Enkaz altında kalmaktan son anda kurtulan anne: Bebeğimin yanımda olmaması bir şans - Son Dakika

Enkaz altında kalmaktan son anda kurtulan anne: Bebeğimin yanımda olmaması bir şans

01.11.2020 14:03

İzmir'i sallayan 6.6'lık depremin ardından mucize haberleri de art arda geliyor. Depreme merdivenlerde yakalanıp enkaz altına kalmaktan son anda kurtulan Aslı Güneş Başlıtürk, 7 aylık bebeğini kısa süre önce annesine bırakmıştı. Başlıtürk, "Bebeğim benimle olsaydı ne olurdu hiç düşünemiyorum. Bu bizim için bir şans" dedi.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde yaşayan Aslı Güneş Başlıtürk, apartman merdivenlerinden dairesi çıkmaya çalışırken, depreme yakalandı. Enkaz altında mahsur kalmaktan son anda kurtulan Başlıtürk, depremden kısa süre önce bebeğini annesinin yanında bıraktığını belirterek, "Bebeğimi anneme bırakmıştım. Eve geliyordum. Merdivendeydim. Çok sallandı. Dışarıya çıktım. Önümdeki bina küt diye çöktü. O an çok kötüydü. Duygularımı tarif edemiyorum. Umarım herkes çok hasarla kurtulur. Bebeğim benimle olsaydı ne olurdu hiç düşünemiyorum. 7 aylık bebeğimle depremde evde olsaydım ne yapabilirdim. Bebeğim, annemle birlikte çok kötü şeyler yaşamışlar. Biz hayattayız ama şu an da enkazda kalanlar var. Bu bizim için bir şans." dedi.

SAATLER ÖNCE ANNESİNE BIRAKMIŞ

Seferihisar açıklarında gerçekleşen 6.6 büyüklüğündeki depremde 4 katı enkaz haline gelen 7 katlı Barış apartmanında yaşayan Aslı Güneş Başlıtürk, depremden 2 saat 20 dakika önce, 7 aylık bebeğini annesine bırakmak için evden çıktı. Başlıtürk, evine döndüğünde apartman merdivenlerinden dairesi çıkmaya çalışırken, depreme yakalandı. Panikle dışarıya çıkan Başlıtürk, enkaz altında mahsur kalmayarak son anda kurtuldu. Soluğu bebeğinin yanında alan anne, 7 aylık bebeğinin yanında olmamasını şans eseri olarak tanımladı.

"BİNA KÜT DİYE ÇÖKTÜ"

Başlıtürk, şu ifadeleri kullandı:

"Bebeğimi anneme bırakmıştım. Eve geliyordum. Merdivendeydim. Çok sallandı. Dışarıya çıktım. Önümdeki bina küt diye çöktü. O an çok kötüydü. Duygularımı tarif edemiyorum. Umarım herkes çok hasarla kurtulur. Bebeğim benimle olsaydı ne olurdu hiç düşünemiyorum. 7 aylık bebeğimle depremde evde olsaydım ne yapabilirdim. Bebeğim, annemle birlikte çok kötü şeyler yaşamışlar. Biz hayattayız ama şu an da enkazda kalanlar var. Bu bizim için bir şans."

MAMA SANDALYESİ, OYUNCAKLARI KALDI

Bundan sonraki hayatlarının farklı olacağını ifade eden Başlıtürk, kaldıkları binanın çok sağlam olmadığını duyduğunu dile getirdi. Başlıtürk, "Ben burada 2 yıldır kiracıyım. Bu binaların çok sağlıklı olmadığı söyleniyor. Tutanak, rapor, risk değerlendirmesi var mı, bilmiyorum. Duygularımı tarif edemiyorum. Bundan sonra ne yapacağımızı bilmiyorum. Mama sandalyesi, oyuncakları enkaz altında kaldı. Çocuğumun tüm eşyaları evimizde kaldı" ifadelerini kullandı.

Enkaz altında kalmaktan son anda kurtulan anne: Bebeğimin yanımda olmaması bir şans

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Enkaz altında kalmaktan son anda kurtulan anne: Bebeğimin yanımda olmaması bir şans - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Ünlü manken Ebru Şallı, yeni yaşını eşiyle Meksika'da kutladı Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz