Son Dakika Haberleri: Örgüt, Afrin'de İnternet Bağlantısını Kesti, Kaçmak İsteyen İnsanlara Engel Oluyor

Örgüt, Afrin'de İnternet Bağlantısını Kesti, Kaçmak İsteyen İnsanlara Engel Oluyor

10 ay önce

Türk ordusu ve ÖSO güçleri, halihazırda beş ayrı noktadan Afrin'e doğru terör hattını yardı. Afrin'de internet bağlantısını kesen örgüt, halkın bölgeyi terk etmesine izin vermiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin kentinin kontrolüne elinde tutan terör örgütleri PYD-YPG/ PKK ve DEAŞ hedeflerine yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı' 4'üncü gününde devam ediyor. Operasyonda terör örgütünün sınır hattındaki tüm iletişimi kesildi. Şu ana kadar 18 nokta terör örgütünden temizlendi. Afrin'de internet bağlantısı koptu, radyo yayınları kesildi.

ÖRGÜT KENDİ ARASINDA İLETİŞİM KURAMIYOR

Bugün sabah saatleri itibarıyla 7 noktadan örgütün iletişim hatları imha edildi. Örgütün iletişim ağı kesildi.

ÖRGÜT İNTERNETİ KESTİ, İNSANLARIN KENTİ TERK ETMESİNE İZİN VERMİYOR

Afrin kent merkezinde de internet hatları kesildi. İnternet hatalarının kesilmesi tamamen yerel yönetimin ve PKK'nın baskısı sonucu oldu. Örgüt, bölgedeki insanların kaçışını engellemek için böyle bir yola başvurdu. Zahra ve Nubul kasabalarında bölgeyi terk etmek için yığılan insanlara engel oluyorlar.
Şehirler Arası Taşımacılıkta, Ücretsiz Servis ve İkram Dönemi Sona Eriyor Son Dakika! Suudiler, Cemal Kaşıkçı Cinayetinin Delillerini Yaktı! O Anlar Kamerada

Kadıköy'de Cezaevi Firarisi, Önüne Çıkanları Bıçakladı: 9 Yaralı