvan Büyük ise, işçilerden Şevket Çetin'in arkadaşlarını kurtarmak için foseptik çukuruna indiğini belirtip, "Normalde kendisi dışarda çalışıyordu.Koşarak yardıma gitti. Bir kişiyi, sağ olarak kurtardı. Aşağı tekrar indi. Bir daha çıkamadı. Hayat kurtarmaya gidiyordu, canından oldu" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DHA YURT BÜLTENİ - 26 - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü spiker Tuğba Dural, NTV'den ayrıldı Ünlü spiker Tuğba Dural, NTV'den ayrıldı Uyuşturucu taciri, gözünü kırpmadan polisi makineli silahla taradı Uyuşturucu taciri, gözünü kırpmadan polisi makineli silahla taradı Tamir etmek için otomobilinin altına giren adam, ezilerek yaşamını yitirdi Tamir etmek için otomobilinin altına giren adam, ezilerek yaşamını yitirdi İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Yıkımı süren binada kızının çeyizini gören baba gözyaşlarına boğuldu, Bakan Kurum hemen müdahale etti Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı Ekrem İmamoğlu'nun eşi ve 2 çocuğu koronavirüse yakalandı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı

Son Dakika Haberleri

00:03